Oegandees troeft Zeeuwse atleten af toernooi Van Acker verliest wéér met 40-39 De tovenaar en zijn leerling Rinus van de Ven verrast in chaotische strandrace 15 Diane van Es was ruimschoots de snelste bij de vrouwen en wordt vermeld op het plateau met de zil veren mossel. Ondanks de concurrentie van diverse loopevenementen stond er een sterk veld aan de start in de bossen van Westenschouwen. Meteen na de start nam Agaba de benen. Na drie kilometer had hij al zeker 70 meter voorsprong op Tim Pleijte. Ook Erwin Harmes, Job de Feijter, Yunis Stitan en Niek den Exter konden alleen maar volgen. Uiteindelijk won Agaba in 28.25 minuten. Daarmee zat hij iets bo ven zijn tijd van vorig jaar, maar het parkoers was dit keer ook een paar honderd meter langer. Bij de vrouwen had de Rotter damse Diane van Es een betere startpositie dan Laurey van den Berge en dat leverde haar een ruime zege op. Van Es werd afge lopen zomer nog Nederlands i Monica Sanderse is op de derde plaats de beste Zeeuwse loopster kampioen meisjes A op zowel de 5000 als de 1500 meter. De Vlis- singse Monica Sanderse was op plaats drie de beste Zeeuwse. Zie ook pagina 17: rubriek Het Laatste Woord met Jan-Willem Rietberg. SCHEVENINGEN Rinus van de Ven (foto) heeft zaterdag een verdienstelijke, eenmalige co meback gemaakt. De Vlissingse motorcrosser finishte als 23ste in de Red Buil Knock-Out, de immens zware strandrace in Scheveningen. Van de Ven bereidde zich zo'n tien maanden voor op de krachtproef. De Yamaha-coureur had het idee dat hij, hoe wel hij er acht jaar uit was geweest, nog wel kon verrassen op het Zuid-Hollandse zand. En dat deed hij ook. In de kwa lificaties werd hij al 35ste van de 1000. In de finale, met 661 cou reurs die de ochtendsessie overleefden, deed hij het nog een stukje beter. Het was in die finale een grote chaos. Het parkoers was zó zwaar, met lastige heuvels ach ter elkaar en tal van boomstam men op de baan, dat veel rijders stil kwamen te staan. De snel lere rijders moesten tussen de achterliggers door proberen te slalommen. Ook de Zeeuwen konden niet voorkomen dat ze gedubbeld werden, maar handhaafden zich uitstekend in het mas sale veld. Ook Guido Boone finishte nog bin nen de top 50; hij werd 45ste. Elmar Willems werd 99ste en Eduard Hillebrand 227ste. Nancy van de Ven, Jordan-Lee van Maaren en Jeffrey van Kempen vielen op het allerlaat ste moment uit. Ze lagen allen op koers voor een plek bij de be ste 70. Daniëlle van Kempen haalde eveneens de meet niet. Komende zaterdag begint het zaalseizoen echt. Op het veld presteerden veel Zeeuwse ploe gen uitstekend. Die willen die lijn de komende maanden door trekken. Het driebandenteam van Dal- linga.com trok, op bezoek bij 't Ivoor in Boxtel, aan het kortste eind. Alleen Jean Paul de Bruijn won zijn partij, al was het met ge ring verschil. Voor de pauze pakten al donkere wolken zich samen boven de Zeeuws-Vlaamse ploeg. Berry Dallinga en Jeffrey van Nijnatten, invaller voor Frédéric Caudron, verloren hun partijen. Dallinga met 40-32 (31 beurten) van Ri- chard Berkelmans en Van Nijnat ten met 40-35 (33) van Mare Rooft- hooft. Na de pauze won Jean Paul de Bruijn nipt van Huub Wilkowski, Het werd 40-38 in 27 beurten. Steven van Acker ging nog nipter onderuit tegen Jack van Peer: 40- 39. Zo langzamerhand moet die uitslag een trauma voor de jonge Belg worden. Verloor hij vorig sei zoen vier keer met 40-39 en dit seizoen staat de teller na acht wed strijden al op drie. Op de vraag of het niet frustrerend voor hem is antwoordde hij: „Och, vandaag was het dat niet. Ik stond al te ver achter om nog kans te maken, met 31-39. Ik kwam nog wel goed terug, maar hij had nog altijd de nabeurt. Het is vervelend, maar ik ben daar niet zo mee bezig." maandag 12 november 2018 PM Vorig jaar werd Aggrey Agaba nog derde in de Mosselloop. Dit jaar stond er geen maat op de jonge Oegandees, die de zege pakte en zijn naam bin nenkort terug kan zien op het Mosselscheepje. Sjaak Sinke Burgh-Haamstede Eindstanden. Poule 1:1. Swift, 2. Fortis, 3. Tjoba, 4. Ondo. Poule 2:1. Stormvogels, 2. KVK, 3. Togo, 4. Seolto. Moment uit de finale van poule 2 tussen KVK (witte shirts) en Stormvogels. FOTO RUBEN OREEL %ert Heijn Kapelle Joop van den Oudenhoven Boxtel Stephan den Boer loert op fraaie acties Zijn 20-10 was zater dag een beauty, foto ruben oreel Gijs Gillissen is een korfballer voor wie je naar de zaal komt. Elke keer vraag je je af wat hij gaat laten zien. En elk duel le vert hij wel iets moois af. Het zelfde begint te gelden voor tovenaarsleerling Stephan den Boer. Tijdens de finale van za terdag (24-10 tegen Fortis) lukte niet alles, maar een week eerder in de voorronde tegen Tjoba (28-12) schitterden ze wel alle bei volop. „Als je in de zaal korfbalt, zit alles mee", vertelde Gillissen. „Dan is er geen wind, valt er geen regen en kun je als speler veel meer. En dan ontstaan er dus dingen..." Hij is een kei in het uitbuiten van onoplettendheidjes van zijn ver dediger. Zit die even niet op te letten onder de korf, dan springt hij weg om te scoren. Of hij wurmt zich nog door een gaatje heen en rondt dan de kans nog met één hand af. „Het zijn na tuurlijk spontane ingevingen", zei hij. „Maar er zit wel heel veel training achter. Het is een kwes tie van heel veel 'spelen' op de trainingen: ballen omhoog gooien vanuit een bepaalde situ atie en kijken wat er gebeurt. Op een gegeven moment heb je daar dan zo'n goed gevoel voor, dat het in wedstrijden ook lukt." Gillissen weet wel dat hij moet doseren. „Er zijn wedstrijden waarin 80 procent van die from- melballen een doelpunt oplevert. Dan kom je in een flow en moet je er lekker mee doorgaan. Maar als het maar 20 procent is, kun je beter voor iets anders kiezen. Daar hebben we binnen dit team ook de mogelijkheden voor." Veruit het mooiste doelpunt van zaterdag was de 20-10 van Den Boer. Hij ving een schot van Joren Gillissen af onder de korf en nog terwijl hij in de lucht was, legde hij de bal alweer omhoog. De wondergoal werd met het hele team gevierd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43