O aar CD O O, 10 ZE Roy Hendriksen aan de slag in Portugal De Nooijer in actie in Nations League ANTHONY VAN ASSCHE STOPT Anthony van Assche (29) kondigde zondag aan dat hij stopt met topturnen. Zijn lichaam is op. De Sassenaar heeft in de afgelopen 25 jaar tienduizenden uren besteed aan het verfijnen van zijn oefeningen, met tal van titels en uitverkiezingen voor EK'sen WK'stot gevolg. Maar de sport eiste ookz'n tol: hij liep door de jaren heen veel blessures op. RBVM na twee zeges nu alleen koploper Roy Hendriksen gaat voor de tweede keer in zijn trainerscarrière een buitenlands avontuur aan. De 49-jarige Middelburger, die deze zo mer vertrok bij Helmond Sport en eerder in Engeland bij Brentford werkte, is aangesteld als assistent van Marcel Keizer bij Sporting Portugal. De twee zijn vrienden sinds hun ge zamenlijke tijd als speler bij Cambuur Leeu warden. Keizer en Hendriksen hebben in Lis sabon een contract voor tweeënhalf jaar gete kend, tot de zomer van 2021. Sporting is na tien duels de nummer twee, met twee punten achterstand op koploper PC Porto. Bij de Por tugese topclub staan ook de Nederlanders Bas Dost en Luc Castaignos onder contract. Jeremy de Nooijer stapt vandaag weer op het vliegtuig naar Curacao, waar hij aanstaande maandag opnieuw in actie komt met de natio nale ploeg. Curacao neemt het thuis, in het Ergilio Hato-stadion, in de kwalificatieronde van de Nations League op tegen Guadeloupe. De ploeg van bondscoach Remko Bicentini won eerder al in Plorida van de Amerikaanse Maagdeneilanden (5-0) en was in september thuis veel te sterk voor Grenada (10-0). De Nooijer, die onlangs met zijn club Sheriff Ti raspol voor weer kampioen werd van Molda vië, is een vaste waarde voor Bicentini. Godschalk De rolstoelbasketballers van RBVM werkten hun derde competitieronde af. In Amersfoort was Only Priends uit Amsterdam, dat even veel punten had, de eerste tegenstander. Het duel ging lange tijd gelijk op, maar uiteinde lijk wist RBVM de wedstrijd met 39-35 naar zich toe te trekken. Leendert van Gilst was in dat duel met 19 punten topscorer. Dat de wed strijd tegen Only Priends veel kracht had ge kost, was in het tweede duel met nummer vier ISR uit Ridderkerk goed te zien. Pas in het vierde kwart kwam RBVM op voorsprong en won uiteindelijk nipt, met 49-47. Van Gilst was nu goed voor 26 punten. RBVM is nu al leen koploper, met twee punten voorsprong. Jiu jitsu TALENT OPKOMST MANNENTURNEN dinsdag 13 november 2018 GO VOETBAL VOETBAL Tijdens wed strijden in haar nieuwe ge wichtsklasse tot 48 kilogram greep Indy Godschalk meteen de macht. De ta lentvolle judoka uit Middelburg was de sterk ste tijdens het internationale Residentie Toernooi in Den Haag. Donderdag vliegt ze naar Hongarije, waar Goldschalk in Gyor debuteert tijdens een Eu ropacup. i Het vrouwen team van Jiu Jitsu Gym Vlis- singen kwam met drie me daille terug van de Female Fighter Cup in het Belgische Dessel. Tijdens het Braziliaans Jiu Jitsu-toer- nooi pakte Babbe Noya een zilveren plak (klasse tot 64 kg) en een bronzen me daille (open klasse). Die laatste kleur kreeg ook Pa- tricia Boon om gehangen, in de klasse boven 64 kg. Een carrière van Als broekie maakte Anthony van Assche al indruk. Nadat hij voor zijn zesde al bij Thor in Sas van Gent ontdekt was, ontwikkelde hij zich verder bij O&O in Zwijndrecht. Op z'n achtste, in 1997, werd hij al Nederlands kampioen meer kamp en in 2006 maakte hij tien-op-een-rij. Na zijn over stap naar de senioren bleef hij medailles pakken op de NK's. Roeland van Vliet t. ri.-. Vier atleten uit Zeeuws-Vlaanderen voltooi den dit weekend de Marathon van Athene. Benny Thuy uit Sint Jansteen zette van het viertal de snelste tijd neer. Hij finishte na 3.27.36 uur. Ingrid IJsebaert-Van Immerseel uit Hulst zette een tijd neer van 3.30.32 uur. Haar plaatsgenote Jacqueline van de Voorde-De Meester kwam na 4.30.58 uur binnen, dezelfde tijd als de eveneens uit Hulst afkomstige Ni- colle Serrarens. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissin- gen kunnen vrijdag bij een overwinning in en tegen Volendam zomaar naar de vijfde plek in de eredivisie stijgen. ASV Lebo, dat één punt meer heeft dan Groene Ster, speelt namelijk thuis tegen nummer twee Futsal Apeldoorn. WE ARE COMING Jeremy de Nooijer (links) met Leandro Bacuna en Brandley Kuwas (17). fotonostai2 ROLSTOELBASKETBAL Mede door Anthony van Assche nam het mannenturnen in Nederland een vlucht. Met onder anderen Epke Zonderland, Yuri van Gelder en Jeffrey Wam mes zorgde hij ervoor dat Oranje steeds beter ging presteren bij wereldkampi oenschappen. Toen Nederland zich plaatste voor de Olympische Spelen van Rio de Janeiro, was hij er ook bij. Voor de Spelen zelf werd hij echter niet gese lecteerd. Voor Tokio (2020) was Van Assche ook nog wel even in beeld, maar hij wist dat deelname niet reëel was. Een jongere generatie heeft hem inge haald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42