OZCAN AKYOL Miljoenen om ergste problemen bij de politie op te lossen tSySsS kM3S& SCOT1AND -AULD LANG SYNE- 6 i ;A «8^* Column Een groepje activisten blok keerde gisterochtend een loopbrug op het Media Park in Hilversum omdat er ongenoe gen bestaat over de invulling van het Sinterklaasjournaal. Het was geen agressief protest: er werd wat gezongen, flyers uit gedeeld en de medewerkers van de publieke omroep die per trein reisden, konden simpelweg hun bureautjes opzoeken, nadat ze kennis hadden genomen van de grieven van de actievoerders. Wie in het epicentrum van nieuwsmakers gaat zitten, weet dat hij op veel media-aandacht kan rekenen, en dat is precies wat er gebeurde: de klassieke pers ver spreidde het bericht van de blok kade en op sociale media konden we zelfs live meekijken naar het opvallende tafereel. Wat me daarbij opviel, waren de ontzettend giftige reacties van mensen, die ogenschijnlijk onder hun eigen naam de meest vrese lijke verwensingen uitspraken. Ene Annemiek Visser schrijft bijvoorbeeld: 'Als je onze tradities niet accepteerd tyft je lekker een maandje op naar je eigen land hoef je er ook niet naar te luisteren... en t liefste na die maand lekker weg blijven (sic)!' Deze dame maakt van haar hart geen moordkuil. Danny Blokpoel doet ook een suggestie: 'Moet je gewoon de te ring slaan en die blanke meelopers helemaal!! Tyfus volk.' En Ferdi Wels, een sportmasseur uit Breda, heeft liever dat iemand anders het probleem oplost: 'Waar is Volkert als je hem nodig hebt?' Als ik niet zo weinig woorden voor deze column mocht gebrui ken, had ik een bloemle zing kunnen maken van honderden berich ten met dezelfde strekking, allemaal ge lardeerd met ge- weldsfantasieën, racisme, min achting van onze recht staat en ein deloze verne deringen. Dat is frappant: toen de blokkeer- friezen zonder permissie een de monstratie organiseerden, werden ze als helden onthaald, maar als andere mensen dat doen, toevallig met afwijkende ideologische op vattingen, lijkt de vrijheid van meningsuiting plotseling be grensd. Veel duidelijker kan hypo crisie niet in beeld worden ge bracht. wellicht nog wel dat duizenden burgers zich niet geremd voelen in het verspreiden van virulente vreemdelingenhaat en de wens om anderen een kopje kleiner te maken. Ze doen het gewoon onder hun eigen naam, worden door anderen bevestigd en hoeven niet op repre sailles te rekenen. We noemen ons een beschaafde natie, maar dat blijkt dezer dagen slechts een ver nis, gebaseerd op een gedateerd of vertekend zelfbeeld. Wat me opviel, waren de ontzettend giftige reacties van mensen Grapperhaus kondigde gister middag aan nog eens 33 miljoen euro uit te trekken, bovenop de deze zomer al beloofde 58 mil joen. Dat is nodig ook: bij de ver schillende korpsen wordt steen en been geklaagd over de werk druk. Dit jaar wordt de arbeidstij denwet 200.000 keer overtreden. Ook hebben veel politieteams last van vergrijzing. Met het extra geld kunnen de politieteams de ergste problemen oplossen, stelt Grapperhaus. Het is bedoeld om overuren uit te be talen, gepensioneerde agenten langer door te laten werken, ex tern personeel in te huren en nieuwe agenten aan te trekken. Zo moeten er meer mensen vrij- gespeeld kunnen worden voor het 'echte werk'. „We zullen meer agenten op straat zien." De minister denkt dat de extra miljoenen 'een wezenlijk ver schil' zullen maken, vooral in combinatie met de nieuwe cao die eind oktober werd afgesloten. „Ik merk dat mensen van buiten heel enthousiast zijn over werken bij de politie. Mede dankzij de nieuwe cao hebben we ze nu meer te bieden, ook als het gaat om het maken van een carrière." Een scenario als bij de ruim 2 miljard euro die het kabinet uitttrok voor de verpleeghuizen t Het geld is onder meer bedoeld om overuren te betalen (het geld is er wel, het personeel niet) sluit Grapperhaus uit. Ook omdat al eerder besloten is ruim 17.000 agenten op te leiden. Vooral de politie-eenheden in het zuiden van het land en de ste den Rotterdam en Den Haag pro fiteren van de vrijgevigheid van de minister. Zij gaan er relatief met het grootste bedrag vandoor. Noord-Brabant, Limburg en Zee land krijgen samen zo'n 20 mil joen euro, onder meer voor de be strijding van de problemen met synthetische drugs. BM 0 'b v I n 29 DEC '18 14:30 GELREDOME ARNHEM dinsdag 13 november 2018 GO @OzcanAkyol Blokkade Maar het meest schrijnende is Met een totale injectie van 91 miljoen euro om de werk druk te verlagen, denkt minis ter Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) dat de politie weer een aantrekkelijke werk plek wordt. Hij belooft meer blauw op straat. Chris van Mersbergen Den Haag W V/y'f'V 'r. 'y ''in. ■lusic show Deze bijzondere editie van Music Show Scotland krijgt dit jaar de titel 'Auld Lang Syne". Dit betekent vrij vertaald "vervlogen tijd" en zal de rode draad zijn in dit showprogramma. Er is een mooie gastrol weggelegd voor misschien wel één van de bekendste orkesten van Nederland: Het Jostiband Orkest. Ook dit jaar wordt er weer groots uitgepakt: een schitterend decor, een groot Schots kasteel, meer dan 200 pipers, drummers, dansers, zangers en zangeressen en een groot orkest. Naast diverse solisten zullen de Ulftse Nachtegalen samen met sopraan Mathanja Kornelissen een prachtige versie van "Avé Maria" zingen. Ook "Hallelujah"een schitterende versie met pipes, zal dit jaar niet ontbreken. Het wordt een onvergetelijke afsluiting van 2018 die u niet mag missen! Koop nu uw kaarten bij de Nationale Theaterkassa via www.ntk.nl of 0900 - 9203 Of boek uw busarrangement bij Oad via www.oad.nl of 0547 - 201 574

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6