4,5 jaar cel voor vader die wraak nam voor dochter 79.- 3 dgn Ameland**** Lagere ozb helpt verenigingen f I 4 NATUURBRANDEN CALIFORNIË De bosbranden in Californië zijn nu al de ergste in de geschiedenis van de Amerikaanse staat. Het dodental was gisteren opgelopen tot meer dan dertig. Ook villa's van beroemdheden zijn in de as gelegd. Helmonder Mario Haazen (53) kreeg gisterochtend in hoger be roep vierenhalf jaar gevangenisstraf voor het slaan met een schop op het hoofd van de 48-jarige man die zijn 14-jarige dochter op internet pro beerde te verleiden. De 'zware straf voor de vader die het opnam voor zijn bedreigde dochter' leidde gisteren op social media tot grote verontwaardiging. Het gerechtshof heeft in de straf maat nadrukkelijk laten meewegen dat het spelen van eigen rechter 'in de Nederlandse rechtsorde vol strekt onacceptabel' is. Haazen sloeg de man op het hoofd, aldus het hof, waarbij hij bewust het ri sico heeft genomen dat hij hem zou doodslaan. Hij had de komst van de politie moeten afwachten. Poging tot moord, zoals het Openbaar Ministerie twee weken terug stelde, achtte het hof niet be wezen. Wel wordt Haazen veroor deeld voor poging tot doodslag. Volgens het hof zou hij zijn slacht offer wel hebben willen mishande len, maar zou hij niet het vooropge zette plan hebben gehad om de man te doden. Haazen werd eerder door de rechtbank tot tien maan den veroordeeld en heeft, inclusief het voorarrest voor de beroepszaak, anderhalfjaar vastgezeten. Domper Advocaat Jan-Heijn Kuijpers kon digde gisterochtend aan dat zijn cliënt in cassatie gaat bij de Hoge Raad. „Deze uitspraak is een dom per. Ik wil niet bagatelliseren wat er is gebeurd, maar mijn cliënt heeft niets meer willen doen dan de man een paar forse klappen geven." Dat deed de Helmonder vorig jaar januari. Haazen sloeg tbs'er Jack S. tegen zijn armen, benen én het hoofd. Het 'wapen' verdween na de mishandeling. Hij was in ja nuari 2017 ontevreden over het vol gens hem lakse optreden van de po litie en spoorde de man op die zich op Instagram als 17-jarige jongen had voorgedaan. Hij postte samen met een ander langdurig bij zijn huis en ging hem achterna toen S. in de auto stapte. Op het terrein van GGzE-instelling de Grote Beek kreeg hij hem te pakken. tü~ incl. diner 3 dagen Biesbosch 3 dgn Twente diner 0 www.Zoweg.nl/dagblad of bel 0900-9693 Het droge, zonnige Californië kampt jaarlijks met bosbranden. Maar niet vaak zo laat in het na jaar. En nooit eerder richtte een enkele brand zo veel schade aan. De harde wind zorgde er afgelo pen dagen bovendien voor dat de vlammenzee zich razendsnel ver spreidde. In het stadje Paradise, in het noorden van de staat, vielen de meeste slachtoffers. Gisteren werden er nog zes verkoolde li chamen gevonden. Duizenden huizen en bedrijven gingen in vlammen op. „Paradise is letter lijk van de kaart geveegd", zei brandweerman Tim Aboudara. Rond het stadje met de be drieglijke naam zochten mensen gisteren wanhopig naar vermiste vrienden en familieleden, via de politie, in ziekenhuizen en evacu atiecentra. Sol Bechtold reed door de dikke mist van rook langs op- vanglocaties in de hoop zijn moe der te vinden, Joanne Caddy. Het huis van de 75-jarige weduwe is afgebrand, net als de rest van haar buurt. Zij woonde alleen en had geen rijbewijs. Ook in het zuidelijke Malibu, in de buurt van Los Angeles, hebben duizenden mensen hun huizen moeten verlaten door een grote natuurbrand. Onder hen een hele rits Hollywoodsterren als actrice Julia Roberts, Lady Gaga, regis seur Guillermo del Toro, Kim Kardashian, Caitlyn Jenner en Martin Sheen. De miljoenenvilla van zanger Robin Thicke is tot de grond toe afgebrand. Thicke, zijn zwangere vriendin April Love Geary en hun kinderen wisten vrijdag nog net te ontsnappen aan de vuurzee. Geary deelde een foto van de resten van het huis op In stagram. „Ik ben zo verdrietig, maar zo dankbaar dat we veilig zijn. Ik bid voor