Oranje plaatst zich voor WK Criminelen kunnen met nagemaakt pasje bij wapens en uniformen Opeens is de hippe regenjas overal te zien Walcheren We gaan naar Frankrijk toe - »P22 ivf- In de straten van Middelburg oefenden gisteren militairen van de Luchtmobiele Brigade, Bij Elisa Westland was het /V oorlog op de stoep. Kwaadwillenden kunnen zich met nagemaakte pasjes toegang ver schaffen tot bureaus waar wapens, maar bijvoorbeeld ook in beslag ge nomen spullen liggen. Dat kunnen ook bewijsstukken zijn, melden bronnen aan deze krant. Dat is de reden dat het ministerie van Justitie en Veiligheid eerder deze week aankondigde in allerijl 19 miljoen euro uit te trekken om de beveiliging van bureaus te verbete ren. Zo maakte het ministerie maandag bekend. Uniformen „Het is superkwetsbaar", zegt een van de bronnen. „En dat in een tijd waarin we weten dat criminele or ganisaties de politie willen frustre ren." Ook politie-uniformen zijn gewild bij criminelen. Eerder wer den uniformstukken meegenomen tijdens een inbraak in het bureau in Haren. Nepagenten gebruiken uni forms bijvoorbeeld om toeristen geld af te troggelen. Niet alle politiebureaus hebben hetzelfde beveiligingssysteem. Op sommige plekken is het systeem verouderd. Rob den Besten, van de ondernemingsraad van de politie: „Het voordeel van het versneld uit trekken van geld voor de beveili ging is dat we tot één systeem kun nen komen." De mankementen werden ge constateerd door het Crisis Res pons Team Toegangsbeveiliging, tijdens een controle. Het is de be doeling de problemen op 'korte ter mijn' te verhelpen, maar het is on duidelijk hoe snel dat is. Voorzitter Gerrit van de Kamp van politievak- bond ACP noemt de situatie 'zorge lijk'. Hij pleit ervoor indien nodig Europese aanbestedingsregels over boord te gooien, om de toegangsbe veiliging zo snel mogelijk te ver nieuwen. „We moeten direct kun nen reageren op dreigend gevaar. De technologie verandert voortdu rend, we moeten zo snel mogelijk regelen dat we mee veranderen." Geen verrassing Een woordvoerder van de politie zegt 'nooit mededelingen' te doen over specifieke beveiligingsmaatre gelen. Hij zegt wel dat de constate ring van het team van experts niet Nieuwsmedia als een verrassing kwam. „We ke ken al wat nodig is voor verbetering van de toegangsbeveiliging. We hebben al maatregelen genomen." P10 Politiebureau zo lek als mandje Toegangssystemen van politie bureaus zijn te kraken, passen kunnen worden nagemaakt. De beveiliging van de toegang tot politiebureaus is 'superkwets- baar'. Chris van Mersbergen Carla van der Wal Den Haag woensdag 14 november 2018 12°C Geleidelijk kouder weer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Bijlage vandaag in deze krant Nieuw aanbod!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1