1 k A k 1 Gemeente pakt parkeerprobleem rond Ringweg aan Afsluiting Deltaweg is'doorn in het oog' 18 Relletje over woningen in buitengebied Kats Een relletje tussen de gemeente Noord- Beveland en de provincie Zeeland. Als compensatie voor de sloop van een intensieve veehouderij wil de gemeente twee bedrijfswoningen in het buitengebied van Kats toestaan. Van de provincie mag er maar één komen. Aan de Zuidlangeweg in Kats be vindt zich een voormalige inten sieve veehouderij met twee var kensstallen en een rundveestal. De eigenaar wil de varkensstallen slo pen en het dak van de rundveestal vervangen. Omdat de gebouwen een grote hoeveelheid asbest bevat ten, is ingrijpende asbestsanering nodig. Daar hangt een kosten plaatje aan van 99.000 euro: 65.000 euro voor de sloopwerkzaamheden en 34.000 euro voor het vervangen van het dak. Volgens de provinciale ruimte voor-ruimteregeling mag voor ie dere vijfhonderd vierkante meter aan voormalige agrarische bebou wing die verdwijnt, één compensa tiewoning gebouwd worden op de zelfde of een andere locatie in het buitengebied. In Kats gaat het om ruim vijfhonderd vierkante meter, maar vanwege de hoge kosten is de gemeente Noord-Beveland van I mening dat in dit geval twee com pensatiewoningen op zijn plaats zijn. De huizen zouden allebei in Kats komen te staan: één bij Lenze Plass en Han Looten van de Zeeuwse Rozentuin en één aan de Boomdijk, waar Adrie en Annelies van Schoonhoven bezig zijn met het opzetten van een handel in au thentieke bouwmaterialen. Beide ondernemers zijn bereid bij te dra gen aan de saneringsoperatie aan de Zuidlangeweg als zij in ruil daar voor een woning bij hun bedrijf mogen bouwen. De eigenaren van de Zeeuwse Rozentuin hebben 65.000 euro toegezegd, de familie Van Schoonhoven 25.000 euro; dit in verband met de eerdere sanering van het terrein aan de Boomdijk, die hen 69.000 euro kostte. De provincie laat in een brief aan de gemeente weten de aanwezig heid van asbest geen reden te vin den om af te wijken van de regeling en blijft erbij dat één woning vol staat. Dat zou gaan om die van Plass en Looten, omdat hun bijdrage pre cies voldoende is voor het verwij deren van de twee varkensstallen. De gemeente Noord-Beveland beroept zich op een clausule in de ruimte-voor-ruimteregeling waarin staat dat van de regeling kan worden afgeweken als blijkt dat er onvoldoende kostendragers zijn voor de sloop van het object. Voor de complete operatie is nog 9.000 euro nodig. De provincie bekijkt het anders: die ziet de sloop van de stallen en de vervanging van het dak als twee verschillende dingen, waardoor van een tekort geen sprake is; de bijdrage van Plass en Looten dekt de sloopkosten. Verantwoordelijk wethouder Adrie van der Maas laat weten 'diep teleurgesteld' te zijn. „Maar, je kent me: ik ga niet zomaar bij de pakken neerzitten. We gaan kijken of er voor de familie Van Schoonhoven andere mogelijkheden zijn." Zestien tot zeventien parkeerplaat sen wil de gemeente Noord-Beve land realiseren aan de Ringweg, op de locatie waar voorheen de opslag loods van de Coöperatieve Sproei- vereniging Noord-Beveland geves tigd was. Ontwikkelaar Martin Rijnberg realiseert daar woning bouw. Op verzoek van burgemees ter en wethouders verkoopt hij een stuk grond aan de gemeente. Het gaat om een perceel van 374 vier kante meter, waarvoor de ge meente Noord-Beveland 59.000 euro betaalt. Met nog eens 40.000 euro moeten de nieuwe parkeer plaatsen aangelegd worden. Bewoners van de Ringweg en de Zuid Kerkstraat klagen al langere tijd over parkeerproblemen in hun straten. En zij niet alleen; ook hulp diensten slaan regelmatig alarm. Zo meldde de blusgroep Colijnsplaat- Kortgene eerder dit jaar op zijn Fa- cebookpagina dat tijdens een proef rit met de tankautospuit veel Co- lijnsplaatse straten niet of moeilijk bereikbaar waren door (verkeerd) geparkeerde auto's. Naast de parkeerproblematiek hoopt de gemeente met de extra plaatsen ook wateroverlast in de omgeving van de Ringweg aan te pakken. Nu loopt het water bij he vige regenval een aantal huizen binnen. Waterdoorlatende bestra ting moet ervoor zorgen dat dat in de toekomst minder snel het geval is. De aanleg van de parkeerplekken laat nog even op zich wachten. Vol gend jaar staat de herinrichting van