II Politie Rotterdam bezorgd om vertrek korpschef Paauw 3 Boerderijbranden voedingsbodem voor wilde speculaties Britse media melden 'witte rook' rondom de brexit Het Utrechtse Werkhoven is in de ban van de branden bij boer Gert, de ondernemer die deze week voor de derde maal in korte tijd te maken kreeg met brand. Tientallen beesten vonden de dood en zijn bedrijf ligt in de as. Als bij de plaatselijke brandweer de laatste weken de pieper gaat, is er niet eens verbazing meer dat de 'Hollendewagenweg' in het schermpje verschijnt. Daar in de loodsen van Snitselaar Beheer BV woont boer Gert Snitselaar. Het is zijn verblijfplek, nadat de 35-jarige geboren Leerdammer opbiechtte homoseksueel te zijn en de schei ding die daarop volgde. Zijn ex- vrouw Patricia de Heus en hij run nen nog wel samen een mix van bv'tjes, waaronder de boerderij. De loods waarin Snitselaar slaapt, brandde dit weekeinde af. Hij ont snapte aan de vlammenzee, net als zijn gezin dat een deur verderop woont. Het was alweer de derde brand in drie weken. De drie bran den staan niet op zich. Ook afgelo pen zomer was het raak. Even ver derop in Cothen weliswaar, maar andermaal met Snitselaar als lij dend voorwerp. Hij had zijn oog la ten vallen op een huis waarin de maanden ervoor enkele van zijn personeelsleden huisden. De koop was nagenoeg rond, toen de onder verdieping uitbrandde. Virus Snitselaar wordt bedreigd, zoveel is duidelijk. Uit welke hoek zeggen zijn ex-vrouw en hij niet te weten. Is er een verband met zijn coming outHij komt uit een streng gelovig gezin. Heeft hij de eigenaar van een failliet bedrijf tegen zich in het har nas gejaagd? Snitselaar wilde ver kassen naar het aanpalende 't Goy vanwege een conflict met de ge meente Bunnik, maar die locatie bleek besmet met een virus. Iedereen zet vraagtekens bij het feit dat de brandstichter driemaal terug kwam. Terwijl hij of zij moet hebben geweten dat er permanent bewaking aanwezig was. Waarnemend burgemeester Van Schelven van Bunnik reageert ge schokt op de derde brand in korte tijd op hetzelfde adres: „In de media kwam naar voren dat de geaardheid van de getroffen ondernemer een mogelijke aanleiding zou kunnen zijn. Dat is onacceptabel." Hij is welkom bij mijn ouders, ze zien hem nog als hun schoonzoon De politie doet onderzoek naar een verband tussen de branden, zoals het formeel heet. Het erf van Snit selaar lijkt ondertussen een oor logsgebied. Ingestorte muren, door hitte verbogen stalen spanten en ingezakte daken bepalen het beeld. Bij omliggende bedrijven heerst geen paniek: iedereen in Werkho ven is het vrijwel van meet af aan duidelijk dat de wraakacties puur en alleen gericht zijn op Snitselaar. Is het een insidejobl „Daar denken we zelf niet aan, maar het kan wel. Misschien heeft iemand zich ver stopt in de stal", zegt Snitselaar's ex. Problemen Dat er sprake is geweest van een vechtscheiding, zoals dorpelingen beweren, weerspreekt ze ten stel ligste. „Gert en ik zijn heel goed uit elkaar gegaan." Ook zijn homosek sualiteit is bespreekbaar, zegt ze. „Hij is nog van harte welkom bij mijn ouders, ze zien hem nog als hun schoonzoon." Blijft de vraag wie er wel achter de branden en bedreigingen zit. „Klanten, leve ranciers, investeerders, met geen van allen hebben wij problemen. Ja, we zijn snel gegroeid, maar daar hebben we ook hard voor ge werkt." Speculerend Werkhoven heeft meer vragen dan antwoorden. Over één ding is iedereen het eens: het is de hoogste tijd dat de dader een fout maakt en gepakt wordt. Het akkoord is de uit komst van intensieve on derhandelingen in de laat ste dagen. Er zou zelfs overeenstemming zijn