Tijl Damen zet gratis kinderliedjes online Ideeën voor veld Ouwerkerk l 6 Of je je huis nu koopt of verkoopt, de NVM-makelaar staat aan jouw kant CAMPING MEER GERICHT OP FAMILIES Gerard Cobussen was een brave belastingadviseur toen hij op een dag thuiskwam met de boodschap dat hij een camping had gekocht. Zijn vrouw keek op en zuchtte. „Nou dat weer." Op Facebook of YouTube ziet de zanger, theatermaker, liedjesschrijver en multi- instrumentalist uit Bres kens het met regelmaat voorbijkomen: klasjes met kinderen die uit volle borst een liedje van hem zingen Ook komen juffen en meesters na een optreden wel eens naar hem toe, om te vertellen dat ze liedjes van hem gebruiken in de klas. „Dat geeft voldoening", zegt Tijl. Daarom is zijn website tijldamen.com ver nieuwd en zijn de liedjes en teksten er te beluisteren. De website is op de groei gemaakt, want niet al zijn muziek staat on line. „Er zijn nog zo'n tweehonderd liedjes die ik niet heb opgenomen." De liedjes zijn voorzien van tek sten, akkoorden en soms ook van vi deoclips. Allemaal gratis, alleen de instrumentale versies kunnen in de webshop worden aangeschaft. „Dat is een bewuste keus. Mijn werk boet in aan betekenis als het alleen be schikbaar is voor mensen die ervoor betalen." Tijl maakte bij elk liedje een bij passende illustratie en speelde zelf alle begeleidingen in. De muzi kant bespeelt verschillende snaarinstrumenten, per cussie, accordeon, hand- pan en mondharmonica. Al tien jaar treedt Tijl Da men op met verschillende interactieve kindervoor stellingen voor kinderen van twee tot twaalf jaar. Ook kinderen en volwassenen met een verstande lijke beperking horen tot zijn doel groep. Als kinderen na zijn voorstelling zijn liedjes nog zingen of neuriën, is Tijls doel bereikt. „Mijn ultieme doel is een plek in het collectieve ge heugen van kinderen. Zoals Her man Broekhuizen, die Opa Bakke baard schreef. Dat is het ultieme." OUWERKERK De werkgroep 'Toe komst voetbalveld', verbonden aan de Ouwerkerkse dorpsraad, brain stormt over de toekomst van het oude sportveld in Ouwerkerk. Insteek van de werkgroep is dat het veld toegankelijk maar om heind blijft. Ook is het de bedoeling dat het gebied zonder al te grote in vesteringen wordt heringericht en makkelijk te onderhouden is. Er moet gewoon voetbal kunnen wor den gespeeld en is ruimte voor een tafeltennistafel, basketbalpalen en een picknicktafel. Verder is het mooi als er een grote tent kan wor den opgezet voor evenementen als het Krekenfeest. Ook kan er een multifunctioneel sportveld komen, waar 's winters een laagje water op kan om kleintjes te laten schaatsen. „Het is niet ons doel om een mooi plan te maken en dat de gemeente zegt: dat gaan we niet doen", infor meerde Tilly Boogerd tijdens een vergadering van de dorpsraad. advertentie Duin en Strand is één van de laatst overgebleven jongerencam- pings in Zeeland. Jongeren bele ven er dikwijls hun eerste vakan tie zonder ouders, maar mét alles wat ze nog niet eerder hadden ge probeerd. Dat levert niet zelden overlast op voor gezinnen die op de camping tot rust proberen te komen. „Het zijn twee werelden", zegt eigenaar Gerard Cobussen. „En die botsen te vaak. Wij hebben geen zin meer om 's nachts steeds naar die gasten te gaan om ze te wijzen op de regels die hier gel den. 