6 Angst voor versnippering van de zorg De adviesraden van Veere en Vlis- singen zijn ook bang dat de nazorg aan hulpbehoevende inwoners niet goed is geregeld. Ze missen bovendien de mogelijkheid voor inwoners om klachten over de zorg te laten beoordelen door een onaf hankelijke instantie. Daarnaast merken ze op dat ze het wel vreemd vinden dat ze binnen één week moesten reageren op het plan van de gemeenten. De Mid delburgse adviesraad gaf daarom helemaal geen oordeel over de plannen. De colleges van burgemeester en wethouders van de drie Walcherse gemeenten hebben uiteengezet waaraan een nieuw zorgloket voor de Wmo en de jeugdzorg moet voldoen. Dat is nodig omdat met name de gemeenteraad van Mid delburg zich bijna twee jaar gele den erg ontevreden toonde over het functioneren van Porthos, het zorgloket voor Walchenaren die hulp nodig hebben. Versnippering De gemeenten onderzoeken nu hoe ze verder moeten. Alle drie kij ken ze wat in hun ogen het beste is voor de eigen inwoners en vervol gens of ze dat ook samen kunnen uitvoeren. De Wmo-raden vinden dat verkeerd. Ze willen dat de drie weer met een gezamenlijk zorglo ket komen en spreken zich uit te gen verdere versnippering van de zorg. Volgens hen is dat geschei den optrekken niet in het belang van de inwoners. Ook zorgaanbie ders vragen om één beleid voor alle inwoners van Walcheren. De Vlissingse en Veerse Wmo- raden vinden dat nieuwe plan veel te algemeen. Ze missen een visie die specifiek is toegeschreven op de Walcherse situatie. Ook wordt er volgens hen geen rekening ge houden met de ervaringen op Walcheren van de afgelopen vier jaar. En ze missen een duidelijk concreet beleid. Negatief Veere is geraakt door die kritiek van de eigen Wmo-raad en bekijkt nu of bijstelling mogelijk is. Vlis- singen meldt in een reactie dat het vindt dat de eigen Wmo-raad wel erg negatief is. Volgens het dage lijks bestuur van de Scheldestad is er juist voor gekozen het nieuwe plan zo algemeen mogelijk te hou den zodat de gemeenten afzonder lijk hun eigen wensen nog kunnen inpassen. En het dagelijks bestuur van Middelburg meldt ook dat er gekozen wordt om een zo lokaal mogelijke plan op te stellen. „Ver volgens wordt gekeken of er ruimte is voor samenwerking." IN DE REGIO Vivaldi, Handel, Bach Disco in De Kruitmolen Concert dorpskerk Wandelen W o o n m a 11 MIJN DORP, MIJN STAD KOUDEKERKE vrijdag 16 november 2018 WA Wmo-raden vrezen gebrek aan hulp Hulpbehoevende Walchenaren krijgen straks misschien niet de hulp waar ze behoefte aan heb ben. Die vrees hebben de Wmo- adviesraden van Veere en Vlis- singen na het lezen van de plan nen voor de nieuwe uitvoering van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) op Wal cheren. Emile Calon Domburg MIDDELBURG Morgen geeft Ko ninklijke Oratorium Vereniging Middel burg een concert in de Zeeuwse Con certzaal in Middel burg. Tijdens het concert zijn er werken te horen van Vivaldi, Handel en Bach. De avond begint om 20.00 uur en de kosten bedragen 25 euro en 20 euro voor jongeren. Tickets zijn te ver krijgen aan de kassa een uur voor aanvang of via oratoriummiddel burg.nl. MIDDELBURG Bowling en Party centrum De Kruit molen in Middel burg houdt morgen een discoavond. Nummers uit de jaren zeventig en tachtig passeren de revue, net als dans- nummers van nu. le dereen is welkom vanaf 20.45 uur. SINT LAURENS In de dorpskerk van Sint Laurens aan de Van Cittersstraat 69 vindt morgen een concert plaats van ensembles BorsZ en Sizz. Het concert begint om 20.00 uur. Entree bedraagt 10 euro en voor studenten tot 16 jaar 5 euro. Kaarten voor het optreden zijn ver krijgbaar aan de zaal of via djlouws@ zeelandnet.nl. VROUWENPOLDER Vanaf strandpavil joen Breezand kan morgen een wan deling worden ge maakt over 5,10, 15, 25 en 40 kilo meter. De 40 kilo meter is tot West- kapelle. ikt uw woondromen waar. Maak van uw slaapkamer een luxe suite met een comfortabel bed, heerlijk bedlinnen en schitterende accessoires. Deskundige medewerkers adviseren u graag. Woonmall Alexandrium. Home sleep home. SS vJooAWiA^ls ov\è>er ééi\ dchU woonmallalexandrium.nl Rotterdam A20 afslag 16 makkelijk parkeren ffAV.T.lilHTslll ZES DUURZAME WONINGEN VLISSINGEN Met een verkoopprijs van 236.000 euro lig gen zes nieuwe duurzame (onder meer gasloze) huizen aan de Vlissingse Van Dishoeckstraat niet voor alle starters bin nen bereik. Maar de woningen horen wel tot de goedkoopste koophuizen die in Vlissingen worden gebouwd. B en W willen bouwbedrijf Kambier daarom toestemming geven de huizen te bouwen. Voor een definitieve vergunning wordt afgege ven, kunnen omwonenden donderdag 22 november met vra gen, bezwaren en wensen van 16.00 tot 19.00 uur terecht op een informatiebijeenkomst in Wijkcentrum Het Palet aan de Willem Roelofslaan. fotogemeentevlissingen ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt DOMBURG Strandhotel Duinheuvel, 12.00- 17.00 uur: Expositie Peter van Berkel, Diaz Marrero, Sheila van Berkel, Marius Weststrate en Daniël Steenbergen; Galerie Het Noorderlicht, Noordstraat 13, 13.00-17.00 uur: Tentoonstel ling met kunstwerken van Jan Sluijters, Lucie van Dam en Jan Toorop; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren MELISKERKE Boekhandel de Boekenmolen, 20.00 uur: Lezing Bo van Scheyen en Rob van Belzen over het boek 'Naar het hart van de zee' MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Het kof fiehuis, Oosterscheldestraat 1, 09.30-11.30 uur: Inloopmo- ment met koffie en thee; Ci nema Middelburg, 15.00 uur: Vertoning Todos lo saben'; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor jongeren van 12-18 jaar; Ontmoetingskerk, 20.00 uur: Optreden luister liedjes door Singer-Songwriter Jorinke Karelse voor stichting Oeganda OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen voor 50+ VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 - 16.00 uur: Weekmarkt; Vrijenhovenzaal, Baskenburg- plein 8, 09.00 uur: Peutergym; St. Ja- cobskerk, 20.00 uur: Optre den Amsterdam Baroque Or- chestra WESTKAPELLE Museumcafé Polderhuis, 11.00-17.00 uur: Quilt Exposi tie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34