'Ik sloot me af van de maatschappij' ::uva 0 9**.** I 'Door zuurstof tekort bij zijn vroeg geboorte is in Robins hersenen iets niet goed gegaan. Vanaf zijn 4de is hij onder behandeling van een kinderpsychiater. Hij kan niet goed tegen druk en nieuwe dingen en vreemde mensen vindt hij eng. Hij volgde altijd speciaal onderwijs, maar hij is dit jaar van de eerste naar de tweede over gegaan met vier tienen! Dat staat haaks op zijn IQ; Hij doet nu iet, niveau 2. Hij gaat met plezier naar school en voelt zich er thuis. Hij heeft zijn rijbewijs in één keer gehaald en rijdt nu het hele land door voor zijn hobby, storm chasing. Als ik hem nu op de bank zie zitten, denk ik: wat ben je toch een lekker ding. Hij is niet erg knuffelig en hij heeft moeite met mensen die aan hem zitten. Als ik zeg: 'Mama heeft een knuffel nodig', dan komt hij wel, maar uit zichzelf gebeurt het niet. Misschien komt dat doordat hij niet direct als mijn kind voelde. Ik miste een band omdat ik hem niet meteen mocht vasthouden. Alleen door de couveuse openingen konden we Robin aaien. De eerste vier jaar kon ik gelukkig thuis bij Robin zijn, maar ik vond het zware ja ren. Hij zag nergens gevaar, klom over de schutting en rende overal op af. Luisteren deed hij slecht en hij was vaak boos. Vanaf zijn 3de kreeg hij ritalin, een concentratie verhogend medicijn, maar daar werd hij angstig van. Vanaf zijn 4de, met andere medicijnen, zat hij lekkerder in zijn vel. Ik sloot me een beetje af van de maat schappij, wilde geen nieuwe mensen ont moeten. Ik was alleen met Robin bezig en dat is nog steeds zo. Peter en ik zijn hechter geworden, ik heb geleerd dat mijn gezin het allerbelangrijkste is." i.JHHHmy ii/MUi/a 'l\|i ■■'Illlltu llln. llllll f lilt»»»**1.,,» SANDRA SCHUITEN (49) uit Lelystad is getrouwd met Peter en werkt in de kinderopvang. Ze is moeder van Brian, die na zes maanden in haar buik overleed, en ROBIN (19). Robin werd op 3 januari 1999 geboren na 30 weken en vijf dagen. Bij zijn geboorte woog hij 1470 gram. WG ZATERDAG 17 NOVEMBER 2018 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 103