In de Himalaya vond Geurts I Bondscoach Ronald Koeman betreurt geringe 22 Internationals van Ajax en PSV die soms de prikkel missen in de huigige eredivisie? Ronald Koeman snapt het wel. De bondscoach speelde zelf in het PSV van 1987 dat de eerste 17 duels won. Ixnirafes Kort Solari Serero op reis met blessure Thulani Serero (foto) is voor de interlandpe riode afgereisd naar Zuid-Afrika. De mid denvelder van Vitesse moet zich melden in Johannesburg, ook al kampt hij met een en kelblessure. Serero (28) volgt zo de FIFA-re- gels. Die stellen dat internationals zich bij hij hun land moeten voegen, ook met een blessure. De nationale bond heeft het recht te controleren hoe ernstig de kwetsuur is. Serero is na een conflict met bondscoach Stuart Baxter net terug bij Zuid-Afrika. Ari in Russische selectie De Braziliaan Ariclenes da Silva Ferreira, kortweg Ari, is gisteren opgeroepen voor de Russische selectie, voor de interland don derdag in en tegen Duitsland. De voorma lige spits van AZ voetbalt voor Krasnodar. Omdat Ari al acht jaar in Rusland speelt, be zit hij een tweede paspoort. Hij kon ook worden geselecteerd, omdat hij nooit een officiële interland voor Brazilië speelde. aJgL ytSL iv Zverev slaat toe in tiebreaks Alexander Zverev (foto) heeft zijn eerste partij op de ATP Finals, het eindejaarstoer- nooi voor de beste acht tennissers van het seizoen, gewonnen. De Duitser versloeg in Londen de Kroaat Marin Cilic: 7-6,7-6. Cilic verspeelde in de eerste set een voorsprong van 5-2. Ook in de tweede set was een break voorsprong niet voldoende. In hun groep zitten ook Novak Djokovic en John Isner. Flitsen Bröring Koepka Zo'n 30 jaar geleden was het ook vaste prik in de eredivisie. Als top club PSV tegen een 'kleintje' speelde, kon je uitgaan van een in maakpartij. 7-0 werd het bijvoor beeld in de herfst van 1987 tegen DS'79. Maar ook tegen pak 'm beet PEC Zwolle (5-1), Willem II (0-6), FC Den Haag (9-1) en zelfs FC Utrecht (9-0) haalde PSV ongena dig uit. In het veld stond destijds onze huidige bondscoach. Ronald Koeman speelde centraal achterin en moest ook een manier vinden om scherp te blijven tijdens het voetballen met twee vingers in de neus. Hoe ik toen de scherpte erin hield? Ik probeerde topscorer te worden. Ik kwam nog een eind „Daarom kan ik me wel voorstel len wat Matthijs de Ligt zondag zei na die 1-7 bij Excelsior-Ajax," stelt Koeman nu. „Ik heb het er al met hem over gehad. Het geeft het ni veau aan in de eredivisie. Vanuit de Champions League moet je door naar - met alle respect uiteraard - Woudestein en kunstgras. Er moet dan echt héél veel motivatie uit je zelf komen. En dan is Matthijs nog één van de weinigen die dat kun nen: jezelf te allen tijde voorberei den op een wedstrijd alsof het een finale is." Koeman zelf zocht 30 jaar terug een alternatieve uitdaging. En die vond hij ook. Met een grijns: „Ik probeerde als centrale verdediger topscorer te worden. Zo hield ik de scherpte erin. Ik schoot dat seizoen veel van afstand en met 21 treffers kwam ik nog een heel eind ook. Zelfs zonder veel penalty's erbij, haha. Matthijs schuift nu bij Ajax minder in dan ik destijds bij PSV. Dat inschuiven maakte het voor mij leuk." Koeman hoopt dat de overige clubs nu toch nog een manier vin den om het de top 2 lastiger te ma ken. Want het zou in zijn ogen 'niet goed zijn' als de huidige situatie een heel jaar zo blijft. Hij denkt alleen wel dat het de topclubs zijn die veel beter zijn geworden. Counter „De andere clubs zijn volgens mij niet minder dan vorig jaar. Maar toch kun je wel iets doen. Ik bedoel: Misschien zijn er nog veel ploegen in Nederland die denken: we gaan lekker voetballen tegen Ajax en PSV. Neem