Verkiezina Centjesles van minister van geld UI I Radar voor verlichten windturbines werkt 2 ERNSTJAN ROZENDAAL *il Jl Bh Column Soms spreken wildvreemden me aan over een verhaal in de krant. Zal wel komen door het fotootje bij deze column. De ene keer krijg ik lof toege zwaaid, de andere keer moet ik me verweren tegen kritiek. Zoals za terdag bij de Albert Heijn. „Wat was dat nou voor verhaal van daag?", vroeg een kordaat ogende vrouw, terwijl ze haar winkelwa gen bijna tegen de mijne aan par keerde. Provinciale Staten gezeten, waar het debat over de begroting hele maal in het teken stond van de verkiezingen van 20 maart. „U be doelt het verhaal over de cam pagne die is begonnen?", vroeg ik. „Precies ja, dat. Over die grappen makers die van het voorjaar de dienst gaan uitmaken." hè", begon ik voorzichtig, maar ze snoerde me meteen de mond. „Welnee, het is één grote pop penkast. Het gaat toch helemaal nergens over? Beetje aankondigin gen doen en prijsuitreikingen. In een mooi pakkie de ene na de an dere borrel aflopen. Pronken met die mooie wagens van ze. En dat malle jargon. Geen mens die er wat van snapt. Waarom denk je dat er steeds meer jongeren afha ken? Ze zeggen het zelf. Het dreigt een feestje voor grijze koppen te worden. De meeste Zeeuwen heb ben er niks mee." vaak het moeilijkst te weerleggen. „Volgens mij overdrijft u nu toch, mevrouw. Die mensen zitten daar natuurlijk niet voor de leut. Poli tiek is een serieuze zaak." DESTELLING Vandaag: Rechtbanken moeten sneller werken Eens Oneens Toos Henk BLOKKER TE KOOP flCTIQN Salud enige Zeeuwse café in Missets Top 100 AnnieSchreijerte gast bij CDA Middelburg Militairen oefenen in centrum Leuk vond ze het ook nog, de les van de minister. Ingewikkeld af en toe, maar Hoekstra - die in Bru ge woon Wopke genoemd mocht worden - legde alles goed uit. Dus werd er over ministeries en belas tingen gepraat. En over leuke feitjes. Mede dankzij de 'supergoede vra gen' van de kinderen. Want waarom heet papiergeld eigenlijk papiergeld, terwijl het van katoen gemaakt is? En hoe vaak komt hij eigenlijk in de kluis met goudsta ven bij De Nederlandsche Bank? Zelfs persoonlijke dingen kwa men voorbij. Over het zakgeld dat de kinderen van de minister krijgen en over wat er nu eigenlijk leuk is aan zijn baan. „De afwisseling", vertelde de minister aan de klas. „En wat ik ook leuk vind is dat ik iets kan doen wat eigenlijk heel Ne derland, als ik het goed doe, een klein beetje verder brengt. Ik heb het gevoel dat ik iets nuttigs doe." Hoekstra geeft elke maand les op een andere school in een andere provincie. De Meerpaal is de vijfde school die Hoekstra bezoekt om kinderen te leren omgaan met geld. Dat doet hij samen met 'Wijzer in geldzaken', een platform dat tot doel heeft verantwoord financieel gedrag in Nederland te bevorderen. Of hij zelf weieens een miskoop heeft gedaan? „Heel vaak zelfs. Maar als minister van Financiën gelukkig niet. Als minister van Financiën moet je juist zorgen dat je niet te veel uitgeeft." Ir VLISSINGEN Het systeem om met radar de verlichting op grote wind turbines in te schakelen zodra een vliegtuig nadert, blijkt in de prak tijk te werken. Daarmee hoeven de witte en rode lampen op hoge windturbines niet permanent te branden. De test werd eind mei uit gevoerd bij Windpark Krammer op de Philipsdam. Dat windpark be staat uit 34 windturbines met een tiphoogte van 180 meter. Windturbines met een tiphoogte van 150 meter of meer moeten in Nederland luchtvaartverlichting hebben: een wit flitsend licht over dag en rode lichten bij