12 ZEELANI Groene Ster kan nog verder klimmen Boehlé heeft een nieuwe partner De Bruijn voelt zich wéér goed in Seoel DZK levert louter favorieten voor ZK Johnny en Thiemo Moes leven voor voetbal De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen hebben vanavond een kans om weer een plaatsje te stijgen op de ranglijst. De Zeeuwen - nu zesde - gaan vanavond in de eredivisie op bezoek bij nummer acht Volendam, terwijl nummer vijf ASV Lebo nummer twee Futsal Apeldoorn op bezoek krijgt. Het verschil tus sen Groene Ster en Lebo is maar één punt. Als alles op zijn plaats valt, staan de Zeeuwen na vanavond dus op plaats vijf. De ploeg van trainer Samir Yaaqobi kan het duel in Volendam met opgeheven hoofd tege moet zien. Afgelopen vrijdag boekte Groene Ster namelijk een knappe zege op topploeg FC Marlène (5-3). Beachvolleyballer Dirk Boehlé (25) heeft een nieuwe partner. De Hulstenaar heeft de sa menwerking met Steven van de Velde beëin digd en gaat vanaf 2019 verder met Stefan Boermans. Boehlé en Van de Velde vormden lange tijd een duo. In goede harmonie zijn ze nu uit el kaar gegaan. Met Boermans (23) gaat de Zeeuws-Vlaming nu zowel in de eredivisie als in de World Tour spelen. Boehlé vindt het mooi om de minder ervaren Boermans op sleeptouw te nemen. Kijk voor een reactie van de beachvolleyballer op pzc.nl/sport. De Zuid-Koreaans hoofdstad Seoel en Jean Paul de Bruijn hebben wel wat met elkaar. Vier jaar geleden werd hij daar nog derde tij dens het wereldkampioenschap driebanden. Nu is hij doorgestoten naar het hoofdtoernooi van het wereldbekertoernooi, iets wat hem sinds april niet meer was gelukt. De driebander uit Hulst moest een zware poule overleven om het hoofdschema te be reiken. Dat lukte met pijn en moeite. Eerst werd de Spanjaard Javier Palazon verslagen. Omdat hij echter won van Roland Fort- homme moest De Bruijn van die Belg winnen óf met gering verschil verliezen. Het werd de laatste optie, waardoor De Bruijn door ging. De komende twee weekenden is het Vrijburg- bad in Vlissingen het strijdtoneel voor de Zeeuwse Winter Zwemkampioenschappen. Vanaf de junioren 1 (jaargang 2006/2007) tot en met de senioren wordt er gezwommen voor de provinciale titels. De organisatie is in handen van ZPC De Zeeuwse Kust (DZK) uit Vlissingen. Die ver eniging levert ook de meeste favorieten af voor de provinciale zwemstrijd. Kijk voor een uitgebreide vooruitblik op pzc.nl/sport. Loting Grand Prix Thiemo noemt wat namen uit zijn lichting op: „Justin van Rossem, Bart en Niek Hamelink, Thomas en Jesper Cornelissen en later kwa men Bart Gort en Ewout van Troost over van JVOZ. Allemaal gasten met wie ik nu samen in het eerste speel." Van de F3 tot en met de Ai was zijn vader de trainer. Johnny: „Magnifiek. Terneuzense Boys gaf mij de opdracht om die gasten klaar te stomen. Dat is goed gelukt als ik eerlijk mag zijn." Johnny Moes heeft bij zondag- vijfdeklasser Corn Boys tegenwoor dig iets minder talentvolle spelers onder zijn hoede. De Terneuzenaar speelde een groot deel van zijn car rière voor de Sassenaren, tot zijn veertigste. Hij was er al eens twee jaar trainer, om er in maart 2017 Erik Vanhijfte weer op te volgen. Johnny: „De club zat toen in een diep dal. Een seizoen eerder was bijna de hele selectie vertrokken en werden er spelers van her en der ge haald, zelfs vanuit het Belgische ca févoetbal. Corn Boys is toch m'n clubje. De insteek was om ze even uit de brand te helpen. Maar ik zit er nu dus nog..." En dat terwijl het vorige seizoen een enorme worsteling was. De PERIODETITEL club kwam terug uit de vierde klasse, maar eindigde een niveau la ger wederom op de laatste plaats en kreeg nog net geen honderd doel punten tegen. Johnny: „We komen van ver, heel ver. Met maar veertien spelers hebben we ons echt door het seizoen geworsteld. Dit jaar hebben we eigenlijk dezelfde groep, met het verschil dat Steven de Mei jer en Leroy Maas weer terug zijn gekomen." En