'Ook bij andere sporten wordt soms geduwd' 27 TAAKSTRAF NA INCIDENT Hij scheurt ook in zijn vierde seizoen weer als een hemelbestormer door de koningsklasse en de hele wereld heeft een mening over Max Verstappen (21). De Formule 1 is er stiekem heel content mee. MAX KIJKT TERUG Mooi opgelost, dat akke fietje na de race op In- terlagos. Die paar duwtjes van Max Ver stappen op de borst van Estaban Ocon, die hem van de zege beroofd had, die kon de FIA na tuurlijk niet door de vingers zien. Maar begrijpen deden ze het wel. Dus stuurden ze de Hollandse heet hoofd met een taakstrafje naar huis. Waarschijnlijk moet hij in januari twee dagen aanschuiven in Gèneve, als de stewards daar een conferentie hebben. Of hij kijkt mee via een vi deo-verbinding. Deed Sebastian Vet- tel immers ook, na dezelfde straf die hij vorig jaar kreeg voor roekeloos rij gedrag in Bakoe. Het was de regulerende partij ach ter de sport die wel wat met die duw tjes van Verstappen moést. De com merciële kant van de Formule t-lei- ding smulde er vooral van. Was er zelfs als de kippen bij om het frag ment op alle sociale media uitgebreid te serveren aan de fans. Met een lollig tekstje ('in the blue corner.Max Verstappen') en een paar bokshand- schoenen erbij. De dag na de race volgde zelfs een complete compila tie-video van andere topcoureurs die W Weer bracht dat brutale ventje uit Nederland het miljoenenspeeltje onder de aandacht hun handjes lieten wapperen na soortgelijke incidenten. Michael Schumacher, Nelson Piquet en zelfs de grote Ayrton Senna gingen Verstappen al voor. De slechtste verliezers, het zijn vaak de beste winnaars. Ook in andere sporten. Wayne Rooney, Arsène Wenger, Martina Hingis, Serena Williams, Roy Keane, John McEnroe, noem maar op. Zelfs ideale schoonzoon Tom Dumoulin stond na de laatste bergrit in de afgelopen Tour de France live op de Ne derlandse tv te vloeken als een bootwerker. Alle maal sore losers, maar aan hun kwali teiten werd nooit getwijfeld. Zelfde verhaal voor Verstappen, al ging hij met fysiek contact natuurlijk wel een stapje verder. Maar denk vooral niet dat er ook maar één iemand in de Formule t-top is die zich daar zon dagavond in Sao Paulo langer dan tien seconden druk om heeft ge maakt. Aandachtsmagneet Verstappen, het is een aandachts magneet. 'Never a dull moment with Max', in de perskamer hoor je die zin elk seizoen wel een paar keer. Sociale media smulden er van, heel de avond was Verstappen 'trending' en zelfs de grootste kampioenen in de autosport toonden begrip. Volgens David Coulthard hoorde het alle maal bij de show. Waar zou de sport zijn zon der passie en enter tainment. Jacques Villeneuve noemde de reactie van Verstappen zelfs nog vrij in getogen, want er was geen klap ge vallen. De gezagheb bende Italiaanse sportkrant La Gazzetta dello Sport gafVer- stappen een 10, het Franse L'Equipe noemde hem de 'held van de dag'. En Chase Carey, grootste baas van de Formule 1 en een leven lang ervaring met de entertainment-business zal gelachen hebben in zijn vuistje. Brutale ventje Weer bracht dat brutale ventje uit Nederland zijn sportieve miljoenen speeltje onder de wereldwijde aan dacht. Net zoals Verstappen eerder al deed toen hij al in zijn debuutjaar brutaal een teamorder weigerde, ve tes uitvocht met Sebastian Vettel, Nico Rosberg en Kimi Raikkönen, een steward een mongool noemde en in Bahrein ruzie kreeg met de grote Lewis Hamilton, die hem een dickhead noemde. Met al zijn talent wekt hij woede op bij de concurrentie en tegelijker tijd groeit zijn fanschare meer en meer. Net zoals het kampioenen als Schumacher en Senna ooit verging. Reuring, dat is blijkbaar wat het volk wil. Geen saaie koorknaapjes. Feit blijft wel dat deze GP van Bra zilië met iets voorzichtiger handelen van ook Verstappen zelf de geschie denis in was gegaan als zijn zo veelste fabuleuze race. En niet als die GP van die duwpartij. Het is wat wereldkampioen Hamilton hem in fluisterde, vlak voor ze het podium op stapten. „Hij (Ocon, red.) had meer te verliezen dan jij", begon hij nog begrip vol, om meteen daarna zijn standpunt te herzien. „Oh nee, jij had alles te verliezen. Ocon niets." Verstappen hoorde het hem zeggen en zweeg. Wrijvend met een handdoek over zijn bezwete hoofd. Vader lijke woorden waar hij op dat moment even niks mee kon. Maar wel uit de mond van een vijfvoudig wereldkampioen. dinsdag 13 november 2018 GO Formule 1 juist blij met licht ontvlambare Max Max Verstappen keek gisteren in het programma Peptalk op Ziggo Sport terug op de botsing met Esteban Ocon, zowel tij dens als na de race in Brazilië. „Hij zegt niet eens sorry voor wat er is gebeurd." Tijani Goullet Rotterdam Max Verstappen was niet van plan om Esteban Ocon te duwen toen hij verhaal wilde halen over de aanrijding tijdens de GP van Brazilië. Hij verloor zijn zelfbe heersing na het antwoord van de Fransman: „Ik wilde hem vragen hoe zoiets kan", zei de 21-jarige Nederlander gisteren bij Ziggo Sport. „Maar zijn eerste ant woord was: 'Ik was sneller dan jij'. En dan met zo'n grote grijns... Hij zegt niet eens sorry voor wat er is gebeurd, maar reageert 'an dersom'." Verstappen zag de crash, waardoor niet hij maar Le- wis Hamilton de race, won totaal niet aankomen. „Als dit voor de eerste plek is, kan dit als een race-incident worden be schouwd, maar niet door een achterblijver. Ik verdedigde de binnenkant... Ik ben niet met een achterblijver aan het racen, ben met mijn eigen race bezig. En het liep supergoed, tot dat moment." Verstappen eindigde uiteinde lijk als tweede, maar er had meer ingezeten. De Red Bull-coureur krijgt vanwege het opstootje na afloop een taakstraf. Hij weet nog niet hoe die eruit zal zien. Over de duwtjes zei hij: „Ik denk dat het in andere sporten soms ook wel eens gebeurt." Arjan Schouten Sao Paulo AT Boven: hét mo ment zondag: Esteban Ocon (I.) raakt Max Verstappen. Onder: Max vorige maand voor de GP van Mexico, 'boksend' met ex-wereldkampioen- Jorge Arce. foto's getty

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27