Vrrroerm 0 In de wereld nsm 28 M VINCENT LUISTERT RADIO Weet je wat heel ontspannend is? In bed liggen tijdens de ochtendspits en op de radio horen dat er gigan tisch veel files staan op de Nederlandse we gen. Soms hoor je de filelezers zich verkneu kelen: „Jaaa, het zou best eens kunnen dat we de ïooo kilometer aantikken vandaag, en als de regen een beetje meewerkt, gaan we er misschien ook nog wel overheen, en dan gaat deze ochtendspits de boeken in als de drukste op 12 november ooit." de verkeersinformatie op zo veel mogelijk zenders te horen. Dat geeft extra voldoening. Daar worden ze nog langer van, de dagelijkse files en de files op bijzondere plaatsen. Dan hoor je die taaie op de A58 wel tien keer. Er worden twee standaarden gehanteerd in het omroepen van fileberichten, kilome ters en minuten vertraging. Die laatste is ui teraard de beste, geen file is hetzelfde, dus het aantal kilometers zegt niet veel. Gisteren was het weer zover. Het was mega-, gigadruk. Arjen Lubach had geen be tere dag kunnen uitkiezen voor zijn radio spot. Jazeker, Lubach op de radio, de hele dag. En niet op één zender, nee, op Veronica, NPO Radio 2, NPO 3FM, Radio 538, Radio 10 en Qmusic, na de verkeersinformatie. Hij zei: „Deze files worden in stand gehouden door de Nederlandse regering. Automobi- listje pesten!" Daarna hoorde je premier Rutte zeggen: 'Vroemvroem!' Dat was overi gens geen parodie, het was de echte Rutte, geknipt uit een Kamerdebat. De spot hoorde bij een pleidooi dat Lu bach zondagavond in zijn televisiepro gramma hield, voor het invoeren van reke ningrijden. Dat is, betoogde hij, de enige manier om de files te verminderen. Maar de WD, de Vroempartij, houdt het consequent tegen. Terwijl de WD zich profileert als autopartij en altijd slachtofferig spreekt over automobilistje pesten. Die files, dat is pas automobilistje pesten. Goed punt, Lubach, maar het kan goedko per en efficiënter. Met bedliggen tijdens de ochtendspits: geheel vrijwillig de wegen ontlasten door in je nest te blijven en later naar je werk te gaan. Luister naar de radio, hoor het voorlezen van de rijen blik en relax. Wil je het echt goed doen, luister dan online en zet Traffic Radio op. Tussen de muziek hoor je meer files dan op welk station ook. Quote van de dag Ik heb een succesmethode die voor mij werkt (op liefdesrelaties na) en die ik graag met jullie deel Formule 1 bij Ziggo Vervolg op Kruimeltje ▲^1 411 Gezien zijn stoere rollen in films als DeathprootM The HatefulEighten Escape from New York leek Kurt Russell niet de aangewezen persoon om de Kerstman te spelen in de Netflix-film The Christmas Chronicles. Maar daar denkt de acteur zelf heel anders over. H Als 10-jarige debutant moest Kurt Russell in de weinig im posante speelfilm ItHappened at the World's Fair (1963) nie mand minder dan Elvis Presley tegen de schenen schoppen. „Ik had toen geen idee wie hij was. Mis schien heb ik hem destijds zelfs te hard geraakt. Hij hield er wel een blauwe plek aan over", vertelt de 67-jarige meer dan een halve eeuw later met een ondeugende blik. Door een speling van het lot keerde Presley later weer terug in het leven van Russell. In 1979 speelde hij de zanger in de biografische televisiefilm Elvis, een rol die zijn doorbraak betekende en de eerste sa menwerking met zijn favoriete regisseur John Carpenter, die gespecialiseerd is in horror- en actiefilms. De Elvis-episode staat model voor de grillige carrière van Russell, die doorgaans grossiert in stoere rollen, maar niet lang hoefde te aarzelen toen hem de rol van de Kerstman in de Netflix-film The Christmas Chronicles werd aangeboden. „Waarom ben je verrast?" vraagt Russell als de verslagge ver zijn verbazing over deze keuze heeft uitgesproken. „In mijn carrière heb ik vaker Opvallend weetje: Cold- plays laatste album A Head Full of Dreams werd deels opgenomen in de slaapkamer van de zoon van zanger Chris Martin. De camera kijkt er binnen. Een voudige ruimte met een houten ledikantje, keurig Brits behange tje en... hé... Beyoncé achter een microfoonstandaard. Ze zingt Hymnfor the Weekend. Het leven van een rockband van het niveau van Coldplay - gevulde stadions van Bangkok tot Buenos Aires - blijft een dankbaar onder- dinsdag 13 november 2018 Ik, radionerd als ik soms ben, probeer dan —Fitnessgoeroe Fajah Lourens gaat het theater in, maar erkent met enige zelfspot dat ze niet in alles succes heeft. TELEVISIE Ziggo Sport heeft opnieuw de uitzendrech ten verworven van de Formule 1. De races en de vrije trainin gen zullen in elk geval tot en met 2021 op het ka naal te zien zijn. Onbekend is of andere partijen hebben meege- boden. FILM Filmproducent Rick Engelkes gaat na twintig jaar een vervolg maken op de hitfilm Kruimel tje uit 1999. De nieuwe film gaat verder waar het oorspronkelijke verhaal, geba seerd op het boek van Chris van Abkoude, ophield. ■o Kerstman Kurt is geen joviale De documentaire A Head Full of Dreams toont hoe Coldplay van een clubje bleue studenten uit groeide tot de grootste band ter wereld. De film draait morgen eenmalig in 99 bioscopen. Stefan Raatgever

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28