7 Noord-Beveland heeft eind van het jaar drie aaneengesloten mountainbikeroutes van 75 kilometer. 'Horeca in nieuwe bieb nodig voor huiskamergevoel' Kruidvat wil verhuizen naarVestetuin MOUNTAINBIKE DRIE ROUTES VERKOOP BIJ INSCHRIJVING De enige hobbel die nog genomen moet worden is de route door natuurgebied de Schotsman bij Kam perland. Dat is eigendom van Staatsbosbeheer. Na Schouwen-Duiveland, Zeeuws-Vlaanderen en Walche ren krijgt nu ook Noord-Beveland een eigen mountainbikeronde. Die was er deels al wel, maar liet te wensen over, zegt Peter de Loof van de stichting Mountainbike netwerk Eindeloos Eiland Noord- Beveland. „Er ontbraken diverse bewegwijzeringen. Dat pakken we nu aan met nieuwe bordjes." De Loof kan een beroep doen op twintig vrijwilligers. Een deel van hen was gisterochtend in het bos bij camping de Paardekreek in Kortgene bezig met het aanleggen van de paden. „Sommige delen zijn slecht be gaanbaar. Zoals in het bos, waar het erg drassig is. Met schelpen willen we de bodemstructuur op de paden verbeteren." Niet alleen bij Kortgene, ook in het Spuibos bij Kamperland be ginnen binnenkort werkzaamhe- Met schelpen willen we de structuur van de bodem op de paden verbeteren den aan de mountainbikeroute. Vier jaar geleden is een subsidie toegezegd van ruim elf mille. „Nu moet er ook wat gebeuren", zegt De Loof. „Als de weersomstandig heden het toelaten, zijn we eind van het jaar klaar." Alleen over de route door de Schotsman lopen nog gesprekken met Staatsbosbeheer. Net als over de aanleg van een jeugdparcours bij Kamperland. Omdat goedkeuring nog wel even kan duren, gaat de stichting het parcours aanleggen in het bosje van Kortgene. De gemeente heeft daar toestemming voor gege ven. De Loof wil dat de route snel klaar is. Dat moet ook vanwege de subsidieverstrekking. Bovendien wil hij op 6 januari de jaarlijkse mountainbiketocht tocht vanuit Wissenkerke over het parcours laten rijden. „Dat zou een mooie start van het nieuwe jaar zijn." GOES Horeca in de nieuwe bi bliotheek. Moet dat nou? Die vraag wiepen enkele fracties gis teren op tijdens een commissie vergadering in Goes. De Goese bibliotheek verhuist binnen afzienbare tijd van de Oostwal naar het Kolveniershof. Het is de bedoeling dat in de nieuwe vestiging ook een hore- cavoorziening komt. „Maar wat is de noodzaak daarvan?", vroeg de PvdA zich af. „Er zitten vlakbij bovendien al enkele horecagele genheden." GroenLinks vroeg zich af of er geen sprake is van oneerlijke concurrentie. Wethouder Loes Meeuwisse antwoordde dat een horecavoor- ziening heel goed past in een moderne bibliotheek. „Dat heb ben we gezien in enkele biblio theken in het land die we hebben bezocht." Horeca zou het 'huis kamergevoel' dat de bibliotheek nastreeft, kunnen versterken en bovendien voor extra inkomsten moeten zorgen. De commissievergadering maakte duidelijk dat de raad vol gende week zal instemmen met het uittrekken van 160.000 euro extra om de verhuizing van de bibliotheek mogelijk te maken. Dat is onder meer nodig, omdat de opbrengst van De Villa (het voormalige pand van de muziek school) tegenviel. En die op brengst was nou net bedoeld voor de verhuizing van de bieb. De fracties zijn unaniem van mening dat het een goede zet is om de voorziening richting het cultuurplein te verplaatsen. THOLEN Als het aan Kruidvat ligt, verhuist ze haar Thoolse ves tiging van de binnenstad naar de nieuwe wijk Vestetuin. De dro gisterijketen bevestigt de wens om daar een nieuw pand te be trekken. „Vestetuin is een aantrekkelijke locatie en is goed bereikbaar", laat een woordvoerder weten. „Ook zijn er andere winkels aan wezig. Op de huidige locatie zijn we zo'n beetje de enige. Boven dien kan in een nieuw pand de winkel praktischer ingedeeld worden." Als de drogisterij het eens wordt met de gemeente en pro jectontwikkelaar BPD, betrekt ze de ruimte onderin een nog te bouwen appartementencomplex aan het Terreplein. Wanneer dat gebouwd wordt, is nog niet dui delijk. Een woordvoerder van BPD liet gisteren weten dat ze zich eerst op de verkoop van een gezinswoningen in de nieuwe wijk richt. Kruidvat diende jaren geleden ook al een verhuisverzoek in. Dat werd toen afgewezen omdat het bestemmingsplan dat niet toe liet. Maar omdat dat plan half ok tober door de gemeenteraad ge wijzigd werd, kan de drogist nu wél verhuizen. Noordstraat 45, Burgh Haamstede vrijdag 16 november 2018 BH 75 kilometer lang genieten Timo van de Kasteele Kortgene -Peter de Loof Terwijl Kees Tazelaar de nieuwe route uitprobeert, brengen vrijwilligers de paden nog op orde. fotomarcelledavidse BEDRIJFSMAKELAARS TAXATEURS woensdag 21 november 15-16.30u vrijdag 23 november 10.00 -11.30 uur Winkelruimte met woonhuis en royale dubbele garage in het dorpscentrum van Burgh-Haamstede. Afmeting winkel circa 121 m2 v.v.o. met als indeling: open winkelruimte, magazijn, personeelsruimte en technische ruimte. Indeling woning: begane grond met woonkamer, keuken, bijkeuken en toilet; Ie verdieping met 4 slaapkamers, badkamer met bad, wastafel en toilet en toegang tot dakterras; 2e verdieping via vlizotrap bereikbare bergzolder. Onze makelaar vertelt u graag meer tijdens de kijkdagen op 21 en 23 november 2018. Sinke Komejan Bedrijfsmakelaars Tel. (0118) 62 00 62 www.sinke.nl/zakelijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52