Teaelkluch 'Gelukkig hebben we die nationale Sinterklaas niet' Protest kerken tegen openstelling op zondag 2 MAAN LEO Column Eigenlijk was het idee zelf al behoorlijk beroerd. Om fiet sers te weren voor de Albert Heijn besloot de gemeente Mid delburg het hele gebied met zwart-witte strepen te bestraten; een zebrapad XXL. Het probleem zit 'm al in het woord: zebraPAD. Voetgangers hebben daar voor rang, omdat het een specifiek pad is. Als je er een hele straat mee be dekt, is het gewoon een zwart witte straat. Afijn, als dit het enige probleem was op de Middelburgse Pottenbakkerssingel, dan had ik er geen column over hoeven schrij ven. Al snel waarschuwden winke liers dat de tegels bij regen zó ver duiveld glad werden, dat menig een ter aarde stortte. De oplossing leek simpel: de gemeente zegt sorry voor alle gekwetste enkels en legt nieuwe tegels. Achteraf sturen ze de rekening naar de tegelleve- rancier. Maar nee, luisteren naar de burgers, hen geloven op hun woord en/of gebroken ledematen, daar kan de gemeente niet aan be ginnen. Er moest eerst een onder zoek komen, de tegels voldeden namelijk netjes aan de normen. In december 2017 kwam er ein delijk een oplossing: de tegels worden ruwer gemaakt door ze met een zuur te behandelen. Zoek voor de lol even de foto's die de ge meente twitterde: een olijk tuin mannetje is in de weer met een handzaam drukspuitje. Hij draagt geen beschermende kleding. Dit zogenaamde zuur zou dus wel de tegels ruwer moeten maken, maar heeft wonderlijkerwijs geen in vloed op de blote handen of de rubberen zolen van de man. later en wat blijkt: de tegels heb ben nog niets aan gladheid inge boet. Wie had dat kunnen den ken?! Wie nu verwacht dat de ge meente eindelijk haar excuses maakt, komt bedrogen uit. In het bericht waarin ze meldt dat de te gels eindelijk vervangen worden, merkt de gemeente tóch nog even fijntjes op dat de tegels wél aan de normen voldeden. Luisteren naar de burgers, daar kan de gemeente niet aan beginnen DESTELLING Vandaag: Kerken mogen zich best met politiek bemoeien Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters 4 actiesroepen tijdens intocht sinterklaas Kortsluiting oorzaak brand Shirma Rouse en Rik Mol treden op Middelburg Meisje verdacht van mishandeling Lonink liet eerder dit jaar wel blijken de nationale intocht naar Terneuzen te willen halen. Hij reageerde op een oproep van het comité dat de intocht organiseert. Te weinig gemeenten hadden zich aangemeld vanwege alle commotie rond de intocht vorig jaar in Dokkum. „We hadden be langstelling", bevestigt Lonink nog maar eens, „maar wij hebben ons nooit officieel aangemeld. In tegen stelling tot Sluis en Kapelle." Dat het Sinterklaasjournaal er toch op terugkomt, vindt Lonink helemaal niet erg. Dat Terneuzen de organisatie 'te duur' vond, zoals ge steld in de uitzending, klopt ook wel, aldus Lonink. „De NOS komt niet voor niets. Het zou ons mini maal 500.000 euro kosten. We moesten daar snel over beslissen als college van B en W, zonder de ge meenteraad te kunnen raadplegen. Dat ging ons te ver." Wat zeker ook heeft meegespeeld, benadrukt Lonink, is dat Terneuzen met de nationale Sinterklaas-in tocht de landelijke discussie over Zwarte Piet had binnengehaald. „Een discussie die hier niet speelt. Ik De NOS komt niet voor niets. Het zou ons minimaal 500.000 euro kosten heb er dan ook geen spijt van dat wij er niet mee zijn doorgegaan, zeker niet als je ziet wat een gedoe er weer rond de intocht in Zaanstad is." Het Sinterklaasjournaal heeft Zeeland met Terneuzen maar weer eens weggezet als 'zuunig'. Lonink: „Ik denk dat de mensen dat juist wel waarderen." De Thoolse kerken doen deze op merkelijke oproep in een pagina grote advertentie in de Eendracht- bode. Daarin uiten de kerken hun gezamenlijke zorgen over de koers die de gemeente