boldErm3n.nl Reizen 2019 met vertrekgaranties! )LEN 19 BARBESTEINKERK NIEUW HOOFDSTUK Het doek is gevallen voor de Barbesteinkerk in Heinkenszand. Zondag nam de protestantse gemeente na 115 jaar afscheid van het kerkgebouw. Kerk én gemeente beginnen aan een nieuw hoofdstuk. Herman, mag ik jouw colbert even passen?", klinkt het zondag morgen door de con sistorie van de Barbe steinkerk. Terwijl Heinkenszand langzaam ontwaakt, heerst in het kerkgebouw aan Clara's Pad al volop bedrijvigheid. Kerklid Her man van den Berge ontdoet zich een beetje verbaasd van zijn jasje. Oud-predikant Piet Schelling neemt het dankbaar in ontvangst. „Ik heb het mijne in de auto laten liggen en die staat op een carpool plaats in Rotterdam. Ik doe straks de voorbeden, maar liever niet in alleen een overhemd." 'Niet geloofd' Terwijl de kerkenraad in de con sistorie de laatste instructies door neemt, stroomt de Barbesteinkerk vol gemeenteleden. Eén van hen is Willemien Braamse. Zij en haar man Hans zijn de nieuwe eigena ren van het kerkgebouw en de pas torie. Als je hen een jaar geleden had verteld dat zij de kerk zouden kopen, hadden ze het niet geloofd. „Het heeft zo moeten zijn", zegt Willemien. „Ik doe vrijwilligerswerk bij de kledingwinkel van het Leger des Heils in de Dorpsstraat", legt ze uit. „Een aantal maanden geleden sprak ik de majoor en die vertelde dat ze op zoek waren naar een gro ter onderkomen. In de huidige winkel is bijvoorbeeld geen op slagruimte." Het gesprek zette Willemien aan het denken. Als kerklid van de Protestantse Ge meente van Heinkenszand wist zij dat haar gemeente de Barbestein kerk wilde verkopen. De Protes tantse Gemeente had als gevolg van kerkelijke fusies twee gebou wen in gebruik: de Barbesteinkerk en de Dorpskerk. Om kosten te be sparen ging één gebouw in de ver koop. Dat werd de Barbesteinkerk. Willemien opperde bij het Leger des Heils het idee om de kerk te kopen als nieuw onderkomen voor de kledingwinkel, maar daar was Een aantal maanden geleden sprak ik de majoor en die vertelde dat ze op zoek waren naar een groter onderkomen bij het evangelisch kerkgenoot schap geen financiële ruimte voor. Omdat Willemien en Hans die ruimte wél hadden en omdat zij met hun geld iets zinvols wilden doen, besloten zij het kerkgebouw te kopen. Er staat een flinke ver bouwing gepland, waarna het Le ger des Heils het voorste gedeelte van de kerk gaat huren voor de kledingwinkel. In het middenstuk komt een ontmoetingsruimte - mét het huidige orgel en de preek stoel - en aan de achterzijde wor den drie huurappartementen ge realiseerd. Hans en Willemien zelf gaan in de pastorie wonen. Omzien Maar eerst staat de noodzakelijke gemeentelijke procedure op de agenda. Voorlopig blijft alles dus nog bij het oude. Nou ja, bijna dan. De aanwezige kinderen mogen in terim-predikant Marieke Fern- hout helpen om een houten kist - 'De Ark' - te vullen met belang rijke spullen, die ze aan het einde van de dienst lopend naar de na bijgelegen Dorpskerk brengen. De kinderkaarsen gaan mee, evenals het groene antependium (de be kleding aan de voorkant van de kansel, red.), het avondmaalsstel en natuurlijk de bijbel. En zo komt op 11 november 2018, na 115 jaar, een einde aan de hui dige functie van de Barbestein kerk. Jammer, vinden veel leden, maar wel begrijpelijk. Dat de kerk in de toekomst een plaats blijft waar omzien naar elkaar centraal staat, is voor velen een geruststel ling wanneer de orgelklanken hen voor de laatste keer naar buiten begeleiden. 12 dagen Rondreis Roemenië 12 dagen Noordwest Schotland en het eiland Bute 15 dagen Rondreis Spanje en Portugal 12 dagen Lago Maggiore, Cinque Terre en Toscane 12 dagen Corsica en Sardinië 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust I maandag 12 november 2018 BH Waardig afscheid van kerkgebouw Ellen Smaardijk-Jobse Heinkenszand -Willemien Braamse, koper kerk Matthijs Wagenaar (r) geeft symbolisch de sleutels van de Barbesteinkerk aan Willemien Braamse, die samen met haar man Hans het gebouw en bijbehorende pastorie heeft gekocht, foto johan van der heijden v.a. slechts Bij Bolderman f f f H Brochure en (0318) 58 09 58 aanbetalen niet verplicht! Li f Cl PI ïïTl Ft fl fff boekingen: www.bolderman.nl Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.Prijs p.p. o.b.v. 2 pers, kamer end. Calamiteitenfonds Et reserverinqskostei Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52