II Nieuwe terrein Goes heet Bedrijvenpark Deltaweg 7 GIJS WINTER TERUG NAAR SURINAME Voorde allerlaatste keer was de stem van de Surinaamse straatmuzikant Gijs Winter donderdag hoorbaar in de Middeburgse Langeviele. Automobilist belandt op de kop in de sloot Licht&Leuk Gratis lichtplan vakkundige montageservice Dé lampenwinkel van Zeeland Vlissingen, Middelburg en Goes. Hij koestert er mooie herinnerin gen aan. „Zoals die keer dat een Duitse vrouw naar me toe kwam. Ze had geen kleingeld bij, maar wilde me toch wat geven. Ze gaf me toen 50 euro." Maar het geld bij zijn optredens was bijzaak. „Het ging om liefde voor de muziek en het gezellig maken voor de men sen. Een keer liep een jongen met een zak druiven voorbij. 'Ik heb geen geld', zei hij, 'maar hier pak al mijn druiven.' Dat vond ik heel mooi. Maar ook kinderen die teke ningen kwamen brengen. Een hele generatie in Zeeland is opge groeid met mijn muziek." Beeldbepalend Voor veel mensen was Winter dé straatmuzikant van Walche ren. „Hij is een beeldbepalend fi guur", zegt Joop (77) die langs loopt in de Langeviele. „Het is voor de stad echt iemand die erbij hoort." Ook voorbijganger Nonna gaat hem missen. „Die stem, zijn spontaniteit. Ik zie hem graag. Zijn muziek is echt geweldig. Ik genoot ervan." Gisteren vertrok hij naar Am sterdam. Van daaruit gaat hij naar Schiphol en morgen vliegt hij naar Een hele generatie in Zeeland is opgegroeid met mijn muziek Paramaribo. „Ik wil alle Vlissin- gers, Middelburgers en Goesena- ren bedanken voor al die leuke ja ren die ik heb gehad. Het gaat jul lie goed. Ik hou van jullie." De zanger sloot zijn laatste optreden in Zeeland af met één van zijn lie velingsliedjes, getiteld, en toepas selijker kan het bijna niet: 'Come back home'. /7~\ De zanger vertrekt morgen voorgoed naar Suriname. Veer tig jaar lang speelde hij zijn liedjes in de straten van Vlissingen, Middel burg en Goes. De 68-jarige Win ter verhuist terug naar Parama ribo om daar te genieten van zijn pensioen. „Ik kan niet meer wen nen aan de winterkou", zegt hij lachend. „Dat is ook een van de belangrijkste redenen." De zanger werd in 1950 geboren in het Surinaamse Nieuw-Nicke- rie, maar groeide op in hoofdstad Paramaribo. Op 9-jarige leeftijd besloot Winter dat hij zanger zou worden. In de jaren zeventig en tachtig scoorde hij meerdere hits, waarvan 'Me and my wife' de be kendste is. Vlissingen In 1971 verhuisde hij naar Neder land, zijn zus en moeder achterna. Na een tussenstop in Rotterdam kwam hij terecht in Vlissingen, waar hij 7 kinderen kreeg, en on der meer werkte bij chemiebedrijf Dow. Zijn echte passie bleef hij uitoefenen: zingen. Hij trad met meerdere bandjes op, tot in West- Duitsland. In de jaren daarna be perkte hij zijn optredens tot de winkelstraten en supermarkten in KRUININGEN Bij een eenzijdig ongeval op de Oude Dijk bij Kruiningen is gisteravond een auto over de kop geslagen en in de sloot beland. Het ongeval ge beurde rond 19.50 uur. De auto kwam vanaf Kruiningen en reed in de richting van Oostdijk. De bestuurder verloor de macht over het stuur, met het ongeval tot gevolg. De bestuurder van de auto, de enige inzittende, bleef ongedeerd, maar zat wel opge sloten in zijn voertuig omdat de deur niet meer open wilde, belde De bestuurder belde zijn vader, die hem bevrijdde. De bestuurder was niet onder invloed van drugs of alcohol. www.lichtenleuk.nl 1 IN OOST-SOUBURG Kanaalstraat 45 4388 BK Oost-Souburg Tel: 0118-436579 Het nieuwe bedrijventerrein aan de westzijde van de Deltaweg in Goes krijgt de naam Bedrijven park Deltaweg. Die is bedacht door Leona Geense en Michel de Kaart. Het toekomstige bedrijventer rein draagt al jaren de werknaam De Poel V, maar volgens het col lege werkt deze naam verwarrend, omdat er al terreinen met de na men De Poel I, II, III en IV zijn. Daarom werd de naam Bedrijven park Poelbos bedacht. Maar die kon op te weinig enthousiasme in de gemeenteraad rekenen. 'Het is een bedrijventerrein, geen bos', was de algemene teneur. De gemeente schreef daarop een prijsvraag uit. Die leverde liefst 126 inzendingen op. Een jury met on der meer raad- en collegeleden koos voor het idee van Geense en De Kaart. Geense was gisteroch tend aanwezig bij de bekendma king. „Ik doe wel vaker mee aan prij svragen, maar ik won tot nu toe nooit iets", vertelde ze opgewekt. „Ik heb best een tijd nagedacht over een goede naam en ook opge zocht of er toevallig niet ergens een terrein met dezelfde naam lag." Goes steekt met de bedrijvig heid de Deltaweg over, omdat de bestaande terreinen vol raken. Op De Poel II zijn de laatste kavels uit gegeven. Daar wordt het hoofd kantoor van Roompot gebouwd. zaterdag 17 november 2018 Straatmuzikant Gijs Winter in de Langeviele in Middelburg, foto ruben oreel -Gijs Winter Gijs Winter is ook te vinden op Spotify en YouTube. Kijk op de PZC site j bij /video Straatmuzikant Gijs Winter vertrekt... 'Ik hou van jullie, bedankt voor alles' Bas Bareman Middelburg Lampen moeilijk? Wij brengen verlichting! vraag naar onze voorwaarden Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 140