De chef de mission die iedereen wil 25 Van Hooijdonk wordt onbezoldigd adviseur bij zijn club in nood Solari tot 2021 trainer Real NAC heeft weer een herkenbaar Bredaas gezicht met Pierre van Hooijdonk (48) als technisch adviseur. Hij keert als beleids maker terug bij de club waar hij als speler groot werd. SCHAKEN Anderson deelt pak slaag uit Nederlagen voor koplopers Met trainer Mitchell van der Gaag, aandeelhouder Cor van Rooij en manager jeugdopleiding Tim Gilis- sen zal Pierre van Hooijdonk het nieuwe technisch hart van NAC vormen. Zij nemen de honneurs waar, tot er een opvolger is gevon den voor de op non-actief gezette technisch directeur Hans Smulders. Omdat NAC nu eenmaal zijn club is, hij doet het ook gratis. Sinds zoon Sydney in 2017 in de opleiding kwam, nam de betrok kenheid van Pi-Air met de dag toe. „Ik heb altijd gezegd dat ik graag iets voor NAC wil betekenen. Het is niet mijn bedoeling in de schijn werpers te staan. Ik wil op de ach tergrond opereren en m'n netwerk en kennis inzetten. De club staat voor een uitdaging, het is belang rijk snel in beweging te komen." Samen met Van Rooij en Van der Gaag moet hij het dolende elf tal van een kwaliteitsimpuls voor zien. Door vier tot zes inpasbare basisspelers te halen die na de winterstop de ingedutte boel bij de hand kunnen nemen. Van Hooijdonk kent de weg, zowel na tionaal als internationaal, en is ge haaid genoeg om zich niet te laten afbluffen door zaakwaarnemers. Het is een ultieme poging van de drie aandeelhouders met een meer derheidsbelang om NAC te redden. De schade die td Smulders en de toezichthoudende raad van com missarissen in sportief opzicht heb ben aangericht, is groot. Het spe lersbudget van een kleine drie mil joen is over de balk gesmeten. Dat Van Hooijdonk zijn vingers aan deze klus wil branden, is alleen maar lovenswaardig omdat het elf tal op alle vlakken tekortkomt voor de eredivisie. Persoonlijkheden, mensen die de kar trekken. Een cen trale verdediger die van wanten weet, een linksback, een midden velder die het spel verdeelt, een nummer 10 en een allround aan valler die scoort. Achter de schermen wordt een potje met geld klaargezet. Er is vijf tot zes ton nodig voor versterkin gen, een ton per speler. Het tech nisch hart wil overbodige spelers verhuren en aflopende contracten in de winterstop ontbinden. Gok ken op een gunst van ManCity wil NAC niet; de afhankelijkheid van de Engelse kampioen bracht de club in degradatiegevaar. Nee, zeker niet. Hij is financieel en geestelijk onafhankelijk. Heeft een prachtig leven en reist de halve aardbol over als tv-analyticus en verplichtingen met de oud-inter nationals. Hij zit niet te wachten op een drukke baan als pakweg tech nisch directeur waarmee hij zestig uur in de week kwijt is. Hij blijft zijn tv-werk voortzetten. Dat bijt volgens hem niet. Een kwart eeuw gele den ontbrandde het olympische vuur in Pieter van den Hoogenband (foto). Als 15-jarige jongen nam hij in 1993 deel aan de Jeugd Olympische Dagen in Valkenswaard. Na zijn gouden plak op de 100 meter drong tot hem door dat hij de Spelen van Atlanta in 1996 kon halen. Vier Olympische Spelen en drie olympische titels later brandt het vuur nog altijd in volle hevigheid. Gisteren werd offi cieel bekend dat 'VDH' in 2020 de chef de mission van de Nederlandse ploeg wordt in Tokio. Nadat NOC*NSF in 2016 bekendmaakte de functies van technisch directeur en chef de mis sion te gaan scheiden, zong de naam van Van den Hoogenband al rond. In Londen (2012), Sotsji (2014) en Rio (2016) combineerde Maurits Hendriks nog beide functies. Het draagvlak voor hem onder sporters slonk da nig na het instellen van de losers- vlucht: de niet-medaillewinnaars die waren uitgesport in Rio moes ten eerder naar huis dan de rest van de ploeg. Ook kreeg Hendriks veel kritiek te verduren na het wegstu ren van turner Yuri van Gelder. Met Van den Hoogenband haalt de sportkoepel iemand met een schone lei in huis. De inwoner van Waalre heeft (vooralsnog) de gun factor van atleten, pers en publiek. Hij heeft charisma en kent de i Met Pieter van den Hoogenband kiest NOC*NSF iemand met een schone lei sportwereld goed. Naar eigen zeg gen heeft hij 'altijd goed rondgeke ken'. De nieuwe chef de mission staat bekend als een verbinder. Hij weet wat sporters belangrijk vin den en stelt altijd de atleet centraal. Dat heeft Van den Hoogenband on der meer bewezen in zijn functies als toernooidirecteur van de World Cup in Eindhoven (2017, 2018) en als chef de mission van de olympi sche jeugdploeg (2015,2017). 'VDH' zal ook verantwoordelijk zijn voor de logistieke operatie en perscontactenHet wordt interes sant te zien hoe hij straks omgaat met binnenbrandjes of een uit slaande veenbrand. Aan Van den Hoogenband de taak het olympisch vuur dan ook te laten branden. woensdag 14 november 2018 GO j VOETBAL Santiago Solari (foto) blijft tot de zomer van 2021 de hoofdtrainer van Real Madrid. De raad van bestuur van de Spaan se club stemde in met de benoeming van de Argen tijnse coach, die vorige maand op interim-basis de ontslagen Julen Lopetegui opvolgde. De 42-jarige Solari speelde tussen 2000 en 2005 zelf voor Real. Als interim-trainer won hij alle vier zijn wed strijden: één in de Spaanse beker, twee in de competi tie en het uitduel met Vik- toria Plzen in de Champi- ons League. De vierde partij om de wereldtitel heeft opnieuw geen winnaar opgeleverd. Titelverdediger Magnus Carlsen (Noo) en Fabiano Caruana (VS) kwamen in Londen weer tot remise. Wie 6,5 punt behaalt, strijkt 1 miljoen dollar op. TENNIS Kevin Anderson heeft ook zijn tweede wed strijd bij de ATP Finals in Londen gewonnen. De 32-jarige Zuid-Afrikaan liet de Japanner Kei Nishikori kansloos: 6-0 6-1. Ander son was in zijn openings partij al de Oostenrijker Dominic Thiem de baas. Hem kan met twee over winningen een plek in de halve finales normaal ge sproken niet meer ontgaan. BASKETBAL De twee kop lopers in de NBA hebben allebei een nederlaag geleden. Golden State Warriors, dat de Western Conference aanvoert, liet zich verrassen door LA Clippers: 121-116. Toronto Raptors, koploper in de Eastern Conference, ver loor van New Orleans Peli- cans: 126-110. Pi-Air gaat helpen met het puinruimen bij NAC Yadran Blanco Breda Waarom doet Van Hooijdonk dit? 2 Wat is de belangrijkste op dracht? 2005: Pierre van Hooijdonk voor NAC aan de bal tegen zijn andere oude club, Feyenoord. foto cor viveen 3 Wordt het nu paniekvoetbal of blijven ze rustig in Breda? 4Wat heeft het elftal nodig? 5 Heeft NAC de middelen (geld, samenwerking met Manchester City) om zich te versterken? 6 Is dit de aanloop naar een serieuze rol voor Van Hooij donk bij NAC of het Neder landse voetbal? Pieter van den Hoogenband (40) gaat Oranje leiden bij de Olympi sche Spelen van 2020 in Tokio. De drievoudige olympisch kam pioen begint met een schone lei als chef de mission. En hij heeft de gunfactor. Natasja Weber Eindhoven V\HANTI£s Pi-Air maakte 40 goals (in 65 duels) voor NAC, ver deeld over twee periodes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25