'Wij zijn te vroeg geboren, zodat je langer van ons kunt houden' 'Ik was al vijf maanden zwanger toen ik daar achter kwam. Ik werd gewoon onge steld en pas toen ik ineens geen koffie meer lustte, suggereerde mijn man een test. Toen we net een beetje aan het idee waren gewend, braken mijn vliezen. Merlijne werd op natuurlijke wijze geboren, maar bij Annemarth was een spoedkeizersnee nodig, ze had de navelstreng om haar nekje en zag blauw. De gynaecoloog zat tussen mijn benen op het rijdende bed, met zijn arm in mij om haar hoofdje te ondersteu nen, zodat het niet zou indalen. Ze lagen vier dagen aan de beademing en iets meer dan een maand in de couveuse. Lucas en ik zijn allebei vrij nuchter. Aan een maatschappelijk werkster vanuit het ziekenhuis had ik geen behoefte en Lucas en ik hebben samen ook niet veel gepraat. Hij bleef steeds heel positief. 'Het komt wel goed', zei hij. Ik was veel banger. Uit zelf bescherming ben ik mezelf een beetje gaan afsluiten voor wat er zou kunnen komen. Toen ze eenmaal thuis waren huilden ze veel en ze waren heel onrustig. Ze sliepen altijd pas om 11 uur, half 12. We waren hele maal kapot. Misschien dat ze 's avonds din gen verwerkten van overdag, misschien dingen uit hun couveusetijd. Toen Merlijne 4 jaar was, moest ze buisjes in haar oren en daarna ging ze ineens zin gen, ze werd een ander meisje. Wij denken dat ze al die tijd niet zo goed gehoord heeft. Ze zit nu op de opleiding Mode en kleding; Annemarth doet Audiovisuele vormgeving op niveau 4 van het mbo. Ze wonen nog gezellig bij ons en ze hebben een grote vriendenkring. Humor is nooit ver weg. Merlijne heeft ooit gezegd: 'Wij zijn te vroeg geboren, zo dat je langer van ons kunt houden'. 'Nou, ik had je liever nog even in mijn buik gehad', antwoordde ik. Daar krijgt Annemarth dan de schuld van: 'Zij wilde er al uit'." 17 ESTHER DE BEUN (49) is getrouwd met Lucas Stolk (52). Ze maakt glassieraden. Haar tweelingdochters MERLIJNE EN ANNEMARTH (19) werden allebei met 28 weken geboren. Merlijne woog 995 gram, Annemarth 1160. Studenten Annemarth (rechts) en haar zus Merlijne wonen nog gezellig thuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 105