Tholen vaart. Zij melden dat met de laatste ontwik kelingen 'grenzen worden verlegd en christelijke normen en waarden aan de kant worden geschoven.' De Thoolse gemeenteraad be sloot onlangs vanaf 2019 jaarlijks de regenboogvlag te gaan hijsen op Coming Out Day. De kerken stellen tegen elke vorm van discriminatie te zijn, maar vinden dat deze vlag 'een gelijkheid propageert die in gaat tegen de Bijbelse scheppings orde. Gods woord leert ons geen andere relatie dan tussen man en vrouw. Gods woord leert ons geen andere relatie dan tussen man en vrouw Ook de voorgenomen zondags openstelling van een aantal winkels is al door de gemeenteraad goedge keurd. Die besloot in oktober dat servicewinkels voor het toerisme op zondag open mogen. Wel moet de raad daarvoor eerst de winkel tijdenverordening nog aanpassen. Daar hebben de kerken dus mis schien nog een vinger tussen de deur. Maar dan moet de raad wel gevoelig zijn voor hun oproep om terug te keren van de ingeslagen weg. Alleen dan kan het nog goed komen volgens de kerken. Want: 'alleen in gehoorzaamheid aan de Heere en Zijn Woord kan en mag er zegen verwacht worden.' 3 dagen luxe 4*-Bilderberg hotel op de Veluwe incl. ontbijt vrijdag 16 november 2018 Ondertussen zijn we een jaar Reageer op pzc.nl Gisteren: We zijn allemaal te gestrest 483 reacties S EIGENLIJK... MAAR DE VOORZITTER VAN ACTIEGROEP; STOP DE C02-UITST00T VAN DE STOOMBOOT,' WAS VERGETEN ONS AAN TE MELDEN... AXEL Kortsluiting in de motor van een sleeptruck blijkt de oorzaak van de brand bij American Car Recy cling in Axel afgelopen zaterdag. Volgens eigenaar Bernie van den Berg is dat de conclusie na onderzoek. De brand die rond half zes 's middags ontstond, legde het bedrijf in de as. De klassieke auto's, de voorraad motoren en schakelbakken gingen in vlammen op. De wagens buiten, waaronder een klassieke brandweerwa gen, bleven gespaard. Van den Berg zegt zijn bedrijf helemaal opnieuw op te willen bouwen. KAPELLE Souldiva Shirma Rouse en trompettist Rik Mol (foto) staan vrijdag 23 november op de planken in De Vroone in Kapelle. De twee namen in 2014 samen de single Mr. Trumpet Man op. De uit Goes afkomstige Mol, die ook muziek heeft uitge bracht onder de naam Ryan Ricks, speelt in verschillende bands. Ook is hij solotrompettist in het Metropole Orkest. Rouse is de Dutch Lady of Soul met inmiddels een dikke cv. Zowel solo als in de rol van achter grondzangeres bij ster ren als Anouk en Michael Bolton. Een 16-jarig meisje uit Goes is gistermiddag aangehouden omdat ze verdacht wordt van de mishandeling van een meisje uit Oost-Sou burg. Twee agenten sur veilleerden rond 16:00 uur in de buurt van het station in Middelburg. Ze werden aangespro ken door een meisje dat beweerde mishandeld te zijn door een ander meisje. De agenten zagen de verdachte lopen. Het meisje deed een poging tot vluchten maar werd na een korte achtervolging aange houden. „Het is kennelijk toch blijven hangen", reageert burgemees ter Jan Lonink van Terneuzen op het Sinterklaasjournaal van woensdagavond. Terneuzen werd daarin op de hak genomen, omdat de gemeente de natio nale Sinterklaas-intocht uitein delijk toch niet wilde hebben. Het zou 'te duur' zijn. Harmen van der Werf Terneuzen - Jan Lonink, burgemeester Tweeëntwintig Thoolse kerken willen dat de plaatselijke politiek de zondagopenstelling van win kels zo snel mogelijk terug draait. En het hijsen van de re- genboogvlag vinden ze ook een besluit dat 'niet in lijn met Gods woord' is. Willem Adriaansens Tholen hoteldeal.nl/K11161 Bilderberg Hotel De Buunderkamp 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Gratis Wi-Fi, parkeren en gebruik zwembad Op Zoover beoordeeld met een 8,0! In de bossen van Wolfheze gelegen Tip: bezoek Arnhem of Burgers' Zoo hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2