iedereen in Ma libu, onze stad gaat in vlammen op", schreef ze. Ook actrice Alyssa Milano slaagde er nog net op tijd in haar gezin en dieren in veilig heid te brengen. „Als iemand me kan helpen vijf paarden uit het vuur te krijgen, help me alsje blieft", twitterde zij vrijdag. Uit eindelijk liet ze weten dat haar kinderen en 'alles met een hart slag' in veiligheid waren. Behalve huizen van Hollywoodsterren gingen ook verschillende filmsets in vlammen op. Duizend In de hele staat zijn 150.000 men sen geëvacueerd. Meer dan vier duizend brandweermensen pro beren de branden, die een gebied van meer dan 1000 vierkante ki lometer verwoest hebben, te blussen. Ook de Nederlandse Mariola Getter-Zwaan (37) moest haar huis in Calabasas, net buiten LA, verlaten. Vanwege een al gepland weekend weg met haar gezin had ze vrijdag haar belangrijkste spul len al in veiligheid gebracht. Niet wetende of ze haar huis na het weekendje Seattle nog terug zou zien. „Belangrijke papieren, siera den en harde schrijven met foto's heb ik in twee koffers gedaan en naar mijn schoonouders gebracht. Onze wijk was toen al bijna om sloten door bosbranden; twee van de drie toegangswegen waren af gesloten." Naar huis durfde ze so wieso niet meer. „Ik heb een baby van vier maanden. Als er een boom omvalt, is ook de laatste toegangsweg afgesloten. Dat ri sico wil je niet lopen." Bomvol Het jonge gezin - inmiddels weer terug in Los Angeles - kan voor lopig logeren bij vrienden die buiten de gevarenzone wonen. „Gelukkig, want de scholen en sporthallen die als opvangcen trum fungeren zitten bomvol, en hotels rekenen torenhoge prij zen." Californië heeft noodhulp aan gevraagd bij de federale regering. President Trump wijt de branden aan slecht beheer van de natuur gebieden. Volgens de gouverneur van Californië, Jerry Brown, is kli maatverandering echter de hoofdoorzaak. „Degenen die dat ontkennen dragen alleen maar bij aan de tragedies die we nu erva ren en waar we komende jaren nog mee te maken krijgen." dinsdag 13 november 2018 GO Mario Haazen, de Helmonder die de internetverleider van zijn dochter met een schop te lijf ging, moet vierenhalf jaar brom men. Haazen gaat in cassatie tegen de uitspraak van het hof. Rob Burg Den Bosch/Helmond DEN HAAG Sportclubs, muziek verenigingen, de scouting, maar ook dorpshuizen en speeltuin verenigingen profiteren vanaf volgend jaar mogelijk van een lager tarief voor de onroerende- zaakbelasting (ozb). Het voorstel van regeringspartij CDA met steun van coalitiepartners Chris tenunie en D66 kan rekenen op een meerderheid in de Tweede Kamer. Door de lagere gemeen telijke heffing kan bijvoorbeeld een lidmaatschap goedkoper, wat tot meer leden kan leiden. Of een club kan betere velden laten aanleggen. Gemeenten moeten kunnen kiezen voor een lager ozb-tarief voor verenigin gen. Die vallen nog onder het hogere tarief voor niet-wonin- gen, dat vaak drie keer zo hoog is als het tarief voor woningen. „Dat is eigenlijk te gek voor woorden", aldus CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt. Hij wijst op het maatschappelijk belang van de organisaties. Voor maar: Ontdek de ongerepte natuur van het mooie Waddeneiland! Tip: Vuurtoren Bornrif. 2 nachten in 4* Fletcher Resort Amelander Kaap (8,0) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een 3-gangen diner Gratis wifi, parkeren, binnenzwembad en fietsroutes 3* Tulip Inn Meerkerk (7,5) 3* Hof van Twente, Hengevelde (8,1) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt lx beverburchtentocht en 50 lx diner (hoofdgerecht) 50 J/t Gratis parkeren en wifi O#* Gratis parkeren en wifi Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelastir 70 cpg i toeristenbelasting Nooit zag de Annemieke van Dongen Los Angeles/Rotterdam In een gebied van 1000 vierkante kilometer zijn vier duizend brandweerlieden bezig met blussen. zjl r*<- iMrnt -.--.a -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4