Fysio's breken met kleine verzekeraars Sinterklaas neemt Glutenvrije Piet mee naar Zierikzee mm 6 Onvrede over onder meer lage tarieven Damwanden haventjes vernieuwd Verschillende f ysiopraktijken op Schouwen-Duiveland sluiten uit onvrede geen contracten meer met een aantal zorgverzekeraars. gP-jm: - «p«c«s Het niet ondertekenen van de con tracten was een beslissing die na lang beraad werd genomen. De re denen liggen in de hoge admini stratieve lasten en lage tarieven die deze verzekeraars rekenen. Loes van der Sluis, eigenaresse van De Fysiotheek Brouwershaven en Scharendijke, zette de zorgver zekeraars waar ze vanaf volgend jaar geen zaken meer mee doet, af gelopenweekend eens op een rijtje: Promovendum, National Acade mie, Besured, Aevitae, Zorg en Ze kerheid, Eno, Salland, Holland Zorg, Zorg direct en De Friesland. Patiënten met deze zorgverzeke raars draaien in eerste instantie zelf op voor de kosten. „Daardoor is er te weinig ruimte voor goede behandeling, bij- en na scholing en innovatie. Wij willen kwalitatief hoogwaardige zorg bie den en hebben er daarom voor ge kozen per behandeling 30 minuten uit te trekken. De nu aangeboden tarieven dek ken hooguit 15 minuten behandel tijd", meldt De Fysiotheek haar klanten. Pilot „Ik zie het als een pilot", licht Van der Sluis toe. „De kosten voor klan ten met deze verzekeraars zijn voor eigen rekening. Ze kunnen direct betalen of krijgen van mij een fac tuur. Later kunnen ze die (gedeel telijk) bij hun zorgverzekeraar de clareren. Wanneer ik duidelijk uit leg dat de huidige situatie voor mijn praktijk onhoudbaar is geworden, snappen klanten het wel." Onder bezwaar zijn contracten met gro tere verzekeraars als CZ, Zilveren Kruis Achmea, Menzis en VGZ wél De nu aangeboden tarieven dekken hooguit 15 minuten behandeltijd getekend. „Puur omdat daar helaas te veel patiënten van ons bij zijn verzekerd. Maar als de grote verze keraars ook niet positief verande ren, zijn wij helaas genoodzaakt deze in de toekomst ook niet te te kenen." Praktijk Fysant uit Zierikzee gaat nog niet zo ver. „Wij hebben tot nu toe met alle zorgverzekeraars een contract afgesloten. Patiënten die nen altijd vooraf zelf goed na te gaan hoeveel vergoeding ze krijgen voor fysiotherapie of manuele the rapie", luidt de boodschap aan pa tiënten. Ook Dennis Stevense van Fysio- Fit uit Bruinisse heeft het rijtje met kleine verzekeraars in de ban ge daan, maar werkt noodgedwongen nog wel samen met de grotere. Zijn praktijk deed afgelopen maand mee met de Landelijke Actie Fysiothera peuten. Er werd actie gevoerd voor het VGZ-gebouw in Arnhem om de onderdrukking en macht van zorgverzekeraars te stoppen. Al 13 jaar werken fysiotherapeuten vol gens hem ver beneden de kostprijs en zijn er geen onderhandelings mogelijkheden met contracten mo gelijk. „Voor ons is de grens be reikt", aldus Stevense. Het uitsluiten van (kleine) zorg verzekeraars door fysiotherapeuten lijkt een typisch Schouwse actie. Een kleine steekproef leert dat fysi- opraktijken elders in Zeeland 'ge woon' alle contracten tekenen. Sinterklaas komt op 17 november aan in Goes (13.00 uur, Goese Kade), Middelburg (13.30 uur, de Punt/Rouaansekaai) en Zierikzee (13.30 uur, steiger Rollandthof), een dag later bezoekt hij Hulst (14.30 uur, Stationsplein). Op 24 novem ber komt de Sint naar de Kleine Kreek in Axel. Hij neemt naar al die intochten Glutenvrije Pieten mee. In Zierikzee, waar sowieso niet wordt gestrooid, staat een speciale Glutenvrije Piet met een uitdeel- punt op het podium. In Nederland zijn ruim 30.000 kinderen die om medische redenen een strikt en levenslang glutenvrij dieet moeten volgen. De intocht van Sinterklaas is daarom voor hen vaak minder leuk dan voor andere kinderen. Ze mogen de pepernoten niet eten en zelfs een high five met de pieten mag al niet omdat die kruimels op hun handschoenen hebben en dat is al een risico voor de kinderen. Kinderen die allergisch zijn voor gluten, kunnen op de website van de Nederlandse Coeliakie Vereni ging, die het initiatief heeft geno men tot de Glutenvrije Piet, een te kening downloaden om een vlag te maken. Als ze die vlag meenemen naar de intocht en goed laten zien, her kent de Glutenvrije Piet de kinde ren. De glutenvrije pepernoten worden met