De memoires van MICHELLE OBAMA Van haar bescheiden jeugd in Chicago tot een leven in de schijnwerpers en het Witte Huis. Michelle Obama beschrijft het allemaal in Mijn verhaal. Leven met haar man Barack was niet altijd eenvoudig, zo is te lezen in deze voorpublicatie. 8 Ooit plaagde ik Barack met zijn gebrek aan punctu aliteit, maar nu was het ronduit ergerlijk Barnek Obama is senator in de lokale senaat van Illi nois in Springfield en is alleen van donderdag tot zon dag thuis in Chicago. Michelle Obama is het zat dat haar man zoveel weg is. e nieuwe rekensom bin nen ons gezin zag er nu als volgt uit: we hadden twee kinderen, drie banen, twee auto's, een flat en wat voelde als geen vrije tijd. Ik had de baan in het ziekenhuis aan vaard en Barack bleef senator en docent. We zaten allebei in besturen van non-profïtorganisaties en hoezeer het verliezen van de voorverkiezing voor het Huis van Afgevaardigden Barack ook stak, hij bleef denken aan iets hogers. George W. Bush was president. Als land hadden we de schok en tragedie meegemaakt van de terreuraanvallen van ti september. Er was een nieuwe kleurencode in gevoerd voor terreurdreigingen en we voerden oorlog in Afghanistan, terwijl Osama bin Laden zich blijkbaar ergens in een grot verborgen hield. Zoals altijd nam Barack elk nieuwsfeitje in zich op en deed hij gewoon zijn werk, terwijl hij er het zijne van dacht. Ik herinner me niet precies wanneer hij voor de eerste keer de mogelijkheid opperde om te pro beren een zetel te bemachtigen in de Amerikaanse Senaat. Het idee was nog pril en de daadwerkelij ke beslissing zou nog maanden op zich laten wach ten, maar het kreeg duidelijk gestalte in Baracks geest. Wat ik me wel herinner, is mijn reactie: ik keek hem vol ongeloof aan, alsof ik wilde zeggen, vind je niet dat we het al druk genoeg hebben? Mijn afschuw van politiek werd alleen maar gro ter, niet zozeer om wat er omging in Springfield of Washington, maar omdat Barack nu vijfjaar sena tor was in Illinois en zijn overvolle agenda me nu echt ging ergeren. Hoe groter Sasha en Malia wer den, hoe meer ik me moest haasten en hoe langer mijn to-dolijstjes werden, waardoor ik perma nent in de hoogste versnelling stond. Barack en ik deden alles om het leven van de meisjes rustig en beheersbaar te houden. We hadden een nieuwe babysitter die thuis hielp. Malia was heel blij op de peuterspeelzaal, ze had vriendinnetjes en haar agenda stond boordevol verjaardagsfeestjes en zwemles in de weekenden. Sasha was nu ongeveer een jaar, waggelde op twee benen en begon haar eerste woordjes te zeggen en ons hart brak elke keer als ze haar megawatt-glimlach liet zien. Ze was ontzettend nieuwsgierig en wilde Malia met haar 4-jarige vriendinnen bijhouden. Nachtbraker Mijn baan bij het ziekenhuis liep goed, al was ik er inmiddels achter dat de beste manier om alles bij te houden was om om vijf uur 's morgens op te staan, mijn computer op te starten en een paar uur te gaan werken voordat de anderen wakker wer den. 's Avonds was ik dan ook enigszins gesloopt en kreeg ik ruzie met mijn nachtbrakerman, die op donderdagavond naar verhouding fitter uit Springfield terugkwam en zich helemaal in het gezinsleven wilde storten en de tijd inhalen die hij er eerder niet voor had. Maar tijd was nu echt een probleem voor ons geworden. Baracks gebrek aan punctualiteit was ooit iets waarmee ik hem plaagde, maar nu was het ronduit ergerlijk. Ik wist dat donderdagen hem gelukkig maakten. Ik hoorde de opwinding in zijn stem als hij belde om te zeggen dat hij zijn werk achter de rug had en op weg naar huis ging. Ik begreep dat het alleen maar goedbedoeld was als hij dingen zei als 'Ik ben onderweg!' of'Bijna thuis!' En een tijdlang ge loofde ik die woorden ook. Ik had de meisjes zoals iedere dag in bad gedaan, maar stelde het naar bed brengen nog even uit zodat ze op konden blij ven om hun vader een kusje te geven. Of ik gaf ze alvast avondeten en bracht hen naar bed, maar wachtte zelf nog even, stak een paar kaarsen aan en keek ernaar uit om samen met Barack te dineren. En dan wachtte ik. Had ik Malia en Sasha wakker gehouden, dan zag ik hun oogleden zwaar worden en dichtvallen en droeg ik ze naar bed. Of ik wachtte alleen, hongerig, en steeds bozer, terwijl mijn eigen ogen dichtvielen en kaarsvet op de tafel druppelde. 'Onderweg', zo leerde ik, was het product van Baracks eeuwige optimisme, een indicatie van hoe graag hij thuis wilde zijn, maar die niets zei over wanneer hij precies thuis zou komen. 'Bijna thuis' was geen geografische aanduiding van waar hij was, maar eerder een geestestoestand. Soms was hij echt onderweg, maar moest hij nog even binnenvallen bij een collega voor een gesprekje van drie kwartier voordat hij weer in de auto zat. Soms was hij echt bijna thuis, maar vergat hij te zeggen dat hij eerst nog even snel een training dinsdag 13 november 2018 GO 'Als Barack eindelijk thuiskwam, was ik nors naar bed'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8