Jean Paul de Bruijn geniet O O) CD O II 10 ZE Eikenhout vertrekt bij De Meeuwen Mika Mathia kan het helemaal alleen aan Van Hunenstijn blijft toch aan bij DVS'33 Daan Eikenhout vertrekt na het huidige sei zoen bij zaterdag-eersteklasser De Meeuwen. Dat bevestigde de oefenmeester gisteren. Eikenhout is bezig aan zijn derde seizoen in Zoutelande. Afgelopen voetbaljaargang leidde hij De Meeuwen naar de titel in de tweede klasse, waardoor de ploeg momenteel voor het eerst uitkomt in de eerste klasse. Dat is tevens een reden voor de breuk. Eikenhout beschikt niet over het vereiste TC I-diploma en is ook niet van plan dat te halen. Mocht De Meeuwen zich handhaven, moet er dus een andere trainer voor de groep komen. Kijk voor een uitgebreide reactie van Eikenhout op pzc.nl/sport. Karter Mika Mathia heeft het BEKC-kampi oenschap op zijn naam geschreven. Een bij zondere prestatie, vooral omdat de uit Seroos- kerke afkomstige coureur de hele competitie alleen reed. De wedstrijden in het kampioen schap duren namelijk twee uur per stuk, waar een 'gewone' sprintrace maar een kwartier tot twintig minuten deed. De meesten rijden daarom in teams, Mathia echter niet. Ook Youri Bonte uit Vrouwenpolder was suc cesvol. Hij sloeg een dubbelslag. Na zijn natio nale titel in de X30-klasse won hij ook het GK4-kampioenschap. Bert van Hunenstijn blijft toch aan als trainer van DVS'33. De oefenmeester van de derdedi visionist leek vorige week na een gesprek met het bestuur en de technische commissie te vertrekken, drie dagen na de 4-2-overwinning op Hoek. Vanuit de spelersgroep was kritiek op de werkwijze van Van Hunenstijn geko men, waarna de trainer het oefenduel met Jong De Graafschap aan zich voorbij liet gaan en naar huis vertrok. In de dagen daarna wer den meerdere gesprekken gevoerd, waarna maandagavond de knoop werd doorgehakt. Van Hunenstijn zal het seizoen afmaken bij DVS'33, dat na elf duels de derde plaats bezet in de derde divisie zaterdag. Training Brons Eén van de Zeeuwen die in actie komt in de Zuid-Koreaanse hoofd stad is Jean Paul de Bruijn. De Hul stenaar bewaart bijzondere herin neringen aan Seoul. Hij keert terug op de plaats waar hij precies vier jaar geleden zijn beste prestatie op het wereldkampioenschap drie- Ik ben helemaal niet bezig met mijn ranking, wil gewoon lekker biljarten banden leverde. Hij werd destijds derde en bereikte meteen ook zijn hoogste notering ooit op de wereld ranglijst. Tot augustus 2015 stond De Bruijn tiende op de mondiale ranking. Daarna ging het gestaag bergafwaarts met zijn notering. Momenteel staat hij op de vijftigste plaats. „Ik ben helemaal niet bezig met de ranking. Ik wil gewoon lekker biljarten en zo goed mogelijk pres teren", zegt De Bruijn daar zelf over. „Overal meedoen tussen de wereldtop is mij al een genoegen. Natuurlijk wil ik ver komen in elk toernooi, maar de tegenstand is steeds sterker en breder en het wordt steeds moeilijker door te sto- ROY HENDRIKSEN NAAR PORTUGAL Van het flink verouderde stadion van Helmond Sport naar het indrukwekkende Estadio José Alvalade, dat 50.000 toeschouwers kan herbergen. Voor Roy Hendriksen is bij Sporting Portugal een nieuwe wereld opengegaan. „Dit is een fantastisch moment om hier binnen te stappen." De club wordt geleid door een groep jonge mensen, met een visie die leidend is Professioneel Ruim drie jaar later staat hij aan de zijde van zijn vriend Marcel Keizer in Lissabon, bij één van de topclubs in Portugal. Hendriksen speelde eind jaren negentig met Keizer bij Cambuur. „We hebben altijd goed contact gehouden. Ik wist dus van de interesse van Sporting. Toen Marcel in de eindfase van de onder handelingen zat en