Spiegel oplossing voor gevaarlijke uitrit Ook vragen uit Staten over afsluiten Deltaweg 7 VOORZITTER LABAN HAGE BLIKT TERUG OP ZIJN EERSTE HALF JAAR In zijn eerste half jaar als voorzitter van Omroep Tholen heeft Laban Hage (62) al bergen verzet. Suffe Tutten viert vijfjarig bestaan Er moest naar eigen zeggen veel gebeuren om de om roep weer te laten leven. „De medewerkers komen weer met plezier naar de studio." Oude Compaq-computerbeeld- schermen staan op de kast. Er te genover een stoffige vitrine met nog stofferige apparatuur die 1992 schreeuwt. En het gebouw aan de Voltstraat waarin Omroep Tholen huist, is ook niet bepaald nieuw. Toch zit er leven in de lo kale omroep. Meer dan voorheen, vertelt voorzitter Laban Hage. „De sfeer is een stuk verbeterd. De mensen komen weer met ple zier naar de studio om program ma's te maken. Ze voelen dat ze daar vrijheid en ondersteuning in hebben. Ze moeten waardering krijgen. Als je hen tevreden kan houden, loopt altijd alles wel." En dat was dus juist niet het ge val. In de zomer trok een aantal medewerkers zelfs aan de bel bij het Programma Beleidsbepalend Orgaan (PBO), dat toezicht houdt op de programmering van de om roep. Ze waren niet blij met de werkwijze van het toenmalig be stuur. „Er moest wat gebeuren", zegt Hage. „De communicatie met de medewerkers was niet goed. Die jaag je dan tegen je in het har nas en dan ben je klaar." Kwaad Hage werd gevraagd om de voor zittershamer over te nemen van Willem Boon, die na overleg stopte. „Ik wil geen kwaad woord horen over die man", zegt Hage. „Het vorige bestuur heeft heel veel goed werk afgeleverd. Zoals het behouden van de subsidie voor de omroep. De gemeente hield die onterecht in. We hebben de situa tie op een nette manier opgelost." Sindsdien is Hage druk bezig. Medewerkers die weg waren ge gaan vanwege de sfeer, keerden te rug. Hage: „En ik ben het commer ciële gedeelte aan het oppakken. Van de subsidie alleen, kun je niet leven. Er zal ook wat uit de markt moeten komen. Dat gaat gestaag de goede richting uit. Met meer fi nanciële armslag kunnen we za- De sfeer is een stuk verbeterd. Mensen komen weer met plezier naar de studio ken vervangen die al heel oud zijn. Dat is nodig. Binnenkort wordt de studio aangepakt. De twee studio- otjes met glas ertussen - je kunt el kaar niet eens zien zitten - worden dan één ruimte. Bovendien komt er een kleine ruimte voor televi siemontage." Opgeslokt Hage verklapt dat Omroep Tholen graag zou willen verhuizen naar een groter pand. Zodat ze meer ruimte krijgt om televisie te ma ken. Als het kan, samen met an dere partijen die wat ruimer in hun jasje zitten. Maar wél zelf standig. „Een paar jaar geleden leek het erop dat Omroep Tholen opgeslokt zou worden door om roep Zuidwest", zegt Hage. „Dat is totaal niet de bedoeling en niet aan de orde. Dat wil de gemeente ook niet. Is duidelijk door de wet houder gezegd. Samenwerken: prima, maar geen fusie." Maandagavond is het nieuwe ra dioprogramma 'Tholen in het nieuws' voor het eerst te horen. Hage presenteert het zelf, en be steedt erin aandacht aan achter gronden en sport. Ook staat hij 's zaterdags als verslaggever langs de lijn bij voetbalwedstrijden. „Ik hoor leuke reacties. Het is mooi dat de mensen zien dat er weer le ven in Omroep Tholen zit. 's-HEERENHOEK Suffe Tutten is jarig. Dat wordt komende za terdag gevierd met een disco in Kiekeris in 's-Heerenhoek. De tien vrouwen achter Suffe Tutten begonnen vijfjaar gele den met het organiseren van grotere en kleine evenementen. Van workshops tot wandeltoch ten, van armbandjes maken tot ondernemersontbijt. Daarnaast worden er lezingen gehouden en tal activiteiten op Zuid-Beve land en Walcheren. Zaterdag is het tijd voor een ouderwetse disco met een optreden van Mar jon van Iwaarden. Kaarten zijn verkrijgbaar via de site of Fa- cebookpagina van Suffe Tutten. MIDDELBURG De onvrede over de onderhoudswerkzaam heden aan de Deltaweg en Zee- landbrug reikt verder dan Noord-Beveland. Ook bij de Statenfractie van de WD heb ben mensen hun beklag gedaan over de werkzaamheden aan de N256. Dat is voor de partij aan leiding om vragen te stellen aan het provinciebestuur. WD-Statenlid Hans van Gees- bergen is benieuwd of Gedepu teerde Staten zich herkennen in de kritiek van de gemeente raad van Noord-Beveland. Die deed in een brief zijn beklag over het ontbreken van een goede omleidingsroute en de minimale communicatie van uit de provincie. Hij wil weten wat het bestuur gaat doen om aan de kritiek van Noord-Beve land tegemoet te komen. Of an ders een toelichting op het hoe en waarom van de gekozen aanpak, als Gedeputeerde Sta ten zich niet in de kritiek her kennen. Tot slot wil Van Geesbergen van GS weten hoe zij denken over het voorstel van de Noord- Bevelandse WD-fractie om ook (thuis)zorgmedewerkers een ontheffing te verlenen om over de parallelweg te rijden. KRUININGEN Op bedrijventer rein Nishoek is het wachten op ongelukken. Dat vrezen ze bij de Kruiningse vestiging van Groen- leer Metaalrecycling, waar het sinds de aanleg van een fietspad al een paar keer bijna misging. „Van de week was het weer op het nippertje", zegt Renaldo de Nood van de handel in oud ijzer. Wie met een karretje of vrachtauto naar Groenleer rijdt, ontkomt er bijna niet aan achter uit het terrein op- of af te rijden. „Op ons terrein kun je niet mak kelijk draaien." Vlak voor de uitrit van het recy clingbedrijf is een fietspad aange legd. Maar het is het vrijwel on mogelijk om bij het achteruitrij den te controleren of er fietsers aankomen. De Nood: „Er staan wel haaientanden, maar voordat je met je karretje bij het fietspad bent, zie je niks." Dat heeft deels te maken met een blokkenwand, die het zicht ontneemt. Dat muurtje is inmiddels al wat schuiner gemaakt, maar om de dode hoek helemaal weg te ne men, moet er een spiegel worden geplaatst. PvdA-raadslid Hans van Stel vroeg vorige week aandacht voor de zaak. Een woordvoerder van de gemeente Reimerswaal laat we ten dat 'passende maatregelen' worden getroffen. dinsdag 13 november 2018 Omroep Tholen krabbelt weer op Michiel Bouwman Tholen - Laban Hage Laban Hage is de nieuwe voorzitter van Omroep Tholen. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52