'Als ik alleen naarbed moet, krijg ik buikpijn' BV DE LIEFDE U-i 2i4\SV4rWqh-k hui klmk-t Als Linda (34) iets doet zonder Rian (30), voelt ze zich al snel incompleet. Andersom is dat ook zo. I fniSSC hi^-h UJqt OVtedrwe, 'Tijd voor mezelf? Daar heb ik hele maal geen behoefte aan", zegt Linda. „Sinds ik Rian ken, wil ik het liefst altijd bij haar zijn. Ze werkt in de zorg, en als zij slaap- dienst heeft en ik alleen naar bed moet, mis ik haar zo erg dat ik pijn in mijn buik krijg. Zij heeft hetzelfde met mij - na drie jaar vindt ze het nog steeds verschrikkelijk als ze naar haar werk moet. Als het aan ons lag, zouden we ook samen werken. We hebben elkaar ontmoet via Her, een datingapp voor lesbiennes. We liketen el- kaars foto's, hebben een poosje gechat en spraken af om sushi te eten. We kregen geen hap door onze keel, zaten elkaar alleen maar hand in hand aan te staren. Binnen een half uur gaf ik Rian een kus. Ik probeer het gewoon, dacht ik. Alles om ons heen vervaagde; de mensen, het geluid, de drukte, niets bestond meer. Toen we buiten een sigaretje rookten, liep er een man langs die een foto van ons wilde maken. De liefde spatte eraf, zei hij, en dat wilde hij vastleg gen. Vanaf dag één zijn we soulmates. We vin den elkaar in onze passie voor koken, skee leren en cabrio's, houden ervan om de auto te poetsen, een ritje te maken en zomaar ergens te picknicken. We zijn gaan samen wonen, hebben onze sociale contacten bij elkaar gebracht en hebben nu alleen nog gezamenlijke vrienden. Iets gezelligs doen zonder Rian voelt incompleet, ik zie haar het liefst 24/7. We gedragen ons heus niet als kleffe pubers die elkaar de hele dag lo pen af te lebberen, maar onze band is wel heel hecht. Ondanks onze voorliefde voor borrelen en lekkere hapjes zijn we zelfs samen op dieet gegaan. Rian was daar al mee begon nen toen ze mij leerde kennen. Elke keer dat ik haar zag, was ze slanker geworden en na een tijdje dacht ik: ik doe mee. Inmiddels zijn deze lekkerbekken allebei 20 kilo kwijt geraakt en weten we hoe we verantwoord moeten eten. Maar we blijven wél levens genieters, gaan eropuit als we zin hebben en hoeven met niemand rekening te hou den. Een kinderwens hebben we niet, we heb ben genoeg aan elkaar. Met Rian kan ik pra ten, lachen, leuke dingen doen - bij ons is het altijd meidenweekend. Daar worden we gelukkig van. Ik deel alles met haar, behalve mijn partner is ze ook mijn beste vriendin. Bij haar kan ik elk gevoel benoemen en ik kan me niet voorstellen dat dat ooit anders zal zijn. Soms zijn we noodgedwongen even los van elkaar, als een van ons weg moet, maar dat voelt echt als een opgave. Dan moet er gefacetimed worden, anders krijgen we hartzeer. 'Jullie zijn één', zeggen vrienden tegen ons. We lijken zelfs op elkaar. Allebei een grote bos krullen, dezelfde schoenmaat en hetzelfde postuur. We delen een kleding kast en dragen eikaars kleren. We hebben griezelig veel overeenkomsten, het verschil is dat ik Indonesische roots heb. 'Jij bent ge woon de donkere versie van mijn dochter', zei Rians moeder in het begin van onze re latie. Maar als we de toko binnenlopen, zou je juist denken dat zij de Indonesische is. Van ons tweeën is Rian de grootverbruiker van sambal, terwijl ik meer van kaasfondue hou." 20 TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte naam van Linda is bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 108