de eerste goal van Ajax tegen Excelsior, je kunt zeggen: goed uitgespeelde counter, maar: de boel stond ook wel heel erg open achterin. Ook al ben je minder, dan nog kun je het zo neerzetten dat je altijd kans hebt op een resultaat. Zo heb ik er altijd naar gekeken. Ik ga niet ergens heen om leuk en aardig mee te voetballen." Behalve bondscoach van Oranje is Koeman sinds deze maand ook voorzitter van het CBV, de belan genvereniging Coaches Betaald Voetbal. Heeft hij nog 'een vaderlijk advies' voor de clubs die komende donderdag gaan beslissen over hoe het verder moet met de competitie- opzet en het terugdringen van kunstgras? „De competitie meer op niveau, hoe krijgen we dat voor elkaar? Het is logisch dat we daar binnen de KNVB over praten. Kunstgras weg zou al een goede beginstap zijn. Ik erger me in zo'n weekeinde als ik Excelsior - Ajax kijk, terwijl er op tv tegelijkertijd buitenlandse wed strijden voorbijkomen op alleen maar prachtige, groene natuurvel- den. Maar goed, het schijnt niet zo makkelijk te zijn om dat hier voor elkaar te krijgen." Vlak voor de laatste training van de Oranjevrouwen voor de play-ofif te gen Zwitserland (Oranje verdedigt een 3-0 voorsprong) straalt Loes Geurts. Ze heeft meer dan 120 in terlands gekeept, maar komt nu met een opmerkelijke conclusie: „Ik heb meer plezier dan ooit. En ik vind het voetbal leuker dan ooit." Terwijl ze ongeveer een jaar gele den 'wel klaar' was met haar inter landloopbaan. Natuurlijk vierde ze de Europese titel van 2017 mee. De Friezin genoot van de huldiging, maar tijdens het toernooi was het ook pijn lijden. „Ik heb me profes sioneel opgesteld, hoor. Maar weet je: ik was eerste keepster tijdens twee EK's en een WK. Maar tijdens het toernooi dat ik het liefste wilde spelen, dat in eigen land, moest ik toekijken. Ik had daar moeten staan, zo voelde dat." Vlak na het EK laat Geurts weten niet meer voor Oranje te spelen. Ze Quote van de dag 'Wij zijn een rolmodel voor kinderen, dit is dus niet goed' dinsdag 13 november 2018 GO FIFA-REGELS BRAZILIAAN ATP FINALS Italiaanse scheidsrechters boycotten ko mende week de wedstrijden in het amateur voetbal in de regio Lazio, nadat een van hen zondag na Virtus Olympia - Atletico Terra nova (niveau 6) was aangevallen door fans. Het slachtoffer ligt nog in het ziekenhuis. De Fransman Richard Gasquet (32) laat de finale van de Daviscup schieten. De num mer 26 van de wereld geeft geen reden voor zijn absentie. Frankrijk neemt het vanaf 23 november in Lille op tegen Kroatië. I Santiago Solari (42) heeft zijn 'reglementaire' twee weken als interim-coach van Real Ma drid erop zitten en heeft nu van de Spaanse bond een per manente be voegdheid ge kregen. De Ar gentijn kwam over van het tweede elftal. Basketbalster Tanya Bröring (33, foto) neemt afscheid van Oranje met twee wedstrij den tegen Spanje en Bul garije. Ze zal met die twee duels erbij op 152 interlands uitkomen. I De Ameri kaanse golfer Brooks Koepka heeft Justin Rose na één week alweer afgelost als nummer 1 van de wereldrang lijst. Joost Lui ten ging van 109 naar 115. Tegen Ajax of Maarten Wijffels Zeist - Ronald Koeman h J Keepster Loes Geurts (32) was al gestopt bij Oranje, maar nu gloort het WK. Vanavond tegen Zwitserland kunnen de Leeuwin nen het ticket veiligstellen. Geurts vertelt over hoe het ge wonnen EK als reserve óók pijn deed. En hoe ze in Bhutan het plezier in voetbal hervond. Daniël Dwarswaard Schaffhausen Loes Geurts: „Op het EK moest ik toekijken, maar ik had daar moeten staan." fotosoccrates O Q. (0 Gonzalo Higuain (ACMilan) verontschuldigt zich voor zijn rode kaart van zondag tegen Juventus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22