h voor Dilrosun juiste route naar Oranje 23 WK levert zeker een miljoen op v m PRIJZENGELD Speelsteden FRANCE 2019 der televisie. „Gewoon omdat ik helemaal gek werd. Ik dacht: ik ga het toch niet verkloten. Ik wilde niet meer kijken. Werd gek van de spanning. Toen kwam de teamma nager binnen: o-r Miedema. Man, wat was ik opgelucht." Dat het nog t-i wordt, maakt niets meer uit. Kwalificatie is dan al lang zeker. In het spelershotel wordt later op de avondje een be sloten feest gevierd. Maar het gekke is ook: de speelsters die in Engeland en Spanje onder contract staan, moeten vanochtend weer heel vroeg op weg naar het vliegveld om zich te melden bij hun clubs. Voor sommigen staat er vrijdag namelijk alweer een wedstrijd op het pro gramma. Maar de feestvreugde is er niet minder om. Want cruciaal is de plaatsing voor het WK, waar Ne derland mag laten zien dat het geen eendagsvlieg is. Maar bovenal: een mislopen van het WK had het vrouwenvoetbal in Nederland in één klap jaren terug geworpen. Dat doemscenario kan in de prullen bak. De blik kan vooruit. Ook om dat Oranje bewijst opnieuw met tegenslag te kunnen omgaan. Wiegman: „Dat is misschien wel het belangrijkste in topsport. Na het verlies tegen Noorwegen zijn we opgestaan. Net als in deze wed strijd. Man, we hebben zoveel zin in dat WK." PROGRAMMA+STAND haasje van Oranje weliswaar in de tas toen ze bij PSV en Vitesse speel den, zij ontwikkelden zich in Enge land bij Manchester City en Chel- sea. Arnaut Groeneveld speelde al leen in de eerste divisie bij NEC, al vorens hij via Club Brugge in beeld kwam bij de scouts in Zeist. En Javairö Dilrosun, die het vol gens Koeman prima doet bij Hertha BSC, kan weieens de volgende zijn. Opgeleid bij Ajax, vertrokken naar ManCity en doorgebroken bij Her tha BSC. „We kunnen onze ogen niet sluiten voor het feit dat het ook op een andere manier mogelijk is om Oranje te halen", zegt Gudde. „Er zijn veel voorbeelden van jon gens die de eredivisie niet nodig hadden. Maar er staat een lange lij st met namen tegenover die het niet redden nadat ze jong naar het bui tenland waren gegaan." Tegenover de Stefan de Vrij-route komt bij Feyenoord nu dus de Nathan Aké-route. „Ik zie hem nog tegenover me zitten bij Feyen oord", zegt Gudde. „We hadden hem helemaal voorgespiegeld welke risico's hij liep door zo jong naar Engeland te gaan en toen zei hij 'maar ik ga het gewoon redden daar'." En die ideale route, hij moet er natuurlijk ook wel liggen. Neem Dilrosun die bij Ajax werd opgeleid. „Ik was 16 jaar en ik kreeg bij Ajax geen contract aangeboden", zegt de aanvaller. „Waarom niet? Geen idee. Er kwam geen aanbieding. Vervolgens werd ik uitgenodigd door Chelsea en ManCity." Via de Bundesliga kwam hij dus alsnog in beeld bij Oranje. „Het is een cliché, maar er blijken meer wegen naar Rome te leiden", zegt Gudde. Geplaatste landen woensdag 14 november 2018 GO De Oranje Leeuwinnen zijn met hun WK-ticket verzekerd van een prijzenbedrag van ruim 1 miljoen euro. De FIFA verdeelt vooraf al 10,2 miljoen euro over de 24 landen, ofte wel 425.000 per team. Lan den die worden uitgeschakeld in de groep krijgen 667.000 euro extra. Een achtste finale is goed voor 890.000, een kwartfinale voor 1,29 miljoen, de halve finale voor 1,42 mil joen, de finale voor 2,31 mil joen en de titel voor 3,36 mil joen euro. De selectie van Oranje viert het veroveren van het WK-ticket in het stadion van Schaffhausen. fotoanp Loting: 8 december in Parijs WK: 7 juni - 7 juli 2019 Duitsland, Engeland, Frankrijk, Italië, NEDERLAND, Noorwegen, Schotland, Spanje, Zweden V Australië, China, Japan, Thailand Zuid-Korea Le Havre cap. 25.178 Rennes cap. 31.127 Valenciennes cap. 25.000 Reims cap. 21.628 Parijs cap. 47.929 Lyon cap. 59.186 (HALVE) FINALE Montpellier cap. 32.900 WOMEN'S WORLD CUP Grenoble cap. 20.086 Nice cap. 35.624 Vrijdag 20.45 uur: Nederland - Frankrijk in de Kuip Maandag 20.45 uur: Duitsland - Nederland in Veltins Arena Gelsenkirchen DIVISIA A, GROEP 1 Stand 1. Frankrijk 3-7 (4-2) 2. Nederland 2-3 (4-2) 3. Duitsland 3-1 (1-5) Javairö Dilrosun (r) tijdens de training van Oranje, fotosoccrates ml Canada, Jamaica, *19 van de 24 landen zijn bekend. Deze worden nog aangevuld met 3 Afrikaanse landen, 1 land uit Oceanië en de winnaar van de play-off tussen Argentinië en Panama. Brazilië, Chili

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23