Wijkraad krijgt bij installatie meteen een eigen honk Zierikzee maakt zich op voor Kerst Zeeuwland bekijkt woonwensen jongeren 6 Zeeuwland begrijpt niet waar de signalen vandaan komen dat starters op Schouwen-Duiveland zo lang moeten wachten op een huurwoning. De cijfers die Zeeuwland-directeur Marco van der Wel op tafel legt, la ten zien dat de gemiddelde wacht tijd voor jongeren van r8 tot 22 jaar dit jaar ruim zes maanden is. In 2017 was dat nog slechts 2,5 maand. Van der Wel heeft geen duidelijke ver klaring voor die toename, maar geeft aan dat de jongerenhuisves ting daarmee nog steeds in de pas loopt met de overige doelgroepen op Schouwen-Duiveland. Voor alle ingeschrevenen bedroeg de wacht tijd in de periode 2017-2028 gemid deld 6,4 maanden. Een negatieve uitschieter tekent zich wel duidelijk af in Burgh- Haamstede, waar jongeren 17 maanden geduld moeten hebben voor een eigen huurhuis. In Re- nesse is de wachttijd daarentegen een dikke vijf maanden en in Zie rikzee gemiddeld even meer dan vier maanden, zo blijkt uit de cijfers van Zeeuwland. Op 1 november stonden in totaal 157 jongeren inge schreven voor een woning op r Marco van der Wel van Zeeuwland. Schouwen-Duiveland. De corpora tie garandeert woningzoekenden uiterlijk binnen drie jaar aan een huis te kunnen helpen, aldus de di recteur. Toch hoort ook Van der Wel de geluiden, onder meer uit de dorps raden, dat jongeren steeds worden gepasseerd bij het toewijzen van een woning. En vaak veel langer moeten wachten dan uit de cijfers blijkt. „Dat betekent dat er iets an ders aan de hand is", zegt Van der Wel. Hij kan vooralsnog alleen maar gissen naar die achtergrond en vermoedt dat het wellicht te ma ken heeft met het te hoge inkomen van de woningzoekenden. De wet telijke toewijzingseisen voor een sociale huurwoning schrijven voor dat een alleenstaande niet meer mag verdienen dan 22.400 euro per jaar. Voor een meerpersoonshuis- houden ligt die inkomensgrens 8.000 euro hoger. Van der Wel wil in kaart brengen waar jongeren nu precies tegenaan lopen op zoek naar een woning en wat hun woonwen sen zijn. Zeeuwland heeft 4042 huizen op Schouwen-Duiveland. De corpora tie hanteert in principe de regel dat de langst ingeschrevene een uitno diging krijgt om te reageren op een vrijkomende woning. Daarbij wordt ook gekeken naar leeftijd, in komen en het aantal gezinsleden. Huizen die minder in trek zijn, worden op internet in de aanbie ding gedaan en zijn doorgaans voor de eerste de beste die reageert. De woningcorporatie richt zich de komende decennia hoofdzake lijk op vervangende nieuwbouw en modernisering. Het woningbezit wordt per saldo niet uitgebreid. De huidige bewoners krijgen een be langrijke inbreng in de plannen, zo dra hun huis aan de beurt is. De wijkraad van Poortambacht krijgt een plekje bij Gors en kinder boerderij De Punt. Naar alle waar schijnlijkheid, voegt wethouder Joppe er voorzichtig aan toe. „We zijn bezig dat te organiseren. In het gebouw is ruimte en ik heb er alle vertrouwen in dat het goed komt. Eigenlijk zou ik niet weten waarom niet." De ruimte is niet gratis voor de wijkraad. „Ze moeten er gewoon voor betalen", vertelt Joppe. „Maar omdat de wijkraad dezelfde rechten heeft als stads- en dorpsraden, kan ze wel huursubsidie krijgen. Dat scheelt." De eigen ruimte is een langge koesterde wens van de vrijwilligers die zich al jaren inzetten voor Poortambacht en die nu samen de wijkraad vormen. Ze willen de ruimte gebruiken voor vergaderin gen, maar ook voor activiteiten. Dat mag ook, aldus Joppe. „Ze mogen er doen wat ze willen." Opfleuren De wijkraad wil zich voorlopig fo cussen op alle ontwikkelingen in de wijk. „Er komt een nieuw Pontes, het Haringvlietplein wordt herin gericht", somt de kersverse voorzit ter, Adrie Tange, op. „Wij willen bij de gemeente een vinger aan de pols houden over met name de bereik baarheid van onze wijk." Maar de raad is er ook om de wijk op te fleu ren. Zo startte ze onlangs, na het re- paircafé, een handwerkcafé en nu wordt er gedacht