'Ik heb vanuit angst naar hem gekeken' den is ze toch gestorven. Dat kreeg ik niet uit mijn hoofd. Jarenlang heb ik gedacht: 'leuk, maar over twee maanden is hij mis schien dood'. Op een gegeven moment ben ik voor mezelf een 18-jaarregel gaan invoe ren, zo van: hij zal het wel kunnen als hij 18 is, er is geen jongen die dan nog met een speen slaapt of in een buggy zit. Die regel zorgde voor houvast, maar tot Sami een jaar of 12 was, was ik bang voor restschade. Ik kon me heel lang niet aan Sami hech ten omdat ik zo bang was. We konden ook 'Toen Sami net was geboren had hij een sinaasappelhoofdje bovenop een li chaampje dat even groot was als het topje van mijn pink tot mijn duimtopje als ik mijn hand volledig spreidde. Het was hor ror, hij woog echt niets. Ik herinner me de enorme opluchting toen ik hem hoorde huilen. Vrienden van mijn ouders hadden een meisje dat ook te vroeg geboren was. Het leek goed te gaan, maar na twee maan- steeds maar heel even naar hem toe. Je mist daardoor veel eerste dingen. De eerste luier, het eerste badje, zijn voeding. Hij was voor mijn gevoel echt het kind van het zieken huis. Vanaf het moment dat hij thuis was, huilde Sami veel. Alleen in de draagdoek was hij stil. Ik heb heel erg de kwetsbaar heid van het leven gevoeld, het fragiele. Ik heb meegemaakt dat er kindjes, die naast Sami lagen, wél overleden zijn. Ik had heel graag positieve verhalen willen horen, maar ik kreeg van de artsen steeds het zwartste scenario voorgeschoteld. Ik heb vooral van uit angst naar hem gekeken. Mijn beleving van de situatie was heel anders dan de ervaring van Sami's vader. Ik voelde me niet door hem gesteund. We groeiden uit elkaar en zijn gescheiden toen Sami 2,5 jaar was. Hij is heel lang klein gebleven. De kleren die hij aan had toen hij 6 jaar was, konden zijn broers maar vier jaar aan. Inmiddels is Sami een heel sociale en gezonde puber. Hij is iets minder braaf met schoolzaken, maar hij zit mooi wel in 4 mavo." 18 MARGRIET WOLTERS (46) is getrouwd met Willem (40) en werkt als juf op een basisschool in Breda. Samen hebben ze twee kinderen, Jelle (8) en Arthur (4). Haar zoon SAMI NOUHI (16) werd met 28 weken geboren. Hij woog 975 gram. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 106