Niet-christen mag werken bij Kledingbank 5 .TenneT Kw meter lang en is daarom het duurst. Een laatste variant, door de Oosterschelde, is ook ook nog on derzocht. Die optie is afgevallen: de impact op de natuur zou te groot worden en de zeewering zou tot twee keer toe worden gekruist. „We leggen nu open en onbe vooroordeeld de drie opties voor aan de inwoners van Krabben- dijke", legt wethouder Jaap Sinke We leggen nu open en onbevooroordeeld de drie opties voor aan de inwoners van Krabbendijke uit. Inwoners hebben nog een maand de tijd om hun mening te geven. Een voorkeur voor een tracé heeft Sinke overigens niet. Uit ge sprekken met zo'n vijftig grondei genaren en pachters die bij één van de drie tracés betrokken zijn kunnen volgens hem ook nog geen conclusies worden getrok ken. Het is uiteindelijk aan de ge meenteraad om te bepalen waar de stroomdraden onder de grond worden gestopt. Nog voor de zo mervakantie moet het besluit val len. Eventueel kan dat ook nog een variant op één van de gisteren ge presenteerde opties zijn. De tweede helft van volgend jaar wordt dan benut om het plan op detailniveau uit te kunnen wer ken. In 2024 kunnen de werkzaamhe den beginnen, zodat de onder grondse kabels een jaar later onder spanning kunnen worden gezet. Overigens is de voorwaarde daar voor wel dat dan de hele nieuwe 38okV-hoogspanningslijn tussen Borssele en Tilburg in bedrijf is. Jos van Jole van TenneT denkt dat dat wel lukt. „Daar gaan we wel vanuit." Volgens het oordeel van het College voor de Rechten van de Mens heeft de Kledingbank de lijn van onge oorloofde discriminatie overschre den. De Kledingbank Zeeland ver strekt nieuwe of bijna-nieuwe kle ding aan mensen die het financieel moeilijk hebben. De stichting doet dat vanuit een christelijk oogpunt. De Kledingbank heeft vestigingen in Middelburg en Terneuzen en draait op vrijwilligers. Begin vorig jaar meldde een vrouw zich bij de Kledingbank naar aanleiding van een vacature voor een winkelmede werker. In de omschrijving werd gesteld dat 'je dit werk vanuit je christelijke geloofsovertuiging' wilt doen. Achter de schermen De vrouw werd rondgeleid door het pand en ze liet weten als winkel medewerkster aan de slag te willen. Toen ze de vraag of ze een christe lijke achtergrond had met 'nee' be antwoordde, kreeg ze te horen dat zij alleen achter de schermen in het sorteercentrum kon werken. De vrouw trok aan de bel bij het Anti- Discriminatie Bureau (ADB) Zee land, die de zaak voorlegde aan het College voor de Rechten van de Mens. Terwijl discriminatie op basis van uiterlijk, geslacht, geaardheid Er is altijd een teamleider aanwezig om geloofsvragen te kunnen beantwoorden of handicap al snel ongeoorloofd is, ligt het onderscheid maken op basis van geloof een stuk ingewikkelder. „Het is een dun lijntje", zegt Carla Heijstek-Bosscha van het ADB Zee land. „Het ligt heel erg aan de rol die iemand heeft. Scholen met een be paalde levensbeschouwelijke grondslag kunnen van een leraar meer vragen dan van een conciërge. Ik ken het voorbeeld van een chris telijk verzorgingstehuis. Medewer kers en vrijwilligers moesten sa men kunnen bidden met de bewo ners." Vragen over geloof Dit laatste doet denken aan de re den waarom de Kledingbank de niet-christelijke vrouw afwees. De Kledingbank betoogde in haar ver weer dat klanten vragen rondom het geloof kunnen stellen. De Kle dingbank verwacht van een win kelmedewerker dat die deze vragen kan beantwoorden. Volgens het College van de Rech ten van de Mens mag een christe lijke stichting van sommige mede werkers een christelijke geloofs overtuiging eisen, maar alleen als de functie dat vereist. Dat was hier niet het geval. Er is naast de winkel medewerker altijd een teamleider aanwezig. Van teamleiders ver wacht de Kledingbank dat zij lid zijn van een kerkgenootschap. Er is dus altijd iemand aanwezig om ge loofsvragen van klanten te beant woorden. De uitspraak van het col lege is niet-bindend, maar helpt als iemand de zaak aan de rechter voorlegt. dinsdag 13 november 2018 GO van 40 tot 60 miljoen euro Tenne Reimerswaal Rewnetswaa^ Belangstellenden bekijken de drie tracés, foto johan van der heijden -Jaap Sinke, wethouder De Kledingbank Zeeland had een vrouw niet mogen weigeren als vrijwillig winkelmedewerk ster omdat ze geen christelijke geloofsovertuiging heeft. Theo Giele Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37