Sinterklaas neemt Glutenvrije Piet mee naar Zeeland 6 Wethouder vraagt geduld BenWGoes: 'gewone' AH was altijd de bedoeling Damwanden haventjes vernieuwd JpwseS Precies een jaar geleden trokken het Bondenberaad Groot Goes (het overkoepelende orgaan van de ou derenbonden) en het dorpenplat form aan de bel bij de gemeente. Zij willen dat er weer een seniorenraad komt. Ooit had Goes zo'n orgaan, maar een aantal jaar geleden is dat opgegaan in de 'adviesraad'. Deze heeft een bredere doelgroep dan al leen ouderen. De twee organisaties ontvangen signalen dat senioren zich niet (goed) vertegenwoordigd voelen door het nieuwe orgaan. Een kleine maand geleden her haalden beide organisaties hun op roep nog eens. Ze zouden het liefst op r januari 2019 al beginnen met een seniorenraad. De oproep was niet aan dovemansoren gericht. CDA, SGP/CU, D66 en de Partij voor Goes (PvG), die samen een meerderheid hebben in de ge meenteraad, steunen het pleidooi van de twee organisaties. Wethouder André van der Reest zegt dat het nog net iets te vroeg is. Al staat hij niet afwijzend tegen over het opnieuw invoeren van een seniorenraad. Maar eerst wordt nog het functioneren van de adviesraad geëvalueerd. Daar wil hij op wach ten. „Wellicht komt daar uit dat er weer ruimte is voor een senioren raad." De genoemde partijen vin den het goed om even te wachten. De gemeenteraad heeft verder besloten dat Goes een zogeheten Senioren voelen zich momenteel niet goed vertegenwoordigd door de adviesraad 'ouderenpakket' tegen eenzaam heid en armoede moet krijgen. Het pakket moet een financiële bijdrage bevatten die ouderen in staat stelt te sporten of een culturele activiteit te bezoeken. Ook moet er onder steuning komen bij het aanvragen van regelingen voor armoedebe strijding. De PvdA nam het initia tief voor dit pakket. Een meerder heid in de raad steunt het. GOES In het voortraject van het plan Westerschans in Goes zijn diverse supermarktformules de revue gepasseerd, waaronder een Albert Heijn XL. Dat zeggen burgemeester en wethouders. Maar sinds de plannen con creet zijn geworden, is er volgens hen altijd sprake geweest van een 'gewone' supermarkt van tweeduizend vierkante meter. Het college antwoordt dat op vragen van de lokale PvdA-frac- tie. Die stelde onlangs, na een te lefoontje met de Albert Heijn, boos vast dat er geen XL-super- markt komt. Maar het college zou daar wel altijd over hebben gesproken. Rotonde Fractievoorzitter Wiert Omta wees erop dat de komst van een Albert Heijn XL destijds zelfs als argument is gebruikt voor de aanleg van een zogeheten vijf taks turborotonde op het Tien denplein. Op dat laatste ant woordt wethouder Loes Meeuwisse dat er meer redenen waren voor de aanleg van zo'n rotonde. Het college wijst er verder op dat woningbouwcorporatie RWS de ontwikkeling van het plan Westerschans heeft opge pakt en als zodanig ook de con tacten met Albert Heijn onder houdt. Dat de Zaanse grootgrut ter naar Westerschans komt, staat volgens B en W vast. Vol gens wethouder Loes Meeuwisse heeft AH toegezegd dat de bestaande winkel aan het Kolveniershof openblijft. Sinterklaas komt op zaterdag 17 no vember aan in Goes (13.00 uur, Goese Kade), Zierikzee (13.30 uur Steiger van Rollandthof) en Mid delburg (13.30 uur, de Punt/Roua- ansekaai), en een dag later bezoekt hij Hulst (14.30 uur, Stationsplein). Hij neemt Glutenvrije Pieten mee. Die kun je herkennen aan een groen tasje met de tekst: 'I love Glutenfree'. In Middelburg loopt zelfs de enige echte Glutenvrije Bakpiet mee en die heeft een spe ciale bakschort aan. In Nederland zijn ruim 30.000 kinderen die om medische rede nen een strikt en levenslang glu tenvrij dieet moeten volgen. De in tocht van Sinterklaas is daarom voor hen vaak minder leuk dan voor andere kinderen. Ze mogen de pepernoten niet eten en zelfs een high five met de pieten mag niet, omdat die kruimels op hun handschoenen hebben. En dat is al een risico voor de kinderen. Kinderen die allergisch zijn voor gluten, kunnen op de website van de Nederlandse Coeliakie Vereni ging (glutenvrij.nl) een tekening downloaden om een vlag te maken. Als ze die vlag meenemen naar de intocht en goed laten zien, herkent de Glutenvrije Piet de kinderen. De glutenvrije pepernoten wor den met zorg verpakt in kleine plastic zakjes, zodat er geen kruis bestuiving met het andere strooi- goed kan ontstaan. De Glutenvrije Piet is een initia tief van de Nederlandse Coeliakie Vereniging. IN DE REGIO Literaire leesclub Kindercollege over allergieën Theater 'Zuinige Marie' WATERSCHAP VERVANGT BETONPLATEN V ^'xLZÊSÊBRmÊ. annas MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 13 november 2018 BE Goes wil raad voor senioren De kans is groot dat Goes weer een seniorenraad krijgt. Een meerderheid in de gemeente raad wil het, maar de wethouder trapt nog even op de rem. Rob Paardekam Goes KAMPERLAND De ha ventjes van recreatiegebie den De Schotsman en De Ruiterplaat bij Kamperland krijgen nieuwe damwan den, net als het haventje van eiland De Haringvreter in het Veerse Meer. Het werk bij De Haringvreter is het meest ingrijpend. Daar wordt de houten damwand, waartegen schepen kun nen aanleggen, vervangen door een kunststof exem plaar. Ook worden twee steigers vernieuwd en krijgt het haventje een bag- gerbeurt. Tijdens het werk, dat tot eind januari duurt, is de haven dicht. Boten wor den verwezen naar de stei ger aan de westkant van het eiland. Ook de houten damwanden in het Veerse Meer bij De Schotsman en naastgelegen Ruiterplaat worden vervangen. Die die nen om de oever te be schermen tegen golfslag. Handenvol pepernoten delen de pieten weer uit als ze in Zeeland aankomen. Ook kinderen die al lergisch zijn voor gluten kunnen dit jaar hun handjes omhoog steken. Want in onder meer Goes, Hulst, Zierikzee en Mid delburg lopen pieten mee met aparte zakjes vol glutenvrije pe pernoten. Maurits Sep Middelburg GOES In de Goese biblio theek is woensdag een informatie- en startbijeenkomst voor een literaire leesclub van Senia. De Senia-leesclubs zijn bedoeld voor mensen die graag lezen en graag met andere geïnteres seerden in gesprek willen gaan over de boeken die zij gele zen hebben. De vrij blijvende bijeen komst begint om 10.00 uur. Na een informatief ge deelte worden er praktische afspra ken gemaakt met mensen die aan de literaire leesclub willen deelnemen. Meer informatie op senia.nl KRUININGEN Wetenschaps knooppunt Zeeland organiseert, in sa menwerking met University College Roosevelt en Biblio theek Ooster- schelde, een kin dercollege over al lergieën. Kinderen uit groep 6, 7 of 8 zijn welkom voor het college van een echte onderzoeker. Het college vindt woensdag plaats van 15.00 uur tot 16.30 uur in de bi bliotheek. Deel name is gratis, aan melden kan via bi- bliotheekooster- schelde.nl 'S-HEER HEN DRIKSKINDEREN In het Heer Hen drikshuis wordt woensdag de voor stelling 'Zuinige Marie' opgevoerd. De theatervoorstel ling begint om 13.30 uur aan de Te Werfstraat 18. De kosten bedragen 5,50 euro. Reserve ren via theatermid- dag@gmail.com. POORTVLIET Wesley Aartssen (foto) van de firma Heij- mans spant afzetlint om de betonplaten die net zijn wegge haald uit het wegdek. De betonplaten die de weg vormen van Poortvliet naar Sint-Annaland, hebben het zwaar te verduren gehad afgelopen zomer. Mede door de droogte zijn er twaalf gescheurd of verzakt. Daarom laat het waterschap, de be heerder van de weg, deze platen de komende periode ver vangen door aannemer Heijmans. De Bram Groenewegen- weg is daardoor tot vrijdag 26 november afgesloten voor verkeer, aanwonenden uitgezonderd. Ter plaatse zijn omlei dingen aangegeven, foto johan van der heijden GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Wijkcentrum De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maatschappelijk werk; Inloophuis Oase, Roos- eveltlaan 87,13.30-15.30 uur: Open atelier schildersgroep; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor senioren, waaronder schilderen, biljar ten en internetcafé; Biblio theek, 14.00-15.30 uur: Taai café; Vredeskerk, 14.45 uur: Lotgenotenbijeenkomst MS- vereniging; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30- 10.30 uur: Wandeling in groepsverband; HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1,13.30-14.30 uur: Gratis sporten onder pro fessionele begeleiding; KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereek- estraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Week markt; Hof Cruninghe, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; Ons Dorpshuis, Berg hoekstraat 3,14.00-16.30 uur: 'Kom uitje huis middag', activi teitenmiddag voor senioren; RILLAND Restaurant De Vliedberg, 09.30 uur: Digitaal Café; Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senioren; WEMELDINGE De Wemel, 20.00 uur: Bingo; WAARDE Dorpshuis MeerWaarde, 10.00 uur: Wandeling in groepsver band; WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30-16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Seni oren Wolphaartsdijk en Oud- Sabbinge; De Griffioen, 19.15- 20.15 uur: Fitness Fun Party; YERSEKE Kerkplein 1,13.00-16.00 uur: Rondleidingen door Ooster- scheldemuseum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51