de Ringweg gepland en tijdens die opknapbeurt worden ook gelijk de parkeerplaatsen aangelegd. IN DE REGIO Serie workshops schrijven Infoavond over onderhoud bonnen dijk Lezing door Wim Kersten over Fruithof MIJN DORP, MIJN STAD maandag 12 november 2018 BB Gemeente zegt ja, provincie nee Ellen Smaardijk-Jobse Kats 7* Wethouder Adrie van der Maas maakt zich sterk voor de bouw van twee huizen. KATS De wekenlange avond- en nachtelijke af sluiting van de Deltaweg (N256) zorgt bij politiek Noord-Beve land voor hangende -8 O mond- hoeken. Dat de provincie werkzaamheden uitvoert, vindt de gemeenteraad geen probleem. En enige verkeershinder is ook geen ramp. Waar diverse fracties wél moeite mee hebben, is het ontbreken van een goede omleidingsroute en de minimale communicatie vanuit de provincie. De werkzaamheden aan de Deltaweg en de Zeeland- brug begonnen maandag 29 oktober en duren nog tot donderdag 6 december. Extra parkeerplaatsen aan de Ringweg in Colijnsplaat moeten parkeerproblemen in de buurt oplossen. En dat niet alleen: ze gaan ook een bijdrage leveren aan het verminderen van water overlast. Ellen Smaardijk-Jobse Colijnsplaat SCHERPENISSE De Bieb in de Buurt Scherpenisse orga niseert samen met Kunstkamer Hol land Huis een serie schrijfworkshops. Het thema van de avonden is 'terug naar je wortels.' In deze workshop au tobiografisch schrij ven gaan deelne mers op zoek naar hun eigen geschie denis en leren ze erover te schrijven. De workshops zijn los van elkaar te volgen. Ze vinden plaats op woensdag 14 no vember en 28 no vember. Info via de website www.biblio- theekooster- schelde.nl. KWADENDAMME Natuurmonumenten houdt morgenavond een inloopavond over de werkzaam heden die deze win ter zullen plaatsvin den aan de bomen op de Zwaaksedijk in Kwadendamme. Omwonenden zijn van harte welkom om binnen te lopen tussen 19.30 uur en 21.00 uur in het in- fopunt Zwaakse- weel, Zwaaksedijk 5, Kwadendamme. KAPELLE Wim Kersten geeft vanavond een le zing voor De Vrien den van het Fruit teeltmuseum en andere belangstel lenden. Kersten zal vertellen over het bedrijf Fruithof. De toegang voor Vrienden van het Museum is gratis. Kosten voor ove rige belangstellen den vijf euro. De lezing begint vanavond om 19.00 uur. GOES Een daverend applaus steeg op na afloop van het gezamenlijke optreden van de Bellringers en organist Marcel van Westen op vleugel. Ruim vierhonderd mensen woonden zaterdagavond in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes het eerste eigen concert van de Bellringers bij. De Goese formatie trad tijdens 'Het Grote Bell Experiment' op met di verse artiesten, variërend van koor A58 tot Musical-Vrienden en dj Reza. De hoge opkomst en lovende reacties gaven een duidelijk signaal af: dit 'experiment' smaakt naar meer. FOTO ERNESTA VERBURG GOES Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; vanaf 13.00 uur: Activiteiten voor senioren, waaronder handwerken, bridge, tafelten nis en schilderen 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 13.45- 14.45 uur: Gratis sporten in de beweegtuin, training op kracht, souplesse, coördinatie en uithoudingsvermogen HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, School straat 5,13.00-17.00 uur: Kaar ten en Biljarten voor senioren HEINKENSZAND Bibliotheek, 09.30-11.30 uur: Cursus 'Mogelijkheden van Fa- cebook en een veilige compu ter'; Hoefbladstraat 1,13.30- 14.30 uur: Gratis sporten onder professionele begelei ding in de Beweegtuin, training op kracht, souplesse, coördi natie en uithoudingsvermogen 'S-HEER ARENDSKERKE Poelwijck, 10.00-12.00 uur: Di gitaal café KAPELLE Fruitteeltmuseum, 19.00-21.45 uur: Lezing Wim Kersten: 'Fruit kan overal en altijd' KRABBENDIJKE Restaurant Ter Weel, 14.00 uur: Wandelen 'Elke stap telt' KRUININGEN Hof Cruninghe, Langeviele 41, 13.30-15.30 uur: Creamiddag RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00-16.30 uur: Kaarten voor senioren WAARDE Dorpshuis Meerwaarde, 09.30-10.30 uur: Allevo 'Yoga- gym voor 55+' WOLPHAARTSDIJK SVRZ Meuleweie, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café YERSEKE Moerzicht, 13.30-15.00 uur: Open middag met activiteit; Moerplein, 19.15 en 20.15 uur: Bewegingsuur senioren. BELLRINGERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51