Vader en dochter Bekkers zitten met DZK op rozen II 11 EK'SENWK'S Hij wil daarmee zeggen: over een kampioenschap wordt nog niet gesproken. De competitie is pas op een derde. „We gaan de huid niet verkopen voordat de beer ge schoten is." Maar dat het er voor DZK formidabel uitziet, kan hij niet ontkennen. Het verschil met achtervolger SWNZ is drie pun ten, met een wedstrijd minder gespeeld. Vorig seizoen eindigde de vrou- wenploeg als derde in de tweede klasse van de kring Zuid. De nummers één en twee promo veerden. Bekkers: „Die doen het nu ook heel goed in de eerste klasse. Dus het is wel logisch dat die er afgelopen seizoen bovenuit staken. De twee teams die uit de eerste klasse terugkwamen, zijn van een stuk lager niveau. Ik denk dat dat de reden is waarom wij nu bovenaan staan." Pure afmaker Thuis krijgt DZK ook nog eens heel weinig treffers tegen. En zelf scoort het team aan de lopende band. Eline Bekkers, de dochter van de coach, is een pure afmaker. Tegen Nayade Classic legde ze er ook weer drie in - een normale zaak voor haar. „Ze zeggen dat het door m'n lange armen komt", zei ze lachend. „Maar het is denk ik vooral doordat ik eerder op een hoger niveau heb gewaterpolood. Bij PSV heb ik in de eredivisie ge speeld met de meisjes B en daarna zat ik bij Njord nog in de eerste klasse bond. De ervaring die ik mee terug naar Vlissingen heb genomen, probeer ik over te bren gen op de anderen." Eline Bekkers is overigens pas negentien. In de thuiswedstrijd van zaterdag nam ze haar team al in de eerste periode op sleeptouw. Binnen vijf minuten was het 3-0. „Dat het daarna wat moeizamer ging, kwam doordat de tegen- De ervaring die ik mee terug naar Vlissingen heb genomen, probeer ik over te brengen op de anderen standsters wat fysieker gingen spelen", vertelde de jonge spits. „Daar kunnen we dan iets minder goed mee overweg." Als het aan Pim Bekkers ligt, gaan de speelsters van DZK „el kaar nog beter verstaan". Er wordt veel getraind op verschillende tactieken. „De automatismen zitten er nog niet heel goed in. Het begint wel te groeien, hoor, en je ziet ze al wel in de wedstrij den terugkomen, maar er is op dat terrein ook nog wel wat te win nen." BLESSURES dinsdag 13 november 2018 Het gaat bij de waterpolosters van De Zeeuwse Kust van een leien dakje. De Vlissingse vrou wen wonnen de eerste zes wedstrijden in de tweede klasse A. Zaterdag werd zelfs de nummer drie, Nayade Clas sic, met 7-0 naar huis gestuurd. „Van ons team zouden er zeven a acht meiden nu al mee kun nen komen op een hoger ni veau", weet coach Pim Bek kers. „Maar dat moeten we dan eerst maar eens zien te berei ken..." Roeland van Vliet Vlissingen - Eline Bekkers DZK-spits Eline Bekkers haalt uit in het duel met Nayade Clas sic. FOTO RUBEN OREEL Dé grote verrassing in de WK- selectie van 2005 was Anthony van Assche. Als zestienjarige ging hij mee naar Mel- bourne, waar hij op vijf van de zes toestellen mocht uitkomen in de landenwedstrijd. Een maal in Australië lette coach Rob Stout nog wel op of hij in het hotel zijn huiswerk deed. Nadien zou hij nog aan veel grote toernooien meedoen met Oranje. Hij was bij teamwed strijden altijd een be trouwbare vierde of vijfde man op bijna alle disci plines. Kwetsuren vormen een rode draad in zijn loopbaan. Schrik ken was het toen Anthony van Assche in 2006 in Zuidwolde tijdens een vloeroefening na een mislukte landing hard op zijn achterhoofd viel. De Zeeuws-Vlaming werd groggy naar het ziekenhuis vervoerd, waar een zware hersenschud ding werd geconstateerd. De zwaarste blessure liep hij in 2013 in Moskou op. Van As sche scheurde bij een training vlak voor het EK alles af in zijn knie. De revalidatie duurde zeer lang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43