boldErm3n.nl Reizen 2019 met vertrekgaranties! 19 699,- OOGSTPALET KERK De geuren en kleuren van pas geoogste groenten. Je krijgt ter plekke zin om er een soepje van te trekken. Of je staat even stil bij de waarde van die oogst. Dat is wat ze in de kerk van Zonnemaire doen. Het komt zo van het land. Geoogst door de Zonnemairse land bouwers Ad van Nieuwenhuijze en Sjaak de Bree. Of aangevoerd uit tuinen in de buurt of van het land van collegaboeren. Wie de kerk van Zonnemaire binnenloopt, stuit op een tafel vol spruiten, winterpenen, knolselderij, zoete appeltjes en blauwmaanzaad. Het Oogstpalet van Klank en Kleur, een soort alternatieve dankdag, is één van de twee hoogtepunten van het Zonnemairse kerkelijk jaar. Alleen al de verhalen aan die ta fel zijn mooi. Over de manden die gebruikt werden bij de oogst en waarvan mensen precies wisten hoeveel ze er moesten vullen om een zak vol te krijgen. En over de juunrenne, kleine bouwwerkjes op het land waarin de uienoogst werd gedroogd. „De wind deed de rest", vertelt Ad. Cathy van Leer- sum stalt de kersverse oogst jaar lijks uit op een tafel, die er altijd weer anders uitziet. Het was man Martin die nu op de valreep met het idee kwam om veilingkistjes te gebruiken. Een oude sikkel om graan mee te snijden, een schepje waarmee de knollen uit de aarde worden gewipt en een metalen oogstmand maken het kakelverse stilleven tot een pracht van een plaatje. „Je ziet dat door de droogte van het afgelopen jaar alles kleiner is, maar de producten zelf zijn goed", beoordelen Cathy en Ad de oogst. De Dankdag voor Gewas en Ar beid wordt jaarlijks door de pro- testantste kerkgemeenschap op de eerste woensdag van november gevierd. In Zonnemaire doen ze dat, al dik vijftien jaar, anders. Daar heeft dankdag plaatsgemaakt voor het tweedaagse Oogstpalet van Klank en Kleur. Bedoeld om meer mensen de kerk binnen te halen en samen een klein feestje te vieren, waarbij ook van de crea- Zo komt de kerk weer een beetje in het midden van de samenleving te staan tieve oogst van het dorp te genie ten valt. Ruimschoots zelfs dit jaar. Met onder meer wanden vol werk van schildersclub de Kleurdozen. Daarnaast het concert dat Harmo nie Nut Uitspanning eerder dit jaar, bij de 65ste herdenking van de Watersnoodramp, bij het Wa tersnoodmuseum gaf. Inclusief het nummer Forces of the Sea dat de muzikanten, als eerbetoon aan alle betrokkenen bij de Ramp, door componist Leon Vliex liet schrijven. Historicus Corstiaan Prince is er bij. En Marco van de Plasse die net, met grafisch kun stenaar Saskia Eggink, het boek 'Vergankelijk in Zonnemaire' heeft uitgebracht. Het bulkt van de activiteiten op het dorp en daar is scriba Coba Fonteine maar wat blij mee. „We zijn een klein dorp maar groot in organiseren. Zo komt de kerk weer een beetje in het midden van de samenleving te staan." Coba (bijna 72 en geboren en getogen op Zon nemaire) weet nog goed dat de kerk in haar dorp propvol zat. „Wij gingen zelf zondag met z'n achten naar de kerk, maar dat gold na tuurlijk voor veel gezinnen in die tijd." Nu is het haar vaak veel te rustig. „Het Oogstpalet en kerst zijn onze hoogtepunten. Daar ko men altijd best veel mensen op af. Daarom vind ik zo'n oogstfeest ook belangrijk en daarom houden we dit soort activiteiten draaiende. Want als de kerk weg is op het dorp, is het weg. Daar moet je toch niet aan denken?" 12 dagen Rondreis Roemenië 12 dagen Lago Maggiore, Cinque Terre en Toscane 12 dagen Corsica en Sardinië 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust I 12 dagen Noordwest Schotland en het eiland Bute 15 dagen Rondreis Spanje en Portugal maandag 12 november 2018 SD Dankdag op Zonnemairse wijze Esme Soesman Zonnemaire -Coba Fonteine, scriba Cathy en Martin van Leersum achter de door hen ingerichte oogsttafel in de kerk van Zonnemaire. foto marieke mandemaker v.a. slechts v.a. slechts Bij Bolderman Ii ff H Brochure en (0318) 58 09 58 aanbetalen niet verplicht! IJ CJI Cf PI fTl Ft fl fff boekingen: www.bolderman.nl Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.Prijs p.p. o.b.v. 2 pers, kamer excl. Calamiteitenfonds reserverinqskoster Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50