NYNKE DE JONG Activisten tegen Zwarte Piet naar Europees Hof 088 - 70 70 600 StlP) Herfstdip? NU tijdelijk extra korting bij Stip!! 6 korting op alles* Column I celand is een supermarktketen uit Engeland. Voor die winkels komt de belangrijkste tijd van het jaar er weer aan: kerst. En daar maken grote bedrijven tegenwoor dig enorme budgetten vrij, om maar de mooiste kerstcommercial te kunnen schieten. Vaak eentje met veel emoties, familie rond een grote eettafel. Vrede, kinderen, sa men. Dat werk. Iceland deed het dit jaar iets anders. Ze maakten een com mercial over de ver woestende kracht van de palmolie-indu strie. Over een aap die bij een klein meisje in huis wil wonen, omdat hij in het oerwoud moet vrezen voor zijn leven, aangezien palm olie-producenten zijn leefomgeving met de grond gelijkmaken. televisiestations weer den het spotje, de En gelse STER zegt dat het spotje te politiek is. Maar dan is er altijd nog het almachtige internet: in vijf dagen werd de reclame al vier miljoen keer bekeken. En 500.000 mensen tekenden een pe titie om de reclame tóch op tv te krijgen. Het is ook geen gezellige bood schap. Andere adverteerders wil len dat mensen rondom kerst vooral kopen, kopen, kopen. Niet dat ze hun shampooflessen on derzoeken op palmolie, en hun chocoladepasta weggooien omdat het schadelijk is voor het regenwoud. En adverteer ders willen óók niet dat men sen een ongemakkelijk ge voel krijgen bij reclame. Die lichte wrevel die je kunt voelen als er weer iets niet mag, Y of slecht voor je V is. Wrevel bij het zien van een legbatterijkip, want je weet diep vanbinnen wel dat het niet oké is, maar je houdt ook gewoon van kip. En wrevel omdat je elke ochtend onder de douche blijkbaar mede plichtig bent aan het verwoesten van het regenwoud. Maar die wrevel die je voelt, dat is pure luxe. Je bent een bofkont wanneer je je ogen kunt sluiten voor onrecht, vervuiling. Wanneer je het afkunt doen als betutteling. Want dat betekent dat het je niet echt raakt. Jouw dagelijks leven wordt er niet door beïnvloedt. Bij al het onrecht in de wereld kun je alleen 'wat een getutmuts' roepen als het jou niet direct aangaat. Een luxepositie. Een supermarktketen die jou daarvan bewust probeert te ma ken. Zouden met kerst niet alle spotjes daarover moeten gaan? Adverteerders willen dat mensen rondom kerst vooral kopen, kopen, kopen Zonder vooruit te lopen op de uit spraak van de rechter, die van middag om 16.00 uur wordt ver wacht, kun je stellen dat de verte genwoordigers van MP beter be slagen ten ijs hadden kunnen ko men. Het verwijt van de tegen partij: waarom komt MP hier nu pas mee? Had even gebeld. Over vier dagen is de intocht en kan er weinig meer worden aangepast, zei de advocaat van de gemeente. Michael van Zeijl, een van de drijvende krachten achter MP, verwacht niet veel van het kort geding. Hij heeft geen vertrou wen in de rechter, 'vertegenwoor diger van een koloniaal instituut'. Uiteindelijk wil MP naar het Eu ropees Hof, zegt Van Zeijl. Dat zou dé reden zijn dat de zaak eerst in Nederland wordt gevoerd. Hoe serieus moetje het nemen? En hoeveel rede kun je van MP verwachten? Van Zeijl werd zelf eind augustus nog veroordeeld voor een doodsbedreiging. „We moeten een prijs op het hoofd van Sinterklaas zetten", schreef hij op Facebook.„Zodat alle kinderen massaal onder zijn hersenen en botsplinters bedekt zitten." Van Zeijl werd gisteren aange houden bij de rechtbank van Haarlem. Hij wordt verdacht van 'bedreigingen die hij heeft geuit op sociale media'. Ook zijn er ge- i Gebiedsverbod voor de intocht van Sinterklaas voor MP-bestuursleden biedsverboden uitgedeeld voor de intocht in Zaandam. Die betref fen naast Van Zeijl de overige be stuursleden van MP. Het is het klimaat waarin Zaan stad en de NTR de Sint mogen ontvangen, zaterdag. Dat is niet per se leuk, zei de advocate van de NTR in de rechtbank. „We doen ons best om recht te doen aan een evenwichtig beeld van de cultu rele verscheidenheid in Neder land. Maar het leidt elk jaar tot felle reacties en bedreigingen." All Inclusive cruise Dubai, Oman Abu Dhabi 10% Cruise Argentinië, Uruguay Brazilië Rondreis Hoogtepunten van Israël Semi All Ind. Cruise Canarische Eilanden en Madeira nu v.a. 659 Rondreis Schatten van Sardinië - All Inclusive Semi All Incl. Cruise Thailand, Maleisië Singapore nu v.a. 1709 Kerstcruise over de Rijn nu v.a. 386 Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! reizen «nl J woensdag 14 november 2018 GO @Nynke Wrevel Geen gezellige bood schap voor de kerst. De Circus Zwarte Piet sloeg giste ren zijn tenten op in Haarlem. Daar behandelde de rechter het kort geding dat de stich ting Majority Perspective (MP) aanspande om een Sinter klaasintocht in Zaanstad zon der Zwarte Piet af te dwingen. Sander van Mersbergen Haarlem HopPY Herfj O. nu v.a. korting 8-daagse cruise per 3*+ MS Horizon Inclusief vliegreis transfers ItZ Fooien t.w.v. 77 inbegrepen O.a. Khasab, Muscat Abu Dhabi Ind. alle maaltijden en drankjes t.w.v. 225 p.p. zie stipreizen.nl/crpuhb 16-daagse groepsrondreis Rondreis Java Bali 3- of 4-daagse riviercruise per 3*+ MS Allegro Kerstshoppingcruise Düsseldorf Keulen 12-daagse cruise per 4*Costa Mediterranea Cruise van Italië naar IJmuiden 20-daagse cruisevakantie per 4* Costa Fascinosa 8-daagse groepsrondreis van 999 bodemprijs! nu v.a. 799 van 99 nu v.a. 89 van 1024 nu v.a. 922 van 1999 nu v.a. 1799 van 679 nu v.a. 611 8-daagse cruise per 4* AIDAstella van 729 8-daagse groepsrondreis van 599 nu v.a. 539 19-daagse cruisevakantie per 4* AIDAbella van 1899 7-daagse cruise per MS Allegro van 429 20-daagse cruise per 4*+ Costa Venezia Cruise van Italië naar Dubai van 429 nu v.a. 386 van 1999 nu v.a. 1799 3reizen.nl VoUtj oi*-5 ook op f3 JAAR dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6