First date 'Eén Tegen 100' gaat naar RTL 4 28 M ANGELA KIJKT TV Vijftien jaar terug had ik een ontplofte kledingkast, nu is ie verrassend klein Marco Borsato keert na vijftien jaar terug in De Kuip. Met zijn tiende concert op 29 mei evenaart de zanger het aantal van de Rolling Stones. Vooruit, vandaag een dringende kijktip voor Emile Ratelband, die zo graag zijn leeftijd wil verlagen van 69 naar 49 om weer eens een match te krijgen op Tinder. Maar ook voor wie snakt naar iets anders dan hem, of zijn advocaat, in de zoveelste talkshow te horen verkondigen dat de rechtszaak echt geen onzin is. Of gewoon voor iedereen die behoefte heeft aan tv als een knapperend haardvuur, die de herfst- kilte uit botten en hart jaagt. Kijk First Dates van afgelopen maandag terug. een aflevering of negen voor nodig hadden, vol trok zich hier in nog geen 50 minuten tussen Cathy en Andries. Wat zeg ik, het vonkte en knetterde al toen de twee aan elkaar voorgesteld werden door gastheer Sergio. Andries maakte haar een complimentje, Cathy giechelde harder dan champignonkweekster Michelle en het pleit was beslecht vóór de leesbril was opgezet om de menukaart te kunnen bestuderen en een toepas selijk toetje met de naam dessert amour was be steld. Leesbril? Jawel, Cathy en Andries waren res pectievelijk 64 en 70 jaar oud. Afgeschreven op het gebied van de liefde dus, in de redenering van Ratelband. Maar zo oogden ze allerminst. Ze waren uiterst vitaal, zelfverzekerd en - het be langrijkst - een stuk relaxter dan al de millenni- alkoppels om hen heen in het First Dates-restau rant die vooral met zichzelf bezig zijn, vaak no deloos ingewikkeld doen over bijzaken in het le ven en onophoudelijk om zich heen spieden of er toevallig niet een nóg leukere partij is neergezet door Sergio. Tinder in reallife, zeg maar. Begrijp me niet verkeerd, die millennialkoppels leveren doorgaans geweldige tv op. In dezelfde aflevering als Cathy en Andries zaten ook Melany (27) en Wouter (29) en die beantwoordden aan de meeste vooroordelen hierboven. Met als bo nus dat er voor het einde van het etentje in de wc-ruimte druk getelefoneerd werd naar vrien dinnen om te zeggen dat het natuurlijk weer niks was. Als 40-pluskijker kun je bij dergelijke scènes niet anders dan grinniken en wens je al die hijgerige en zoekende twintigers en dertigers de helft van de innerlijke rust van Cathy en Andries toe. Voorheen kon je nog zeggen: wijs heid komt met de jaren. Maar ja, dat is met Ratel band op het netvlies natuurlijk niet meer vol te houden. Quote van de dag PC Krabbé op pad 'Slotervaart' populair ie wandschil dering in de spelerstunnel. I Marco Borsato (52) let altijd goed op als er een voetbal wedstrijd in De Kuip is en de ca mera vooraf langs de spelers glijdt. „Het moment dat ik dan mezelf op die wand zie... Dan denk ik: ja, ik hang er nog. Supercool." Eindelijk mag het hoge woord eruit: Marco Borsato staat op 29 mei 2019 in De Kuip voor zijn tiende concert. Eerder deed hij dat in 2002 (driemaal) en 2004 (zes keer). Daarmee lost hij de belofte in die hij stadiondirecteur Jan van Merwijk vijftien jaar ge leden deed bij de onthulling van de wand schilde ring. „Al leen de Stones heb ben hier één keer vaker opgetreden dan jij. Dat record moet je nog bre ken", zei Van Merwijk. „Nou, ik kom zeker terug", voorspelde Bor sato. De zanger houdt woord. Het is een optelsom van de belofte, de sentimenten thuis én de stadion discussie in Rotterdam. „Volgens sommige mensen moest ik op schieten, want straks is De Kuip er niet meer." Dan zijn thuissituatie. Klein waren zijn kinderen toen pa - ge kleed in het wit - het stadion in de laatste reeks (2004) liet swingen. Dochter Jada was 2, zoons Senna en Luca 3 en 6. De oudste herin nert zich flarden van de concerten. Aan het einde van het laatste op treden liep Luca aan de hand van zijn vader over de catwalk. „In zijn ene hand een knuffeldino, in de andere een plastic boor. 