'Als ik een bruine stafford zie, loop ik om' 3 zijn, Piet is dit jaar niet meer van de partij. Hij heeft het afgelopen jaar een nieuwe liefde gevonden met wie hij de kerstdagen doorbrengt. „Hier in de kerk was het eten altijd voortreffelijk, maar nu moet ik maar afwachten wat ik met kerst op mijn bord krijg", zegt hij lachend. Connie Boudens schatert mee. „Ja, misschien kom je volgend jaar wel weer gewoon naar hier." Iet Mekenkamp uit Goes (78) ge niet op 25 december voor de derde keer van het diner in de katholieke kerk. Haar kinderen wonen ver weg en moeten vaak werken tijdens de kerstdagen. Ook zij had de eerste keer de nodige schroom. „Maar te gen iedereen die twijfelt, wil ik zeg gen: doe het gewoon! Ik ben ie mand die niet heel gemakkelijk contact maakt, maar hier gaat het vanzelf." Ellen Reef (68) uit Goes heeft dezelfde ervaring. „Het is al tijd gezellig, hoe verschillend de mensen ook zijn." Stoppen geen optie Het ziet ernaar uit dat de vaste gas ten nog wel wat jaren kunnen ge nieten van het kerstdiner in de kerk. „Elk jaar stellen we onszelf de vraag of we nog wel moeten door gaan en elk jaar is het antwoord ja", zegt Ellen Kramer. „Als je ziet hoe fijn mensen het hebben, is stoppen bijna geen optie." Mede-organisa tor Willy Martens benadrukt dat het organiseren van het kerstdiner veel voldoening geeft, ook al schiet de eerste kerstdag met het eigen ge zin er steevast bij in. Uitwijken naar een andere dag, in de periode rond kerst, is zinloos. „We kunnen het wel op 15 decem ber doen, maar dan zitten mensen op eerste kerstdag toch nog alleen thuis", zegt Kramer. „En gevoels matig is dat toch juist de dag waarop je wil dat mensen het gezel lig hebben." De hond - Otje genaamd - was die dag met zijn baasje R. van B. (45) uit Vlissingen op bezoek bij het slacht offer. Ze waren daar vaker geweest. Alleen, dit keer ging het fout. Het dier sprong vanuit het niets naar de vrouw op de bank en beet zich vast in haar gezicht. De huid scheurde uit vanaf haar bovenlip tot aan haar neus. Sindsdien heeft ze littekens en hangt haar mond lichtelijk scheef. Van B. trok zijn hond direct van Ik ben mijn zelfver trouwen kwijt. Ik vertrouw niemand meer de vrouw af. Ze schreeuwde in pa niek dat ze haar huis moesten ver laten. Iets later kwam haar zoon thuis. Hij zag zijn moeder met een bebloede handdoek voor haar mond. 'Mijn gezicht valt uit elkaar', wist ze nog uit te brengen. Hij belde direct een ambu lance. Zelfvertrouwen „Door de littekens in mijn gezicht voel ik me niet vrouwelijk meer", liet de vrouw in de rechtbank weten. „Ik ben mijn zelfvertrou wen kwijt. Ik vertrouw niemand meer. Ik ben erg schrikkerig en slaap erg slecht. Elke keer als ik een bruine stafford zie, loop ik om. Terwijl ik erg van dieren houd." Uit het strafdossier blijkt dat Otje al twee keer eerder een persoon had ge beten. En in februari 2018 raakte een andere hond door zijn toedoen zo zwaar gewond, dat het dier moest worden afge maakt. Bij de politie stond de stafford al be kend als 'gevaarlijk'. Ei genaar Van B. moest hem dan ook muil korven als hij met de hond de straat opging. Otje heeft een zwaar verleden. Zijn eerste eigenaar mishandelde hem. Bij zijn huidige baasje werd de hond ook niet goed verzorgd, con cludeerde de rechter. De kamer waar hij sliep lag vol uitwerpselen. Het dier is dan ook altijd gestrest en kan niet ontspannen, blijkt uit on derzoek. Otje kan niet terug naar de eigenaar én niet herplaatst worden. Daarom besloot de rechtbank het beest te laten inslapen. Van B. kreeg een taakstraf van 180 uur, waarvan 90 uur voorwaarde lijk en mag twee jaar lang geen huisdieren houden. Verder moet hij een schadevergoeding van 3000 euro betalen aan de vrouw. Hij vindt het hele voorval verschrikke lijk. „Het is heel erg, zowel voor haar als voor mij en de hond." woensdag 14 november 2018 gezelschap, kom dan'! n 4 Ellen Reef, let Mekenkamp, Connie Boudens en Piet van der Male (vlnr) genieten allemaal al jaren van het jaarlijkse kerstdiner in de katholieke kerk in Goes. Piet is er dit jaar niet meer bij. Hij heeft een nieuwe liefde gevonden met wie hij de kerstdagen doorbrengt. „Ik moet nu maar afwachten wat ik op mijn bord krijg." fotomarcelledavidse Aanmelden voor het kerstdiner kan via telefoonnummer 06- 5210 7171. Ook mensen van bui ten Goes zijn van harte welkom. De staffordshire terriër die op 7 april een vrouw in het gezicht beet in de Vincent van Goghlaan in Vlissingen, wordt afgemaakt. Dat heeft de rechtbank in Mid delburg gisteren besloten. De ei genaar krijgt een taakstraf van 180 uur en mag twee jaar lang geen dieren houden. Bas Bareman Vlissingen - Vlissingse die is gebeten A Archieffoto van een stafford, (niet de hond uit het artikel) FOTO GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35