duisternis. Wie in de omgeving woont kijkt uit op een permanente lichtshow, ze ker als er veel hoge windturbines bij elkaar staan. Bewegingssensor Daarom voerde het bedrijf Pondera Consult in samenwerking met het Nederlands Lucht- en Ruimte vaartcentrum en onderzoeksinsti tuut TNO een test uit waarbij de verlichting pas inschakelt als een vliegtuig nadert. Het radarsysteem werkt als een bewegingssensor. De test werd uitgevoerd in opdracht van de provincies Zeeland en Gro ningen, Windpark Krammer en de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland. Splinternieuw hotel nabij ij 1 Mlm het strand in Oostende *ii wi Had ik weer. Op de vroege zater dagochtend. Iemand die tegen mij wilde uitventen dat ze haar ver trouwen in de politiek was verlo- lijk joh", schamperde ze, terwijl ze twee heel grote bloemkolen pakte. „Noem jij de verkiezing van Prins Rubens den eersten van Klooria- nenlandzo? Nou, aan mijn lijf geen politiek dan." Welnee, het is één grote poppenkast dinsdag 13 november 2018 De dag daarvoor had ik in „Het is natuurlijk best belangrijk, De gemakkelijkste kritiek is Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik wil best beta len voor sporten in de natuur 1438 reacties Paul Kusters NOU EN t>E ACTION OOK, ALLEEN ALLES VEEL ©OECsKOPER SCHARENDIJKE Eeterij-tapperij Salud in Scharendijke is dit jaar het enige Zeeuwse café met een plek in de Café Top 100 van vakblad Mis set Horeca. Dat is gister avond bekendgemaakt. Vorig jaar eindigde De Gekroonde Suikerbiet in Zierikzee nog bovenaan. Cafés moeten zichzelf aanmelden. Dit jaar deden drie Zeeuwse kroegen dat. Salud stond in de lijst van vorig jaar op plek 28, dit jaar is dat 23. Nummer 1, Huppel the Pub in Den Haag, is het eerste Zuid-Hollandse café dat die plek bezet in de 25-jarige historie van de Café Top 100. POORTVLIET Europarlementariër Annie Schreijer-Pierik is donderdag 29 november te gast op een landbouw- bijeenkomst van het CDA in Poortvliet. Daar wordt gesproken over agrari sche onderwerpen als water, gewasbescher ming, zaadveredeling en vergroening van het Eu ropese beleid. Diverse politici, bestuur ders en mensen uit het agrarische bedrijfsleven geven hun visie op de on derwerpen. De bijeen komst is bij Mestdistribu- tie Joop van Leijsen aan de Pelleweg 1. Aanmel den: zeeland@cda.nl. Honderd militairen van de Luchtmobiele Bri gade, de rode baretten, houden vandaag een oe fening in het centrum van Middelburg. Daarbij zal met losse flodders geschoten worden. De militairen worden met helikopters naar Middelburg gebracht. Ze landen op het veld van rugbyclub Oemoe- menoe (12.00 uur) en op de voormalige atletiek baan aan de Nassaulaan (13.00 uur). De militai ren trekken op naar een leegstaand pand aan de Herengracht en het voormalige Scooppand Achter de Houttuinen. Zakgeld krijgt Anne Jumelet uit Bruinisse nog niet. Maar de handtekening van de minister van Financiën, Wopke Hoekstra, heeft ze al wel te pakken. De mi nister gaf gisteren een lesje over geld op Annes school obs De Meerpaal in Bruinisse. En Anne, die zelf in groep 6 zit, greep haar kans. Esme Soesman Bruinisse Minister Wopke Hoekstra voor de klas. foto marieke mandemaker ril /I 1 Hff.VI jw 1 f -4mL Ibis budget Oostende Airport 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Hotel geopend op 30 april 2018! Hotel op ca. 8 min. lopen van strand Gratis gebruik Wi-Fi en parkeren Tip: bezoek historisch Brugge hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Ze luisterde al niet meer. „Tuur-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2