GEZOCHT: HELDEN VOOR DE AMBULANCE Vonnis rechtbank overstijgt eis officier van justitie met twee jaar ,IiIiIiIh Een als Spiderman uitgedoste medewerker van Witte Kruis probeert Norah (I) en Quynh op ludieke wijze te ^strikken voor een baan als ambulanceverpleegkun- dige. De ambulanceorganisatie heeft zeven vacatures en bezocht de HZ in Vlissingen om studenten vef pleegkunde te interesseren voor het vak. ZEILAND4 Geëmotioneerd hoorde de familie van het slachtoffer het vonnis van de rechter aan. „We hielden met al les rekening. Maar dat de rechter een zwaardere straf uitsprak dan geëist was voor ons een aangename verrassing. Het zal ons helpen bij de verwerking van de dood van mijn vader", zei Edwin van Schaik. Drie mannen (39,39 en 47 jaar oud) kregen zeventien jaar gevangenis straf. Dat is twee jaar meer dan de officier van justitie had geëist. Een 22-jarige vrouw moet twaalf jaar zitten. Ook tegen haar was vijftien jaar geëist. Haar straf viel lager uit omdat ze een nagenoeg blanco strafblad had en de politie had ge holpen bij het onderzoek. Van Schaik had een hennepkwe kerij op de zolder van zijn woning. De vier waren op zondag 19 maart 2017 naar Rilland gereden om zijn 120 hennepplanten te stelen. De vrouwelijke verdachte heeft steeds verklaard dat zij gedwongen werd mee te werken aan de overval. Dat gelooft de rechtbank niet. Op verzoek van een man uit Bergen op Zoom had ze haar drie landgenoten gebeld. Deze mannen, woonachtig in Brussel, hadden al een fors straf blad. Dat wijst volgens de recht bank 'op een zekere mate van be drijfsmatig optreden in het kader van georganiseerde criminaliteit met betrekking tot hennepteelt'. De vrouw speelde een cruciale rol, oordeelt de rechtbank. Zij wees de drie mannen de weg. Zij belde Het slachtoffer is onbeschrijfelijk hard weggerukt uit het leven van de familie aan, waarna Van Schaik met ex treem veel geweld in het halletje tegen de grond werd gewerkt en gekneveld. Daarna werd een plastic prop in zijn mond gestopt en vast geplakt. De verdachten hebben sinds hun arrestatie naar elkaar gewezen. Ze ontkenden allemaal Van Schaik te hebben geslagen. Wie precies wat heeft gedaan is niet duidelijk ge worden, maar dat doet er voor de rechtbank niet toe. Alle vier waren in de hal toen Van Schaik in elkaar werd geslagen. Alle vier namen het risico dat hij zou komen te overlij den. De overval duurde nog geen half uur. Terwijl Van Schaik zwaarge wond op de grond lag, werd de hennep geoogst en in de auto gela den, waarna de vier zonder zich om het slachtoffer te bekommeren wegreden. De rechtbank: „Voor zo ver het slachtoffer het op hem toe gepaste geweld mogelijk had kun nen overleven, is hem deze moge lijkheid ontnomen door het ver trek van verdachten uit zijn wo ning zonder hulp te bieden of in te schakelen, waarna het slachtoffer een gruwelijke dood moet zijn ge storven. De rechtbank stond in het vonnis stil bij de gevolgen die de geweld dadige dood van Van Schaik voor zijn familie heeft: „Met dit hande len hebben zij onnoemelijk veel en onherstelbaar leed aan de nabe staanden toegebracht. Het slachtof fer is onbeschrijfelijk hard wegge rukt uit hun leven." INTRATUIN KOUDEKERKE m ZONDAG A.S. 12-17" FOTO LEX DE vrijdag 16 november 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Zware straffen voor roofmoord De Bulgaren die vorig jaar met extreem veel geweld de 65-ja- rige Kees van Schaik in Rilland hebben beroofd van hennep planten zijn volgens de recht bank alle vier schuldig aan zijn overlijden. Ze werden gisteren in Middelburg tot lange gevan genisstraffen veroordeeld. Theo Giele Middelburg -Uit het rechtbankvonnis OPEN Galgeweg 5, 0118-551623, www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29