Resolutie tegen honger als wapen lijkt papieren tijger EUWS 11 44Kv /4kv /n\ n STADSJUNGLE BARBARELLA o'n tien jaar geleden was de regenjas volgens Mi- chelle van der Burgh niet meer dan een 'veredelde vuilniszak'. „Zo'n ding dat je zo snel mogelijk in je fietstas wilde proppen." Moest beter kun nen, vond ze, en ze begon kleding merk en webwinkel Happy Rainy Days. Inmiddels is zij allang niet meer de enige die zich met rain fashion bezighoudt. Van der Burgh: „Toen ik startte, was ik een soort pionier, maar inmiddels heeft elk kledingmerk wel een of meer regenjassen in de collectie." Leuk, vindt ze, want eindelijk is de regenjas een echt mode-item en niet een bijproduct van bij voorbeeld fietsfabrikanten. Ook Monique Wassenaar, eigenaar van webwinkel Hip in de Regen ziet de regenjas overal in het straatbeeld; ook als het niet mie zert of hoost. „Klanten kiezen steeds vaker voor iets wat ze 'ge woon' aankunnen." Regenkleding gaat, net als andere kledingstukken, inmiddels ook met de trends mee. Wassenaar: „Vroeger had je een paar basismodellen, maar nu zijn er regenjassen in alle kleu ren, stoffen en bijvoorbeeld met een sportieve streep op de mouw." Toch is ouderwets soms ook leuk. „Wat ik grappig vind, is dat die gele regenjassen van vroeger op dit moment weer heel hip zijn. Je ziet ze volop op festivals." 44 KV 44 KV TV/TB. COMFORTABEL STUG PLASTIC Afgelopen mei noemde minister Sigrid Kaag voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamen werking uithongering nog 'een af schuwelijke middeleeuwse manier van oorlog voeren, die we voor eens en altijd moeten uitbannen'. Ze noemde Jemen als voorbeeld. Maar er was ook optimisme: de VN Vei ligheidsraad besloot op voorspraak van onder andere Nederland een resolutie aan te nemen die honger als oorlogswapen moet uitbannen. „Een krachtig signaal", vond Kaag. Maar nu in Jemen miljoenen mensen hongersnood lijden, wap pert niemand met de eerder beju belde resolutie. Sancties zijn niet opgelegd. Dat is ook niet het doel van de resolutie, zeggen ingewij den. Het moet slechts gezien wor den als 'noodkreet' die honger in oorlogen op de agenda zet. Volgens de World Peace Founda tion zijn er 'sterke bewijzen' dat de coalitie van strijdende partijen - Saoedi-Arabië voorop - in Jemen een bewuste strategie hanteert om voedselproductie en -distributie te vernietigen. Op korte termijn zijn zo'n 14 miljoen Jemenieten afhan kelijk van voedselhulp - de helft van de totale bevolking. SP-Kamerlid Sadet Karabulut be grijpt niet dat de resolutie zonder gevolgen blijft. Ze roept minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken vandaag op om zich in de Veilig heidsraad sterk te maken voor het instellen van sancties. „Ik snap dat wij niet kunnen bepalen hoe an dere landen reageren, maar wij zijn nog tot 2019 lid van de Veiligheids raad. Nu kunnen we het tenminste nog proberen." Een Kamermeerderheid wil juist dat Nederland in die Veiligheids raad gaat pleiten voor een interna tionaal wapenembargo. Zij zien dat Saoedi-Arabië na de moord op de journalist Jamal Khashoggi inter nationaal in het nauw zit. Blok ziet niets in een oproep bij de VN voor een wapenembargo. „Dat zal door die landen met 'nee' beantwoord worden", aldus Blok. „Als we het antwoord al weten, helpt het niet dat met veel ponte- neur te verklaren." woensdag 14 november 2018 GO i i i i Lange regenjas, Happy Rainy Days, effen en prints, 149,95/159,95, te koop bij gelijknamige site. De meest functionele van het hele stel. Door stof, lengte en extra flap voor de benen (apart dicht te ritsen) super-waterproof. De lengte maakt 'm wel een beetje tuthola. Tip: kies voor de stadsjun gle de knalrode. Zelfs de meest kippige auto mobilist zag me van verre naderen. v£4>;. ■7 KI 44 KV 44KV 44KY 4kV lilt Lange lakjas 'Olivia', Happy Rainy Days, in o.a. roze, rood en crème, 129,95 euro, o.a. te koop op gelijk namige site. Geen jas om onopge merkt mee in het struikgewas te liggen. 'Olivia' doet, ondanks Barbarella-factor, waartoe ze op aarde is: regen ketst vrolijk op de laklaag af. Bonus: voering van zachte sweatstof. Min punt: de krakende stof, ik voelde me af en toe een zakje chips. p»i?aV -S. - :1«1 <44 KV 44 KV 44 KV L l l I l L l L Regenjas 'Mi- heim maar kosten rage' in lak, Rains, blauw, 150 euro, o.a. te koop bij debijenkorf.nl De jassen van Rains lijken op die van Stutter- -yeahl- stukken minder. Er is er al een onder de 100 euro. Dit lakmo- del probeert hip te doen maar oogt door de stof wat cheap. Een vriendin dacht dat ik hem van het warenhuis met de rookworst had; auw. Wel comfor tabel. 'Mosebacke', Stut- terheim, van 225 tot 289,95 euro, o.a. via stutterheim.com en debijenkorf.nl Fans - Julia Roberts, Kanye West, Selena Gomez - kopen een Stutterheim omdat het, nu ja, een Stut terheim is. En het moet gezegd: dit mi nimalistische ding in zware, stugge stof heeft charme. Min punt: het prijskaartje. En ik vond 'm op den duur wat klam. 44KV 44 KV /flV ZÜV ZÖV L L L L L Regenjas 'Wings', Tretorn, in roze en geel, 79,95, o.a. verkrijgbaar bij hipinderegen.nl Niks-aan-de-hand-jasje voor klanten zonder merken-fetisj. Valt soepeler dan de stugge Stutterheim, best oké. He laas ook wat ielig en minder mooi afgewerkt: plastic in plaats van metalen druk knoopjes. Prima: de prijs. Min punt: weinig flaneerpotentie. Op Nederlands initiatief besloot de Verenigde Naties de inzet van honger als wapen te verbieden. Maar nu Jemen hongersnood lijdt, lijkt die resolutie vooral symbolisch. Wel is er voor het eerst een Kamermeerderheid vóór een VN-wapenembargo tegen Saoedi-Arabië, het land dat Jemen bombardeert. Hanneke Keultjes Den Haag De oorlog in Jemen leidt tot grote hongersnood, fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11