Probleem dat niet bestaat Recron ongerust over duurder ferrykaartje Rechter buigt zich over 'ordinaire familieruzie' $%A&*#-fluitjes 2 Va Mariela Battistella verloor twee jaar geleden haar vader bij een auto ongeluk. De verdachte stond nog niet voor de rechter. Waarom niet? DODELIJK ONGELUK JUSTITIE TRAAG Commentaar Vandaag ligt een kroonjuweel van D66 in de Eerste Kamer. Als een tweederdemeerderheid voor is, wordt de benoeming van burgemeesters door de Kroon uit de Grondwet geschrapt. Deze stap is nodig op weg naar de geko zen burgemeester, een onderdeel van de staatsrechtelijke ver nieuwing die D66 al decennia bepleit. Waarom? Het is demo cratischer om direct te kiezen. Verder hebben de vele voor standers geen sterke argumenten. Gemeenteraden hebben nu een beslissende stem in de keuze van een burgemeester. Dus indirect kiest de burger al. Een tweede reden om het huidige systeem te handhaven is de noodzaak om boven de partijen te staan, zeker in de huidige sterk gepolariseerde politieke verhoudingen in veel gemeen ten. Voor een gekozen burgemeester is dat moeilijker. Van een geheel andere orde, maar niet minder belangrijk: waarom zou den we een systeem veranderen dat goed werkt zonder te weten wat de uitkomst van de vernieuwing zal zijn? D66 geeft toe dat het hele lokale bestuur mogelijk op de helling moet als het burgemeesterschap een politieke functie wordt. Nederland zal niet in chaos ondergaan als burgemeesters worden gekozen. Elders in Europa werkt het redelijk goed. Maar de voordelen zijn te klein. En er is geen harde aanleiding om te veranderen. Als de Eerste Kamer instemt, komt er mis schien een oplossing voor een probleem dat niet bestaat. Daar schieten we weinig mee op. Gemeenteraden hebben nu al een beslissende stem in de keuze van een burgemeester In een brief aan Provinciale Staten waarschuwt de Recron dat 'een forse verhoging een zwaar negatief effect heeft op het aantal passa giers'. Het dagelijks provinciebe stuur moet nog een besluit nemen, maar tegenover de PZC sloot gede puteerde Harry van der Maas (SGP, vervoer) niet uit dat losse kaartjes in de zomer 2 euro duurder wor den. 'Voor toeristische passagiers, die vaak als gezin of groep reizen, tik ken zulke verhogingen flink door', aldus de Recron. 'Het is voor een ALMANAK gezin van vier personen, dat heen en weer reist met losse kaartjes, nu al niet echt voordelig.' Volgens de Recron heeft het veer afgelopen zomer meer passagiers Inzetten op extra passagiers lijkt ons een betere weg om extra inkomsten te krijgen dan duurdere kaartjes getrokken omdat maatregelen zijn getroffen om de overtocht aantrek kelijker te maken. 'Inzetten op extra passagiers lijkt ons nu een betere weg om extra inkomsten te verkrij gen.' De Zeeuws-Vlaamse theater maker vertelt in de krant over zijn speurtocht naar hoe die fluitjes heten die zo'n gierend hooeeiii-geluid maken. Uitein delijk vond hij ze terug onder de toch wel logische naam hoei- fluitjes. „Hoei-fluitjes?" las de vader. Tot zijn verdriet kende hij die gekmakende dingen van zijn kroost ook, maar van hoei- fluitjes had hij niet gehoord. „Ik vind geen hoeifluitjes op inter net. Volgens mij bedoelt hij loeifluitjes, drie hits." Hij zocht verder. „Ah, kijk hier heb ik het. Enorm veel hits. Die dingen he ten klotefluitjes." Uitvreter licht horecamensen op Aanleg van klein zonnepark begint KWADENDAMME Kachel veroorzaakt veel rook in huis Twee jaar en één maand is het nu geleden dat Mariela Battistella (36) haar vader verloor. Paulo Cezar Bat tistella vond de dood op de Trac- taatweg in Westdorpe, bij een 'on fortuinlijke inhaalmanoeuvre'. Nog altijd is de verdachte niet voor de rechter geweest. 'Waarom?', vraagt Mariela zich elke dag af. Bijna iedere week belt ze met het Openbaar Ministerie om te vragen: wanneer? Wanneer komt eindelijk de strafzaak voor? Want zolang dat niet gebeurd is, kan ze niet verder. „Wij gaan ermee naar bed en wor den ermee wakker", zegt de Brou- wershavense met tranen in haar stem. Geëmotioneerd vertelt ze haar verhaal, in vloeiend Neder lands met een licht accent, dat haar geboorteland verraadt: Brazilië. „In juni 2015 kwamen mijn vader en moeder hier wonen. Hij had al les verkocht om weer bij mij te kunnen zijn, bij zijn dochter. Vijf tien jaar lang woonden we ver van elkaar. Nu zouden we eindelijk van eikaars nabijheid kunnen gaan ge nieten." Niemand kon vermoeden dat het gezin zo snel weer uit elkaar gerukt zou worden. Eén dag nadat Paulo Cezar Battistella zestig werd, ge beurde het. Op 1 oktober 2016 zat haar