duidelijk werd dat hij hier de nieuwe trainer ging worden, hebben we weer contact gehad. Ik hoefde hier niet lang over na te denken. De afgelopen dagen is voor mij al duidelijk geworden dat het er hier heel professioneel aan toegaat. Iedereen staat voor ons klaar en wil helpen." Het contracteren van Keizer en Hendriksen kan gezien worden als een nieuwe start. Sporting Portugal heeft roerige tijden gekend. In mei viel een groep van vijftig Sporting- hooligans de eigen spelers met riemen en knuppels aan tijdens een training. Bas Dost, de Nederlandse spits en topscorer van Sporting, raakte daarbij gewond aan zijn hoofd. Verschillende spelers vertrokken daarna bij de club en in juni werden voorzitter Bruno de Car- valho - die als de kwade ge nius werd gezien - en andere bestuursleden weggestemd door de algemene vergadering. Sinds kort is Frederico Varan- das de nieuwe president van de club. Hendriksen vindt het niet zo interessant wat er allemaal gebeurd is. „Dat is verleden tijd. Wij kijken vooruit." Hij heeft het gevoel dat het goed werken is in de nieuwe structuur bij Sporting. „De club wordt nu geleid door een groep jonge mensen, met een visie die lei dend is. We hebben een rondlei ding gehad in het stadion en op het trainingscomplex, dat net buiten Lissabon ligt. Het is in één woord fantastisch." Hendriksen verblijft de komende Zondag zag hij vanaf de tribune hoe Bas Dost met twee goals de over winning tegen Chaves (2-1) binnensleepte. Een dag later werd hij in de scha duw van Marcel Keizer gepresen teerd als assistent van de nieuwe hoofdtrainer, gisteren stonden de Nederlanders voor het eerst met de door interlands uitgedunde selectie van Sporting op het trainingsveld. Roy Hendriksen gaf zijn ogen en oren de afgelopen dagen goed de kost en weet dat dit een prachtige stap is. „Alles is hier aanwezig om topprestaties te leveren", zei de 49- jarige Middelburger. Net als Keizer, die is losgeweekt bij Al-Jazira uit de Verenigde Ara bische Emiraten, heeft Hendriksen een contract voor tweeënhalf jaar getekend, tot de zomer van 2021. De afgelopen twee seizoenen stond hij bij Helmond Sport voor het eerst op eigen benen, daarvoor was hij bij meerdere clubs ook al werkzaam als assistent. Bij RKC was Hendrik sen de rechterhand van Ruud Brood en Erwin Koeman, bij NEC van opnieuw Brood en met Mari- nus Dijkhuizen beleefde hij in 2015 een kortstondig avontuur bij het Engelse Brentford. woensdag 14 november 2018 VOETBAL Daan Eikenhout en De Meeuwen gaan uit elkaar, foto lex de meester KARTEN Karter Mika Mathia reed in zijn eentje naar de overwinning, eigen foto VOETBAL GO Voetbalsters die de ambitie hebben een stap hogerop te doen, kun nen zich op woensdag 28 november mel den in Rotter dam. Sparta/JVOZ houdt dan een selectietraining op stadion Het Kasteel. De technische staf, onder wie trainer Niels Slager (foto), zal de speel ster beoorde len. Inschrijven kan tot 26 no vember. De club zoekt spe lers die gebo ren zijn tussen 1995 en 2003. 21,19 Het acro-trio Aurelia Ciarelli, Fleur Isaksson en Nora Blok kenden een goed week einde. in Bulga rije bereikten de turnsgers van Forza Gymnastica uit Goes de finale. Een score van 24,49 leverde brons op. Deze week vindt in het Zuid-Ko- reaanse Seoul het voorlaatste wereldbekertoernooi drieban den van dit kalenderjaar plaats. Zeeland is - of was - goed verte genwoordigd. Joop van den Oudenhoven Seoul - Jean Paul de Bruijn o. Veel en hard werken in Lissabon^*^ - Barry van der Hooft - Roy Hendriksen (49) Lissabon De fans van Sporting Portu gal, voorafgaand aan het Eu ropa Leagueduel met Arse- nal. FOTO PRO SHOTS/ACTION IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42