Binnenkort een cadeau voor u als lezer van de PZC 'Prince in De Kuip, hij was onvermoeibaar' T raktatie van uw krant 29 Primera kunnen krijgen die ik in mijn hoofd heb, dan is dat een strik op mijn car rière. Er komen ver schillende samenwer kingen, ik ga nieuwe muziek maken. Fans vragen naar hun favo riete songs, maar ze kunnen gerust zijn: uiteraard komen de hits voor bij." De logische vraag: verschijnt dochter Jada - ze danst, zingt, speelt piano en acteert - straks ook op het podium? „Vanzelfsprekend is het niet. We hebben Samen voor altijd gezongen. Dat sprak veel ouders aan, maar ik moet het programma nog invullen. Die beslissing is nog niet gevallen", antwoordt Borsato. Hij reageert verrast als hij met de historie van zijn eigen tophit wordt geconfronteerd: het is volgend jaar 25 jaar geleden dat Dromen zijn be drog uitkwam. „O jee, dat wist ik niet. Ja, daar ga ik zeker iets mee doen." Borsato voelt nu al de sensatie. Hij kan zich de aanloop naar de concerten van destijds nog haarfijn herinneren. „Je zag de mensen uit treinen komen. Zingen, blij, ze had den oppas geregeld, waren een avond uit. Als mieren bewogen zij zich door de poorten. De bandleden zaten te kaarten, weet ik nog, ter wijl ik bijna moest spugen van de spanning. Allemaal voor dat jochie uit Alkmaar. Ik was dat diamantje dat moest schitteren. Nogal een verantwoordelijkheid. Maar een maal op het podium viel alles weg, want ja, dat is mijn plek, dat is waar ik me thuis voel." Bang dat De Kuip in mei lege plekken vertoont, is Borsato niet. „Ik heb altijd geïnvesteerd in mijn fans en hun beleving. Was een van de eerste artiesten die een nieuws brief per e-mail stuurde. Ik kende het publiek, dat me nooit verlaten heeft", aldus de zanger die de tien concerten van de Stones evenaart. „Mijn kids zeiden het al: 'Dan moet die elfde er ook komen'. Laat ik er nu eerst maar één keer gaan staan. De tijden zijn veranderd, er zijn meer acts dan ooit, maar natuurlijk, de ambities zijn er." woensdag 14 november 2018 PC Borsato in De Kuip in 2002 (boven) en in 2004. fotospaul bergen Marco Borsato bezocht zelf ook een aantal concerten in De Kuip. Zijn top 3: 1. PRINCE 1988 „Een van de beste perfor mers ooit. Onvermoei baar. Zijn gitaarspel was geweldig. Hij danste, zong, speelde, had altijd een ander repertoire dan de dag ervoor. Na een show van drie uur in De Kuip ging hij door naar het Paard van Troje in Den Haag. Daar had ik helaas geen kaartje voor." 2. BRUCE SPRINGSTEEN „Een Kaartverkoop start vrijdag 16 no vember vanaf 09.00 uur via www.borsato.nl ruwe bolster, die zo goed past bij De Kuip. Hard werkend, je zou bijna zeg gen: hij komt uit Rotter dam. Beste zanger? Mis schien niet per se, maar ik ken weinig zangers die het publiek op zo'n ma nier meenemen. Wat een energie." 3. THE ROLLING STONES „Ty pisch zo'n band die de tand des tijds heeft door staan. Stonden natuurlijk niet voor niets tien keer in De Kuip. Die mannen met hun gitaren. Die gezich ten waar het leven vanaf te lezen is, maar als je dan die Mick Jagger ziet huppelen... On-voor-stel- baar." SS Ho-vod de, IcirMovt ók. de, geuten, 1T rurv&vrvh^ dovrt o<- wat Het W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29