'Wat gaan we nu doen', vroeg hij. Ik zei: 'Een tosti eten'. 'Jaaaa, een tosti!', zei hij." Luca (inmiddels 19) toert nu met hem mee, is artiestenbegelei der en doet de techniek. Junior herinnert zich de Kuip vooral uit de filmpjes, en dvd die gemaakt is. Borsato wil dat zijn gezin De Kuip bewust meemaakt. „Het idee om terug te keren, gaat dan in je hoofd zitten. Ik heb het de afgelopen ja ren vaak gehoord: wanneer ga je het weer doen, De Kuip?" Mijmerend: „De Kuip, dat is ma gie. Bijna niet uit te leggen, 50.000 mensen die meezingen. Het open stadion, waar je de buitenlucht voelt, waar je de gladiatoren bij wijze van spreken voelt aanko men. Het geluid, de mensen, de meedeinende tribunes. Dat sta dion heeft een ziel. Het is geschie denis, want hoeveel voetbalwed strijden zijn daar niet ge speeld? Welke artiesten hebben daar alle maal niet opgetreden? Michael Jack- son, Prince, Bruce Springsteen, Tina Tur ner. Een mooi rijtje hoor." Marco Borsato had al een be hoorlijke carrière toen hij in 2002 De Kuip betrad. Toch ziet de zan ger het stadionconcert als een keerpunt. „Het is het eerste mo ment waarop ik mijn successen echt vierde, en met iedereen. Of je nu advocaat was, of putjesschep per, het was oké om naar Borsato te gaan. Het kón, je hoefde je niet te schamen. Huwelijken zijn er ontstaan, zo bleek later uit kaartjes en e-mails die ik kreeg. Er ont stond daar een wij-gevoel, ver broedering. Dat wil ik weer. Een concert dat recht doet aan dat ge voel van toen. En het mooie: fans van destijds kunnen nu met hun kinderen komen." En reünie in een modern jasje, dat wordt het. „Ik ben de verbin dende factor, ga gasten uitnodigen van nu. Zodat de kids ook aan hun trekken komen. Lil' Kleine, André Hazes, de mannen van Di-rect. Uberhip. Als we de hele line-up Tensen tekende gisteren een contract bij RTL. Voor de pu blieke omroep zal ze in elk ge val nog een heel nieuw seizoen van DNA Onbekend op NPO1 maken. Naast Eén Tegen 100 stond al lange tijd een rode vlag. De af gelopen jaren werd meermaals de vraag gesteld of het pro gramma wel voldoende past bij de publieke omroep en het niet tot het genre amusement be hoort. Uit die discussie ont stond de zogeheten selectivi- teitstoets. Programma's moe ten een bepaalde doelgroep be reiken. Voor NPO 1 zijn dat kij kers in de leeftijd 13 tot 49 jaar. Eén Tegen 100 voldeed al twee keer niet aan die eis. „Aan de kijkcijfers lag het ze ker niet", aldus een woord voerster. De quiz trok steevast dik een miljoen liefhebbers. „Het is ontzettend jammer dat het programma niet meer te rugkeert, dat mag duidelijk zijn." Eén Tegen 100 werd in 2000 door Endemol in Nederland geïntroduceerd. Inmiddels wordt het ook uitgezonden in Amerika, Australië en Spanje. De spelletjesshow was vanaf 2007 ook twee jaar op RTL 4 te zien. Daarna verhuisde het te rug naar de NPO. Alles waar ze in Boer zoekt Vrouw dit seizoen —Victoria Koblenko maakt een tv-programma over jurken en koopt tegenwoordig alleen nog heel bewust. woensdag 14 november 2018 TELEVISIE Martijn Krabbé, Caroline Tensen en Quinty Trust- full gaan in het nieuwe RTL- programma Ik Ga Op Reis En Ik Neem Mee... op pad voor een goed doel. Ze bezoeken pro jecten die steun krijgen van de Nationale Post code Loterij. TONEEL Het aantal be zoekers van de voorstelling The Tragedy of Slaughtervaart is toegenomen door de actuali teit. Het toneel stuk, twee jaar geleden be dacht, gaat over de teloorgang van het Amster damse Sloter- vaartziekenhuis. ■o o Dennis Jansen Eén Tegen 100 verdwijnt bij de publieke omroep. De spel show verhuist naar RTL 4. Presentatrice Caroline Tensen gaat mee. Gudo Tienhooven Caroline Tensen. FOTOAVROTROS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28