be reikt over de grens tussen EU-lidstaat Ierland en Noord-Ierland, dat deel uitmaakt van het Verenigd Koninkrijk. Dit was een van de grote knelpunten in de onderhandelingen tussen Londen en de 27 lidstaten van de EU. De laatste zijn mordicus tegen zo'n grens, omdat die de zo gekoesterde vrede in Ierland in gevaar zou brengen. De druk op de onder handelaars van de Britten en de EU is op dit moment groter dan ooit. Volgens de afspraak trekt het Ver enigd Koninkrijk op 29 maart volgend jaar de deur achter zich dicht, maar er moet voor die tijd nog zo veel geregeld worden dat er op wat voor manier dan ook deze maand een ak koord moet liggen. Het is zelfs al zo nijpend dat alle betrokken landen nood scenario's aan het voorbe reiden zijn, mochten ze er niet uitkomen met elkaar. Volgens de Britse media hebben alle ministers uit het kabinet van May giste ren een exemplaar van het akkoord gekregen, dat ze echter niet mee naar huis mochten nemen. Vandaag wordt het besproken. Als iedereen het eens is met de tekst, kan dat de weg vrij maken voor een spe ciale brexit-top. Volgens goed ingevoerde bronnen is Paauw topkandidaat om de Am sterdamse politiechef Pieter-Jaap Aalbersberg op te volgen. Officieel moet de ministerraad nog een be sluit nemen, maar geluiden zwel len aan dat Frank Paauw (60) de op volger wordt van de Amsterdamse politiechef Pieter-Jaap Aalbersberg, die doorschuift naar de post van Nationaal Coördinator Terrorisme bestrijding en Veiligheid. Aalbers berg is op zijn beurt de opvolger van Dick Schoof, die vertrokken is naar de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD). Rotterdamse politiemensen zijn bezorgd over een vertrek van Frank Paauw, die volgens bronnen ook een deel van zijn staf wil meene men. „Er is nu al weinig vertrou wen dat er een geschikte opvolger komt", zegt regiobestuurder Leen Spoor van politiebond NPB, die verontruste telefoontjes krijgt van Rotterdamse politiemensen. „Dat zegt iets over zijn status binnen het Rotterdamse korps." Spoor werkte zelf jarenlang on der Paauw. „Hij is met afstand de sterkste politiechef van Neder land", zegt hij. „En ik heb echt geen aandelen in die man, hoor." Met name de managementlaag van de Rotterdamse politie is be zorgd, zegt Spoor. „Hij lijkt op dit moment onvervangbaar. Rotter dam is een moeilijke stad met drugsproblematiek, schietpartij en, drie betaaldvoetbalclubs en tal van festivals. Maar Paauw heeft het uit stekend op de rit gekregen." Van de zomer stapte na een af faire al hoofdofficier Mare van Nim- wegen op. Met het vertrek van Paauw zou een tweede dragende kracht binnen de Rotterdamse driehoek wegvallen. De korpsleiding van de politie zegt geen commentaar te kunnen geven over de benoeming van de nieuwe Amsterdamse korpschef woensdag 14 november 2018 GO A Brandweerlieden in de weer om de branden van respectievelijk 25 oktober, 27 oktober en 11 november te blussen. De boerderij werd vernield, evenals de loods en de schuur waar veel koeien en stieren stonden, fotos anp/koen laureij Wie heeft het toch op boer Gert gemunt? Ard Schouten Werkhoven - Patricia de Heus, ex-vrouw De Britse regering en de EU hebben een voorlopig akkoord bereikt over de brexit. Premier May heeft het akkoord giste ren aan haar ministers voorgelegd. De Neder landse regering kan het bericht niet bevestigen, net zomin als de Euro pese Unie. Mark van Assen Brussel Rotterdamse politiemensen maken zich zorgen over het waarschijnlijk naderende ver trek van hun chef Frank Paauw. Koen Voskuil Rotterdam A 'Met afstand sterkste politie chef van Nederland', fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3