Hendriksen assistent van Keizer bij Sporting Groen licht voor Oranje in de Kuip het plezier terug 23 weerstand in de eredivisie voor de top 2 Oranje kan groepshoofd worden bij loting EK Oranje mist Groenen De 49-jarige Middelburger, die deze zomer vertrok als trainer van Helmond Sport en eerder ook in Engeland bij Brentford werkte, is al jaren bevriend met Keizer. Ze speelden in het verleden samen bij Cambuur. „Na onze tijd bij Cam- buur hebben we altijd contact ge houden", vertelde Hendriksen vo rige maand nog. Marinus Dijkhui zen, nu assistent van Dick Advocaat bij FC Utrecht, is het derde lid van de vriendengroep. „Met z'n drieën hebben we ook een groepsapp, waarin we dagelijks contact heb ben", aldus Hendriksen, oud-speler van onder meer RBC, Cambuur, Veendam en Helmond Sport. Keizer werd gisteren officieel ge presenteerd. Hij zei: „Het wordt een grote uitdaging, maar die uitdaging lag er bij Ajax ook. Ik kreeg een goede indruk van de club. Ik zag veel passie bij de spelers, daar hou ik van. Sporting speelt op het hoog ste niveau en dan wil je ook titels winnen." Sporting staat in de Por tugese competitie tweede, met twee punten minder dan koploper Porto. In de Europa League heeft Sporting goede papieren om de vol gende ronde te halen. DOELSTELLING ROTTERDAM De directie van De Kuip heeft de KNVB gerustge steld: de lichtmasten van de Rot terdamse voetbaltempel zijn weer volledig operationeel. „We hebben de voetbalbond daar over ingelicht. De KNVB had speci fiek om een bevestiging gevraagd", liet stadiondirecteur Jan van Mer- wijk weten. „Alles zal probleem loos kunnen verlopen en we kijken uit naar een prachtige Oranje avond", doelde hij op de topper vrijdag tegen wereldkampioen Frankrijk voor de Nations League. Gisteren werden alle tests met de verlichting van het stadion succes vol afgerond. De lichtmasten vielen op zondag 4 november uit, kort na het begin van de competitiewed strijd tussen Feyenoord en WV- Venlo. Het gestaakte duel wordt op 6 december overgespeeld. Een week lang hebben tien per soneelsleden van Stadion Feijen- oord gewerkt aan het repareren en testen van de verlichting. „Uiter aard zijn we niet blij met het inci dent dat heeft plaatsgevonden, maar het is een goede les geweest", zei Van Merwijk, die eerder be kende dat zijn 'grootste nachtmer rie' was uitgekomen. „Zowel de ka potte als de kwetsbare onderdelen zijn vervangen. Zo weten we zeker dat een constructiefout niet meer mogelijk is en hebben we er alles aan gedaan om herhaling te voor komen." Afdoende Volgens Van Merwijk kan De Kuip eventuele nieuwe problemen met de lichtinstallatie in een volgend geval afdoende oplossen. Het defi nitief staken van een wedstrijd hoeft daardoor niet meer aan de orde te zijn. „We hebben zoge noemde workarounds aangelegd, die ervoor zorgen dat we via twee manieren de verlichting weer aan kunnen krijgen. Zo kan de wed strijd altijd doorgaan, omdat de lampen binnen het voorgeschreven half uur weer volop schijnen." Zwitserland - Nederland gaat met haar moeder op reis naar Bhutan in Azië. Tussen de toppen van de Himalaya en de frisse lucht geniet ze intens. „De droombe- stemming van mijn moeder die he lemaal gek is op de bergen. Vijfjaar geleden spraken we al af dat die reis er moest komen. Nu was het per fecte moment. Het was geweldig." Daar blijft het niet bij. Zij reist met haarvriend naar Singapore. En viert ook nog vakantie in Spanje en Oostenrijk. „Gewoon een paar maanden helemaal niets. Niet aan voetbal gedacht. Ik keek zelfs de wedstrijden van Oranje niet. Moest echt afstand nemen. Ik ben in die periode ook veel in Nederland ge weest, maar ook lekker thuis." Thuis is dus niet Nederland. Nee, thuis is Göteborg, waar Geurts sa menwoont met haar Zweedse vriend. De stad ook waar de keep- ster na haar sabbatical sinds afgelo pen januari onder contract staat. Het WK gloort. Sari van Veenen- daal was de onbetwiste eerste keuze. Maar zij is de laatste weken niet meer de nummer 1 bij haar club Arsenal. Nu is Geurts eerste keuze bij Oranje. Maar nu voelt al les sowieso dus anders. „Heel mijn loopbaan móest ik. Ik móest de be ste zijn. Ik móest eerste keeper zijn. Nu ben ik op het punt dat ik zo niet meer denk. Ik heb mezelf minder druk opgelegd. Ik wil nu vooral. En dat bevalt uitstekend." ROORDINDEBASIS dinsdag 13 november 2018 GO ROTTERDAM Roy Hendriksen wordt bij Sporting Lissabon de assistent van de onlangs al be noemde Marcel Keizer. ZEIST Oranje is begon nen aan een week die het eerste échte suc ces kan brengen sinds het WK van 2014. In terlands met Frankrijk (vrijdag in de Kuip) en Duitsland (maandag in Gelsenkirchen) vormen het sluitstuk van de Na- tions League. Oranje heeft het in eigen hand om zich te handhaven in de A-poule van het landentoernooi. „En dat had vooraf niemand ge dacht", zegt bonds coach Ronald Koeman, „ledereen zag ons ach ter die twee toplanden als derde eindigen en degraderen naar het B- niveau. Nu lijkt er meer mogelijk. Al heb ik niks met mensen die nu zeggen dat het gek zou zijn als we verliezen. Zo is het natuurlijk ook weer niet." Als Nederland eerste of tweede eindigt in zijn poule, is dat om nog een reden belangrijk: dan wordt Oranje groepshoofd bij de lo ting voor de komende EK-kwalificatie. Die lo ting is op 2 december in Dublin. Koeman begon de voorbereiding op het treffen met Frankrijk gisteren met een fitte groep. De ploeg die Duitsland klopte zal ook het ge raamte worden voor het duel vrijdag met Frankrijk, zegt Koeman. PSV? Doe iets' Ronald Koe man oogt te vreden tijdens de training van Oranje in de aanloop naar het duel met Frankrijk, ko mende vrijdag. FOTO PIM RAS A Feyenoord - VVV: gestaakt na 1 minuut, foto pim ras SCHAFFHAUSEN Oranje kan zich vanavond plaatsen voor het WK in Frankrijk komende zomer. Een 3-0 voorsprong moet tegen Zwitserland wor den verdedigd. Schaffhausen loopt niet uit voor de wed strijd. In het LIPO-park kun nen 8000 toeschouwers. Er zijn nu 5000 kaarten ver- kopcht. Jackie Groenen is niet fit genoeg om morgen te spe len. De middenvelder viel in de heenwedstrijd uit. Zij wordt vervangen door Jill Roord. Veronica aftrap 19.00 uur Vermoedelijke opstelling Oranje LoeSj Geurts Desiree f van Lunteren% mouk lekker Bloodworth Daniëlle van de Donk Jill 1 Roord Shaniee van de Sanden Lieke lartens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23