u 7 IN DE REGIO Installatie Wijkraad Poortambacht Museum extra geopend Muziek- en samenzang MIJN DORP, MIJN STAD zien te rooien. Daar stopt Cobussen mee. „Buiten de zomer staan we jongeren alleen nog maar toe tij dens Pinksteren, Hemelvaart, Fronleichnam (Duitse Sacra mentsdag - red.) en het jaarlijkse reünieweekend in juni. Ze komen op een apart veld." Het zijn overigens geen stappen richting een jeugdloze camping, garandeert Cobussen. „Het is niet dat we geen j ongeren meer willen. We willen gewoon geen overlast meer. Dat ze hier met een aan hangwagen vol bierkratten - klengkleng! - over de drempel denderen en dat wij dan alweer weten hoe laat het is. We richten ons nu meer op families, dus daar moeten we dan ook rekening mee houden." Drank- en Horecawet Dat terwijl jongeren veel meer op brengen dan families. Ze betalen, omdat bijvoorbeeld beveiliging voor hen meer kost, meer per per soon en maken ook nog eens met veel meer mensen gebruik van een veldje. Het zijn er alleen veel min der dan pakweg zes jaar geleden, toen de Drank- en Horecawet nog niet was ingevoerd. „Toen hadden we er soms zeventienhonderd per week. Nu moeten we blij zijn als het er duizend zijn." Sterke drank en harddrugs zijn verboden bij camping Duin en Strand. „Zien of merken we dat de jongeren het toch bij zich hebben, dan zetten we ze het terrein af en bellen we de ouders. We zijn streng, ja. Maar dat moet ook. Niet alleen voor ons, maar ook voor hun eigen welzijn." De Schuur De camping ontvangt steeds meer families, met name in campers. Ook komen er steeds meer eilan ders, om te stappen in discotheek De Schuur. Dat zijn niet alleen tie ners, maar ook twintigers en derti gers. Schoonzoon Gert de Bree, die 's zomers de bar draait, zinspeelt op evenementen door het jaar heen om die trend door te zetten. weest. Integendeel. Schoonzoon Gert de Bree kwam op zijn zes tiende zélf vanuit Montfoort naar Scharendijke om vakantie te vie ren op Duin en Strand. Hij moest toen zelfs nog een dagje buiten de poort doorbrengen, nadat hij het 's nachts iets te bont had ge maakt. „Ik snap die gasten heel Jongeren zijn egoïstischer, denken alleen maar aan zichzelf goed. Alleen dronken wij bier en gebruiken ze nu drugs. Een pille tje is even duur als twee biertjes. Maar de gevolgen zijn heel an ders." Toch zou De Bree, die met zijn vrouw de camping ooit zal over nemen, niet helemaal zonder de jongeren willen. En heus niet al leen omdat ze toevallig meer geld opleveren. „Het is ook gewoon leuk", benadrukt 'campingvader' Cobussen. „Ouders leveren hun kroost af, hopen maar dat alles goed zal gaan. Een uur later staan ze al bij me: wanneer we de tent komen opzetten, hoe het gasstel werkt, of ik een splinter wil weg halen. Een dag later komen ze om een morning-afterpil." Week van hun leven Niet iedereen natuurlijk. Maar het gebeurt wel. Zoals het ook wel eens gebeurt dat meiden in paniek raken als hun vriendin - na een fles Bacardi, ook al is die verboden - out gaat. „Dan bellen we de ou ders, ja. Gelukkig maar een paar keer per seizoen. Meestal komen ouders hun kroost gewoon na een week ophalen. Dan vliegen de kin deren ons om de nek om ons te be danken en liggen ze even later op de achterbank te slapen, nog voor ze goed en wel door de slagboom zijn. Dan weten we: die hebben de week van hun leven gehad." woensdag 14 november 2018 ZIERIKZEE Wijkraad Poortam bacht wordt vrijdag geïnstalleerd tijdens een openbare be wonersvergadering voor inwoners van de Zierikzeese wijk. De bijeenkomst vindt plaats in de aula van Pieter Zee man en begint om 19.30 uur. Vanaf 19.00 uur is de zaal open. Voor de pauze geeft llja Mostert, medewer ker van het Zeeuws Archief, een pre sentatie over de ontwikkeling van de wijk Poortambacht door de jaren heen. Vervolgens zullen, na de pauze, de as pirant wijkraadsle den zichzelf voor stellen. Aanmelden kan door een e-mail te sturen naar info@ hartvanpoortam- bacht.nl. SOMMELSDIJK Het Streekmuseum Goeree-Overflak- kee gaat twee dagen extra open. Het museum in de Kerkstraat van Sommelsdijk is ge opend op zaterdag middag 17 novem ber van 14.00 tot 17.00 uur en op maandagavond 19 november van 19.00 uur tot 21.30 uur. NIEUWERKERK In de Johanneskerk in Nieuwerkerk wordt zaterdag avond een muziek- en samenzang- avond gehouden in de trant van 'Ne derland zingt'. Oude en nieuwe liederen, uit ver schillende bundels, zijn opgenomen in het programma. Aanvang is om 19.30 uur, toegang is gratis. DREISCHOR Kinderen van Dreischor hoeven straks het schoolgebouw van De Klimop niet meer uit: ze kunnen er naar de peuteropvang, naar de basisschool én naar de na schoolse opvang. Om niet steeds met kinderen te hoeven leuren, wil kinderopvangorganisatie Kibeo de peuteropvang graag verplaatsen van het dorpshuis naar de basisschool. Dat kan, want vanwege de krimp heeft de school een lokaal over. De samenvoeging is niet alleen fijn voor Kibeo, de school hoopt er ook aantrekkelijker door te worden voor jonge ouders, foto dirk-jan gjeltema BRUINISSE Ichtus aan het Kerkplein, 9.45- 11.30 uur: Koffie inloop; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 9.30-12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu; ELLEMEET Dorpshuis, 9.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Biljartvereni ging Touché; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers; KERKWERVE Dorpshuis, 13.30-16.30 uur: Schilderclub; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Muziekvereniging Con Amore, 20.00 uur Bad- mintonavond; RENESSE Blikmuseum, 14.00-17.00 uur: Kerstexpositie; Dorpshuis, 9.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30-20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljarten, 19.00-22.15 uur: Stijl danslessen; SIRJANSLAND Dorpshuis, 10.15 uur: Yoga; ZIERIKZEE Eilandzorg de Wieken, 10.00 uur: Gezamenlijk koffie drin ken, 13.30 uur: Handwerkcafé; FiZi, 14.30 uur: Louis en de Aliens, 20.00 Escher: Het on eindige zoeken; Galerie Het Moment, 11.00- 17.00 uur: Expositie Lands cape; OOSTERLAND Dorpshuis de Oosterhof, 13.30 uur: Koersbal; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: In loop Breek de Week. weert jeugd -Gerard Cobusssen PEUTERS NAAR BASISSCHOOL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59