die 'transfers' lijken effect te hebben. Hoewel Corn Boys het sei zoen weer startte met vier nederla gen is het nu al drie wedstrijden ongeslagen en heeft al bijna even veel punten als vorig seizoen. „We hebben nu zelfs twee keer achter el kaar gewonnen, dat moet hier al enorm lang geleden zijn. En ook Sluiskil is zondag te pakken." Bij de aankomende tegenstander was Moes ook anderhalfjaar actief, als assistent en trainer van het tweede elftal. „Een keuze die ik nog steeds niet van mezelf begrijp. Het was niet echt een match, zeg maar. De basis in Sas van Gent is gewoon beter vind ik, al hoop ik echt voor Veli (Eryüriik) dat hij het in Sluiskil op de rails krijgt." Een trainer die het wel op de rails heeft gekregen, is Hubert van den Hemel bij Terneuzense Boys. Bij de koploper is ook regelmatig plaats voor Thiemo Moes. De centrale ver dediger had vorige week in de ge wonnen bekerwedstrijd tegen Zaamslag een basisplaats, maar moet het verder vooral doen met invalbeurten. Zo viel hij onlangs te gen Axel nog doeltreffend in als spits. Thiemo: „Ik heb het gevoel dat mijn tijd nog wel gaat komen. Daar praat ik ook vaak over met onze aanvoerder André Siereveld." Johnny: „Hij wordt nu ook echt klaargestoomd als opvolger van An dré. Thiemo is sterk en heeft een goede crosspass in z'n linkerpoot." Thiemo: „Soms ben ik iets te gretig, iets te onbesuisd. Daar heb ik het ook vaak over met m'n vader. Hij was zelf ook centrale verdediger." De jonge Moes is dus geduldig. Daar had hij vorig seizoen moeite mee. Onder Diederik Hiensch be gon hij het seizoen als basisspeler, maar kwam vervolgens op het tweede plan terecht. „Vaak zat ik niet eens bij de selectie en dan kwam ik op donderdagavond wel even teleurgesteld thuis. In die tijd had ik ook veel aan m'n vader. Dan gingen we soms ook even apart trainen op het veld van Corn Boys. Dat was wel lekker." Dit seizoen is dus alles anders, ook binnen het team. „Vorig sei zoen wisten we soms niet waar we mee bezig waren, nu werken we echt voor elkaar." Johnny: „Ik zie ook wel de inbreng van Hubert te rug. 'De Boys' speelt met passie, met wilskracht. En met niet te veel opdrachten." vrijdag 16 november 2018 ZAALVOETBAL BEACHVOLLEYBAL Dirk Boehlé speelde eerder dit jaar het EK met Steven van de Velde, fotoanp BILJARTEN ZWEMMEN De twaalf Zeeuwse clubs die nog actief zijn in het toer nooi om de dis trictsbeker horen op zater dag 24 novem ber wie hun te genstander wordt. De lo ting voor de derde ronde staat die dag op het pro gramma. Deze wordt gehou den in de kan tine van Wilhel- mina'26 in Wijk en Aalburg en vindt om 17.00 uur plaats. Judoka Sam van 't Wes- tende stuit morgen in de eerste ronde van de Grand Prix van Den Haag op de Gambiaan Faye Njie. Dat is gis teren bij de lo ting duidelijk geworden. De Vlissinger is één van de veertig Neder landers die meedoen aan het sterk be zette toernooi. Van 't Wes- tende is in de klasse -73 kilo de nummer 28 van de wereld. Zijn opponent staat lager. Vader en zoon liggen op koers De blikken kruisen elkaar. Trotse blik bij pa, kleine glimlach bij ju nior. Mooie tijd dat jeugdvoetbal. Natuurlijk botsten ze soms, maar zo gaat dat als je vader je trainer is. En dat beseft ook Thiemo Moes. De 21-jarige ver dediger van zaterdag-tweede klasser Terneuzense Boys maakte deel uit van een talent volle lichting. De trainer? Vader Johnny, nu eindverantwoorde lijke bij Corn Boys. Juriën Dam Terneuzen Waar Johnny Moes zondag met Corn Boys de derby tegen Sluiskil afwerkt, kan Thiemo Moes morgen in Zie- rikzee periodekampioen worden met Terneuzense Boys. Voor de centrale verde diger heeft de wedstrijd tegen MZC'11 zelfs nog een éxtra la ding. De Terneuzenaar werkt in de Zierikzeese horeca. „Dat komt door m'n vriendin", lacht hij. „Haar zus werkt daar ook en ze konden nog wel iemand gebruiken." Bovendien is vrij wel de gehele schoonfamilie bij MZC'11 betrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40