's Ochtends moeten we ook weer vroeg en fris achter de re ceptie zitten." Klengkleng In de zeven weken zomervakan tie hebben de jongeren het hoofdterrein voor zichzelf. Fami lies staan dan aan de overkant van de weg. Buiten de zomer moes ten de doelgroepen het samen En als het nou een ge wone camping was... Maar het was Duin en Strand, beter bekend als Puin en Zand. Eén van de wei nige plekken in Zeeland waar jongeren nog welkom waren om hun eerste zomer zonder ouders door te brengen. Nu, dertien jaar later, nog zo'n beetje de enige. „Uiteindelijk waren we het af- voerputje van Zeeland", zegt Co bussen. „Bij mooi weer zaten wij altijd als laatste vol. Op internet schreven families dat ze niet kon den slapen van de herrie, terwijl jongeren me de grootste klootzak op aarde noemden, omdat ik ze vanwege die overlast van de cam ping verwijderde. We deden het bij niemand goed." Fussballmannschaft De regels veranderden: in de zo mer gingen jongeren naar het hoofdterrein en families naar de overkant van de weg. Dan zou ook niemand meer wakker wor den van dronken jongeren die vanuit de discotheek terug naar hun tent slingerden. Nu zijn die jongeren alleen nog in de zomer en vier weekenden daarbuiten welkom. Duin en Strand wil zich meer richten op families; daar is minder omkijken naar. Jongeren zijn veranderd, vindt Cobussen. „Ze zijn egoïstischer. Ze denken alleen maar aan zich zelf en houden geen rekening met hun omgeving. Als zich hier op vrijdag een Fussballmannschaft van twintig man meldt, houden wij ons hart vast. Met name mijn dochter en schoonzoon, die nu op de camping wonen, hebben daar genoeg van." Niet dat zij nooit jong zijn ge- woensdag 14 november 2018 SP Of hij nu in Friesland optreedt of in de Randstad, Tijl Damen hoort regelmatig dat zijn kinder liedjes gebruikt worden. Dat is precies de bedoeling en daarom helpt hij een handje: ruim twee honderd liedjes en ritmische spreekteksten staan gratis on line. Sophie Stockman Breskens Naast de verkoopmakelaar, die mensen in de arm nemen als ze hun huis willen verkopen, heeft de aankoopmakelaar de laatste jaren aan populariteit gewonnen. Terecht, zeker als hij lid is van de NVM: dan ben je verzekerd van een betrouwbare en deskundige adviseur en onderhandelaar bij een van de belangrijkste aankopen van je leven. Ook als verkopende partij kun je samen met de NVM rekenen op een makelaar die alleen jouw belangen behartigt en de beste prijs uitje woning haalt. Met NVM nooit belangenverstrengeling Wie zijn huis verkoopt, wil een zo hoog mogelijke prijs. Maar wie datzelfde huis koopt, wil zo weinig mogelijk betalen. Dat wringt: het is een naar idee dat één makelaar bij de transactie betrokken zou zijn met twee verschillende petten op. Met de NVM Erecode is dat onmogelijk: een NVM-makelaar werkt nooit voor twee partijen tegelijk. Dus je hebt NVM-verkoopmakelaars én NVM-aankoopmakelaars? Nee, NVM-makelaars kunnen als verkoopmakelaar én als aankoopmakelaar fungeren, maar nooit tegelijkertijd als verkoop- en aankoopmakelaar voor hetzelfde pand. Als je bij de aankoop van je nieuwe woning gebruik maakt van de kennis en ervaring van een eigen makelaar, spreek je van een aankoopmakelaar. Als je de verkoop van je woning uitbesteedt, is er sprake van een verkoopmakelaar. Altijd een soepele transactie Dankzij die strikte scheiding tussen aankoop en verkoop, staat een NVM- makelaar in beide situaties aan jouw kant én garant voor de beste prijs en een soepele transactie zonder onaangename verrassingen. Of je jouw woning nu koopt of verkoopt: je krijgt méér voor elkaar met een NVM-makelaar! Kijk voor meer informatie op nvm.nl Duin en Strand Camping Duin en Strand in Scharendijke gaat zich nog meer op families richten dan ze nu al doet. Jongeren zijn er alleen nog zeven weken in de zomer en vier weekenden daarbuiten welkom. Wendy Wagenmakers Scharendijke 'Ze komen voor een splinter, maar ook voor de morning- afterpil' Wendy Wagenmakers Scharendijke Gerard Cobussen wil Duin en Strand familievrien- delijker maken. A De meeste jonge gasten van camping Duin en Strand vieren er hun eerste vakantie zonder ouders, foto's dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58