zorg verpakt in kleine plastic zakjes, zodat er geen kruis bestuiving met het andere strooi- goed kan ontstaan. IN DE REGIO Literaire leesclub Kindercollege over allergieën Theater 'Zuinige Marie' WATERSCHAP VERVANGT BETONPLATEN MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 13 november 2018 SD Gerrit van Loon Zierikzee -De Fysiotheek KAMPERLAND De ha ventjes van recreatiegebie den De Schotsman en De Ruiterplaat bij Kamperland krijgen nieuwe damwan den, net als het haventje van eiland De Haringvreter in het Veerse Meer. Het werk bij De Haringvreter is het meest ingrijpend. Daar wordt de houten damwand, waartegen schepen kun nen aanleggen, vervangen door een kunststof exem plaar. Ook worden twee steigers vernieuwd en krijgt het haventje een bag- gerbeurt. Tijdens het werk, dat tot eind januari duurt, is de haven dicht. Boten wor den verwezen naar de stei ger aan de westkant van het eiland. Ook de houten damwanden in het Veerse Meer bij De Schotsman en naastgelegen Ruiterplaat worden vervangen. Die die nen om de oever te be schermen tegen golfslag. Handenvol pepernoten delen de pieten weer uit als ze in Zeeland aankomen. Ook kinderen die al lergisch zijn voor gluten kunnen dit jaar hun handjes omhoog steken. Want in steeds meer Zeeuwse plaatsen zoals Axel, Goes, Hulst, Middelburg en Zie rikzee lopen pieten mee met aparte zakjes vol glutenvrije pe pernoten. Wendy Wagenmakers Zierikzee GOES In de Goese biblio theek is woensdag een informatie- en startbijeenkomst voor een literaire leesclub van Senia. De Senia-leesclubs zijn bedoeld voor mensen die graag lezen en met an dere geïnteresseer den in gesprek wil len gaan over de boeken die zij gele zen hebben. De vrij blijvende bijeen komst begint om 10.00 uur. Na een informatief ge deelte worden er praktische afspra ken gemaakt met mensen die aan de literaire leesclub willen deelnemen. Meer informatie op senia.nl KRUININGEN Wetenschaps knooppunt Zeeland organiseert, in sa menwerking met University College Roosevelt en Biblio theek Ooster- schelde, een kin dercollege over al lergieën. Kinderen uit groep 6, 7 of 8 zijn welkom voor het college van een echte onderzoeker. Het college vindt woensdag plaats van 15.00 uur tot 16.30 uur in de bi bliotheek. Deelname is gratis, aanmelden kan via bibliotheekooster- schelde.nl 'S-HEER HEN DRIKSKINDEREN In het Heer Hen drikshuis wordt woensdag de voor stelling 'Zuinige Marie' opgevoerd. De theatervoorstel ling begint om 13.30 uur aan de Te Werfstraat 18. De kosten bedragen 5,50 euro. Reserve ren kan via theater- middag@gmail.com féLML iz POORTVLIET Wesley Aartssen (foto) van de firma Heij- mans spant afzetlint om de betonplaten die net zijn wegge haald uit het wegdek. De betonplaten die de weg vormen van Poortvliet naar Sint-Annaland, hebben het zwaar te verduren gehad afgelopen zomer. Mede door de droogte zijn er twaalf gescheurd of verzakt. Daarom laat het waterschap, de be heerder van de weg, deze platen de komende periode ver vangen door aannemer Heijmans. De Bram Groenewegen- weg is daardoor tot vrijdag 26 november afgesloten voor verkeer, aanwonenden uitgezonderd. Ter plaatse zijn omlei dingen aangegeven, foto johan van der heijden BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 14.00 uur: Workshop Paverpol; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: Koersbal en soos; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 19.15-22.30 uur: Vrij bridgen met prijzen; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30-11.30 uur: Badminton Senior en BC Noordgouwe; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewe gen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartvereni ging Smijt Maar Raak; RENESSE Blikmuseum, 10.00-12.00 uur: Kerstexpositie; Dorpshuis, 19.15-20.15 uur: Yoga Steffine; SCHARENDIJKE Dorpshuis de Putmeet, 13.00- 16.00 uur: Tekenen en Schil deren; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.00 uur: Bewegen op muziek, 15.15 uur: Koersballen; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.15 uur: Bewust en ontspannen bewegen; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: The Children Act, 20.00 uur: Doris; Stadhuismuseum, 11.30 uur: Rondwandeling struikelstenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49