vader achterin de auto van een kennis die over de Tractaatweg bij Westdorpe reed. Het was druk. Het regende. Op de weg gold een in- haalverbod. Het was er gevaarlijk. Toch zet een auto, die in de tegen gestelde richting naar België rijdt, herhaaldelijk een inhaalmanoeuvre in. Dat blijkt uit verklaringen van getuigen, achteraf. Omstreeks 15.30 uur uur gaat het mis. De 21-jarige Goesenaar die achter het stuur zit, kan niet op tijd terugkomen op de rechterweghelft en komt in botsing met een tegenligger. Die gaat op zijn beurt rondtollen en knalt tegen een derde voertuig aan. De 37-jarige bestuurder en de 40-jarige bijrijder raken gewond. De man achterin, Mariela's vader, overlijdt ter plekke. „Ik wil dat die jongen mij in de ogen kan kijken en zien welk leed hij heeft veroorzaakt", zegt Mariela Wij hebben niet de kans gekregen bij elkaar te zijn, omdat iemand haast had snikkend. „In mijn leven, in het le ven van mijn ouders. We hebben niet de kans gekregen bij elkaar te zijn. Alleen maar omdat iemand het niet kon opbrengen om te wachten en de verkeersregels niet wilde res pecteren. Mijn moeder, die geen Nederlands spreekt, is alleen ach tergebleven. Ze lijdt ondraaglijk. Veel te jong is haar man, mijn vader, gestorven. En nu ligt zijn dossier onderop de stapel bij het Openbaar Ministerie. Een nummer, meer is hij niet. Iedere keer krijgen we te horen: we weten het niet, we bellen u terug. Omdat de zaak zwaar is, moeten er drie rechters bij zijn, dat is de enige verklaring die ik ge hoord heb. Een excuus, meer niet. En ondertussen loopt de dader vrij rond." De broers hebben al jarenlang ru zie. En op donderdag 2 augustus liep het bij de Gamma volledig uit de hand. De Vlissinger zat in zijn auto en zag dat zijn broers hem ach tervolgden. „Ik was doodsbang", zei R. in de rechtszaal. Zijn broer had volgens hem een vuurwapen bij zich. In de rechtszaal werden beel den getoond van een beveiligings camera op het parkeerterrein van de Gamma. Daarop is te zien hoe de broers uitstapten en R. (nog steeds in zijn auto) belaagden. Eén van de broers liep weg, waarna R. gas gaf en hem aanreed. De broer sprong op de motorkap en raakte niet ge wond. Poging tot doodslag, vindt de officier van justitie. Ze eiste 240 uur taakstraf, vier maanden voor waardelijke celstraf en zes maanden rijontzegging. Onzin, zei zijn advo caat die vrijspraak bepleitte. Vol gens hem daagden de broers R. uit. Uitspraak 26 november. dinsdag 13 november 2018 ff De Vereniging van Recreatieon dernemers Nederland (Recron) is ongerust over de voorgeno men tariefsverhoging van losse kaartjes voor de Westerschelde- ferry. Ernst Jan Rozendaal Middelburg -Recron Tip? redactie@pzc.nl WISSENKERKE Twee horeca-onderne- mers op Noord-Beveland hebben bij de politie aan gifte gedaan van oplich ting. Een man zou meer dere malen in een hotel in Wissenkerke hebben overnacht, gegeten en gedronken zonder te be talen. De man belooft steeds op een later mo ment terug te komen om te betalen. Ook heeft hij in een café-restaurant in Kortgene gegeten zonder dat hij de rekening kon betalen. De politie ver moedt dat de man dit vaker doet en roept be nadeelden op om aan gifte te doen. 'S-HEER ARENDSKERKE Stroom uit 's-Heer Arendskerke. Het kan binnenkort. Op een veld aan de Vlaamseweg be gint deze week de aanleg van een zonneparkje met 9200 panelen. Het zon- nepanelenveld van drie hectare groot, wordt aan gelegd door Solar Secu- rities Nederland BV en Dutch Green Energy. Het is de bedoeling dat het begin volgend jaar op het net wordt aangesloten. De panelen gaan een hoeveelheid stroom ople veren die ongeveer 850 huishoudens van energie kan voorzien Om het park heen komen bomen en ander groen te staan. De brandweer is zon dagavond uitgerukt na een melding van rook ontwikkeling in een wo ning aan de A. de Ko ningstraat in Kwaden- damme. Een brandende pelletka- chel veroorzaakte rook in het huis. Omdat niet kon worden uitgesloten of de brand ook in de schoorsteen zat, werd de brandweer gebeld. Met behulp van een lad derwagen werd het dak en de schoorsteen van de woning geïnspec teerd. De brandweer consta teerde geen brand en ventileerde de woning. clk wil dat Ondine van der Vleuten Brouwershaven -Mariela Battistella Een ordinaire familieruzie. Zo bestempelde de officier van jus titie de problemen tussen drie broers gisteren in de Middel burgse rechtbank. De 26-jarige Vlissinger J.R. stond terecht voor het aanrijden van zijn eigen broer bij de Gamma in Vlissin- gen. Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34