aan een trimbaan op één van de vele stukken open baar groen. Tange: „Bewoners van Poortambacht gaan echt merken dat wij er zijn." IN DE REGIO Winterfair in de Koffietuin Goldberg variaties Bach De Piek Draait Door MIJN DORP, MIJN STAD zaterdag 17 november 2018 SD Jonge huurder moeilijk te vatten Marcel Modde Zierikzee FOTO DIRK-JAN GJELTEMA ZIERIKZEE De binnen stad van Zierikzee wordt in december ondergedom peld in kerstsfeer. Kort na Sinterklaas plaatst on- derne- mersver- eniging InZzee kleine kerst bomen in de straten. Op 21 en 22 december wordt op het Havenplein een kerstmarkt gehouden. Rondom de oliebollen- kraam worden houten huis jes en een draaimolen op gebouwd. Donderdag 27 en vrijdag 28 december staan in het teken van de historische figuren van Dic- kens, met naast het straat theater ook een lichtje sloop. Dickens waart ook rond op Plein Montmaertre. Poortambacht heeft niet alleen een nieuwe wijkraad, die wijk raad krijgt ook nog eens een eigen honk in de Zierikzeese wijk. Dat cadeautje gaf wethou der Daniël Joppe gisteravond bij de installatie van de wijkraad. Wendy Wagenmakers Zierikzee OUDELANDE Vandaag en morgen wordt de Oude- landse Winterfair weer gehouden. Er zijn ongeveer dertig standhou ders met een grote diversiteit aan pro ducten. De fair vindt plaats in de Koffie tuin aan de Eve- ringseweg in Oude- lande. Vandaag is de fair geopend van 14.00 tot 21.00 uur, mor gen van 12.00 tot 17.00 uur. De entree voor per sonen boven de twaalf jaar bedraagt 2,50 euro. BAARLAND Het muziekgezel schap La Chapelle Sauvage voert van avond de Goldberg variaties van Johan- nes Sebastiaan Bach uit in de de St. Maartenskerk in Baarland. Het klassieke con cert begint om 20.00 uur. De entreeprijs be draagt 8 euro. Reserveren voor het bijwonen van het concert is gewenst en kan via telefoonnummer 0113-639620 of per mail via vermijn@ kpnmail.nl. VLISSINGEN Muziek- en cultuur podium De Piek houdt vandaag de benefiet estafette De Piek Draait Door! in Vlissingen. Tijdens deze esta fette geven diverse Zeeuwse muzikan ten optredens om De Piek financieel te steunen. De muzikale esta fette begint om 14.00 uur en is af gelopen om 02.00 uur. De entreekosten bedragen 10 euro. Tickets worden op de avond zelf ver kocht aan de deur. CISKEDE ZIERIKZEE De uitvoeringen in de Zeeuwse theaters zijn pas in maart. Maar het Muziektheater Zeeland uit Goes gaf gisteravond in de Nieuwe Kerk in Zierikzee alvast een voor proefje van de liedjes uit hun nieuwste musicalproductie: Ciske de Rat. Het Amsterdamse straatjochie wordt gespeeld door -afwisselend- Cas de Bruin (foto) en Tim Klumpers. Voor de volwassen versie tekent Will van Waas. In de Nieuwe Kerk galmde het bekende Ik voel me zo verdomd alleen als aanklacht tegen het liefdeloze leven van Ciske in de crisisja ren dertig van de vorige eeuw. foto dirk-jan gjeltema ZATERDAG BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 19.30 uur: Jaaruitvoering Ko ninklijke Muziekvereniging Witte van Haemstede; GOES Grote Markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Omnium, 09.00-16.00 uur: Gymnastiek vereniging Olympia houdt wedstrijd groepsspringen; Goese Kade, 13.00 uur: Intocht Sinterklaas; Podium 't Beest, 17.30 uur: Syrische ontmoe tingsavond voor alle nationali teiten; Het Postkantoor, 21.00-23.45 uur: GO Jonge renavond voor christelijke jon geren van 17-35 jaar NIEUWERKERK Johanneskerk, 19.30 uur: Samenzangavond; NOORDGOUWE Driekoningenkerk, 20.00 uur: Concert strijktrio Besemer, Tsai en Nedialkov met Le Nozze di Figaro; ZIERIKZEE FiZi, 15.00 uur: Doris, 20.00 uur: Rabot- Galerie Het Moment, 11.00-17.00 uur: Expositie Landscape; Theater de Verdieping, 20.00 uur: De Revisor; ZONDAG BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 13.30 uur: Familierondvaart; NOORDGOUWE Dorpshuis, 10.00-11.30 uur: Kerkdienst Christengemeente; RENESSE Blikmuseum, 12.00-17.00 uur: Kerstexpositie; ZIERIKZEE FiZi, 14.30 uur: Muziek: René Se- bastian, 20.00 uur: Sir.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 137