Musicalster Pia Douwes groeit in haar rol als Morticia Addams 'In The Addams Family kan ik mij uitleven' 'Tadoedoedoedoem, snap snap, tadoedoedoedoem, snap snap' Ga naar pzc.nl/avondjeuit 3. Commerciële bijlage 14 november 2018 Tekst: Joke Woltmons Fotografie: Ritchie Riekerk Zingen en ook schermen. Maar ook het dansen en acteren is top. In haar lange carrière heeft musicalster Pia Douwes haar veelzijdigheid volop getoond. De rol van Morticia Addams in de nieuwe Nederlandse musical The Addams Family is haar dan ook op het lijf geschreven. „Het gaat heerlijk!" Het is nog vroeg op de dag als Pia Douwes, net na de eerste stemoefeningen, even de tijd neemt om over haar rol als Morticia Addams te vertelLen. De komende weken is een studio in Aalsmeer iedere dag van tien tot half zeven het speelveld voor haar en de cast. „Aan het begin van zo'n repetitieperiode begin je met heel veel informatie, maar ik kom steeds meer in mijn rol. En die is fantastisch. Ik mag weer schermen, net zoals ik bij De 3 Musketiers heb gedaan. Maar ook het dansen is top. Er zitten geweldige shownummers in deze musical, waarbij ik met het ensemble en allerlei attributen mag dansen. Zo leuk!" Met Johnny Kraaijkamp als haar echtgenoot Gomez, Marjolein Teepen en Martijn Vogel als hun 'schatjes' Wednesday en Pugsley, Tony Neef als oom Fester, Irene Kuiper als oma en Raymond Paardekooper als de vermaarde butler Lurch vormt Pia alias Morticia de overbekende familie die ooit als cartoon ontstond, maar als televisieserie een naam kreeg. „Mijn rol als Morticia is heerlijk. Als spil van de familie word ik buiten het grote geheim gehouden, terwijl Morticia aLtijd paL voor de waarheid staat en very in control is. Als ze eenmaal achter dat geheim komt, explodeert dat in haar gezicht. Stel je voor hoe dat gaat, ik kan mij zo uitleven. In alle disciplines, bij het schermen, het dansen en het zingen. En alles vol passie", belooft ze hartelijk. Tadoedoedoedoem, snap snap, tadoedoedoedoem, snap snap. Wie de overbekende melodie van deze oorspronkelijk Amerikaanse serie hoort, vergeet deze nooit meer. Pia zeker niet. Als klein meisje sloop ze terwijl haar ouders op de bank zaten. „Zodra mijn vader maar iets bewoog, vloog ik weg om heel snel daarna weer terug te komen als hij gewoon bleef zitten. Dat vond ik toen heel spannend", vertelt ze lachend. Nu ze zelf deel uitmaakt van het verhaal valt haar vooral de dubbele laag op. „Het is zo'n leuke voorstelling. The Addams Family is gebaseerd op humor, op anders zijn. Tolerantie is de rode draad door de voorstelling. Want wat is nou eigenlijk normaal? En wat is verschillend? Zelfs in The Addams Family wordt een meisje verliefd en is er sprake van een huwelijkscrisis. Het verhaal en de muziek maken de verbinding tussen generaties. Dat speelt zich af in een heel gaaf decor met fantastische special effects en, niet te vergeten, een liveorkest!" Vol lof is de musicalster bovendien over de Nederlandse bewerking van de musical door Jon van Eerd. „Dat heeft hij zo to the point en waanzinnig gedaan. Jon heeft het stuk helemaal naar het Nederlands getrokken, hij heeft het bijvoorbeeld over de familie Beineke uit de Achterhoek. Het is meer dan alleen een vertaling van een leuk stuk. Alle scènes zijn zo leuk en de nummers zo toegankelijk en vol humor." Wat die humor betreft, zit ze goed bij haar medespeler én zeer geLiefde echtgenoot Gomez, een rol van Johnny Kraaijkamp. „Hij is natuurlijk een komiek en weet dat alles om timing draait. Daar leer ik van. Bij het schermen en de choreografie help ik hem dan weer. Het wordt een geweldige musical." naar beneden zodra deze mysterieuze familie op televisie kwam. Staand tussen de schuifdeuren keek ze stiekem mee Bestel tickets op pzc.nl/addams

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51