'Erg vervelend voor de nabestaanden' Boekhouder hoort jaar celstraf eisen 3 MIDDELBURG Het probleem ligt niet bij het Openbaar Mi nisterie, maar bij de rechtbank Zeeland-West-Brabant, geeft woordvoerder Elke Kool van het OM te kennen. „Er zijn meer zaken dan dat er zit tingsruimte is." Het OM doet zijn best om de zaak zo snel mogelijk gepland te krijgen, aldus Kool: „Wij stellen ons flexibel op." Rechtbank-woordvoerder Thomas Heesters geeft aan dat hij graag wil uitzoeken hoe het zit. „Maar dat kan niet van vandaag op morgen, daarvoor moet ik de dossiers induiken." De trage gang van zaken is erg vervelend voor de nabestaan den, benadrukt hij. K., die gisteren terechtstond, werkte als boekhouder bij een aan nemer in Zierikzee. Tussen 2013 en 2016 sluisde hij wekelijks geldbe dragen naar zijn eigen rekening. Dat deed hij door al betaalde factu ren opnieuw in te voeren en zijn ei gen bankrekening op de factuur te zetten. Ze werden via buiktransac ties betaald. Geen haan die ernaar kraaide, zelfs de accountant had niks door. Maar de spanningen werden de boekhouder te veel. „Als ik 's och tends opstond begon alles te tinte len en te draaien", zei hij in de rechtbank in Middelburg. „Fysiek trok ik het niet meer. Ik hoopte dat ik gepakt zou worden." Hij biechtte alles op aan zijn werkgever. Die on derzocht de transacties en kwam op een gestolen bedrag van 557.000 euro uit. Gokverslaving K. had met het geld twee auto's aangeschaft. De rest ging op aan zijn gokverslaving in casino's en op gokwebsites. „Daar deed ik al les voor", verklaarde hij. „Ik zat ook moeilijk met mijn financiën." Het plotselinge overlijden van zijn vader, die ook jaren bij het bedrijf Fysiek trok ik het niet meer. Ik hoopte dat ik gepakt zou worden werkte, zorgde voor extra stress. Bij het aannemersbedrijf vroegen ze zich ondertussen af hoe het kwam dat de crisis uit 2008 nog steeds voelbaar was. Ze kregen meer opdrachten binnen, maar za gen dat niet terug in de winsten. Het bedrijf heeft aangifte gedaan en hoopt dat zo veel mogelijk geld kan worden teruggehaald. De officier van justitie vond dat K. het vertrouwen dat men in hem als boekhouder had, ernstig had misbruikt. Ze eiste daarom de ge vangenisstraf van een jaar en terug vordering van het verduisterde be drag. Taakstraf De advocaat van K. vond dat te zwaar en pleitte ervoor die celstraf dan voorwaardelijk te maken. Hij vond een forse taakstraf en het te rugbetalen van een ton voldoende. „Mijn cliënt heeft zijn les geleerd en probeert zijn leven weer op te pak ken." K. gokt al anderhalfjaar niet meer en is voor zijn verslaving in behan deling. Hij kreeg het laatste woord. „Ik heb enorm veel spijt. Ik wil niet de gevangenis in. Ook niet voor Ik heb enorm veel spijt. Ik wil niet de gevangenis in. Ook niet voor mijn vrouw en twee kinderen mijn vrouw en twee kinderen. Bij een taakstraf maakt het mij niet uit hoeveel uur", zei de man uit Brui- nisse snikkend. dinsdag 13 november 2018 hij mijn verdriet ziet' Het ongeval waarbij Mariela Battistella haar vader verloor, archief FOTOHVZEELAND Mariela Battistella en haar vader, foto PRIVÉCOLLECTIE MARIELA BAT TISTELLA KLOET De tranen sprongen in de ogen van de 34-jarige J. K. uit Brui- nisse bij het aanhoren van de eis van het Openbaar Ministerie: twaalf maanden cel, waarvan vier voorwaardelijk, voor het stelen van ruim een half miljoen euro bij zijn werkgever. Bas Bareman Middelburg - J.K., verdachte - J.K. De rechtbank doet op 26 novem ber uitspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35