De Frel heeft veel aan trainingen bij Van Grunsven ••rv"r-i \IA-. r Rode gloed over handbalnederlagen Zakelijke zussen Zuidweg Nu al suggesties voor uitbreiding van 14 Geen enkele Zeeuwse korfbalploeg maakt er zo'n show van als Swift. Tijdens het Zeeuws Korfbal Spektakel, dat doorde Middelburgse overgangsklass er gewonnen werd, toverden Gijs Gillissen en Stephan den Boer weer de mooiste ballen uit hun hoge hoed. Maar het team vliegt daarmee niet uit de bocht. Met de droge doelpunten van onder anderen Aïsja en Naomi Zuidweg is alles mooi in balans. De Frel kon hiermee na een afwe zigheid van drie maanden op een uitstekende rentree terugkijken. „Ik train nu bij Anky van Gruns ven. Dat was omschakelen, het was even moeilijk. Vandaar die rustpauze. Ik begin nu te merken dat het makkelijker gaat. En mijn paarden maken ook veel progres sie", zei De Frel. „Farmana liep een fijne en correcte proef Het kan na tuurlijk altijd beter, maar ik ben tevreden." Met fraaie passageseries en mooi gesprongen vliegende wissels stuurde stuurde Arney Wagenaar uit Zwijndrecht de Jazz-zoon El Macho Maloin in de Zware Tour Intermediate I naar de overwin ning (66,544%). De Zaamslagse Marijke van Giesen eindigde met Voise-dochter Esther SVN op een fraaie tweede plaats (66,250%). Maxime Osse deed zaterdag in de selectie voor het Zeeuws dres- suurkampioenschap goede zaken. De amazone uit Heinkenszand liep in Z2-ZZ Licht, met de veel ex pressie door de arena van het Hip pisch Centrum De Kroo lopende merrie Grazia-Rora naar de over winning op (67,353%). Osse is goed te spreken over de Uphill-dochter: „Grazia is een merrie met een fijne instelling. Ze gaat er altijd voor. Ik heb haar zelf Ik begin nu te merken dat het makkelijker gaat opgeleid en ben twee jaar geleden in Mi begonnen. Vorige winter heb ik haar één keer in Z2 gestart. Daarna heb ik mijn studie voor rang gegeven en haar uitsluitend thuis getraind. Dit is met Grazia mijn eerste selectiewedstrijd en meteen heb ik voldoende punten voor deelname aan het kampioen schap. Ik ben tevreden." Beide teams zagen bovendien een sterkhouder met een rode kaart van het veld vertrekken. Bij Delta Sport zag trainer John Jansen Ar- dian Ajdar (rode kaart) vroegtijdig het veld verlaten. Opgeteld bij de duimblessure van een andere sterkhouder Kevin Meulmeester (duimblessure) kwam hij nog dunner in zijn manschappen te zitten. Orion zag Denzei Bos na drie tijdstraffen vroegtijdig met rood naar de kleedkamer vertrek ken. „Onterecht als je het mij vraagt", vond Jan Groenendijkk, die de afwezige trainer Jos Aerts- sen verving. Zowel Delta Sport als Orion heeft slechts twee punten uit zes wedstrijden. De vrouwen van HC Zeeland sprongen er, zoals wel vaker dit seizoen, op positieve wijze uit en boekten alweer de vijfde overwin ning in zes wedstrijden. ZEEUWS KORFBAL SPEKTAKEL EINDZEGE SWIFT We zitten soms nog puur in onze eigen wereld MIDDELBURG Het Zeeuws Korfbal Spektakel, waarvan de eerste editie zaterdag eindigde met een fmaledag, viel in de smaak bij de deelnemende ploe gen. Dat er in 2029 een tweede editie komt, lijkt wel duidelijk. En er wordt al gedacht aan uit breiding. Tijdens het Zeeuws Korfbal Spektakel werd er gespeeld in twee poules. In de ene zaten een overgangsklasser (Swift) en drie eersteklassers (Fortis, Ondo en Tjoba). In de andere speelden vier derdeklassers (Stormvogels, KVK, Togo en Seolto). Alle teams hadden eerder al één duel in de voorronde gespeeld en kwamen op de slotdag uit in een finale of kleine finale. Waar Swift in de hoogste poule erbovenuit stak, trok Stormvogels in de andere poule aan het langste eind. Na een De organisatie wil graag dat TOP Arnemuiden ook meedoet overwinning op Seolto in de voorronde volgde zaterdag een zege op KVK: 17-13. Dit jaar waren er acht Zeeuwse clubs bij het evene ment betrokken. Bij een vol gende keer hoopt de organisatie, die in handen is van Swift en Ondo, ook TOP Arnemuiden, Atlas, Zaamslag en Luctor te kunnen betrekken. En door Arco Goedkoop, de voormalige trainer van TOP, werd bij de prijsuitreiking de suggestie ge daan om ook jeugdteams erbij te halen. maandag 12 november 2018 PM Stephanie de Frel schreef gis teren in Nieuw- en Sint Joos- land met de merrie Farmana Angel de Lichte Tour op haar naam. De amazone van de VMF Stables uit Ellemeet stuurde in de Prix Sint George de met veel expressie lopende Arma- nie-dochter met de fraaie score van 69,559 procent naar de zege. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland - Stephanie de Frel Stephanie de Frel heeft even een pauze ingelast en ziet nu pro gressie bij haar paarden, foto ruben oreel Het was opnieuw een zwaar weekeinde voor de Zeeuwse handbalteams. In de tweede di visie liep Delta Sport/EOC thuis tegen een 26-30-nederlaag op, terwijl Orion een klasse lager met 30-22 verloor op bezoek in Volendam. Menno Kole Vlissingen Eén team, twee Aïsja en Naomi Zuidweg zijn schoenmakers die zich bij hun leest houden. Hun kracht is raakschieten van vijf a zes meter afstand. Aïsja deed dat zowel in de voorronde als de fi nale zes keer. „Ik ben niet de gene die van de ene naar de an dere kant van het vak rent en heel spectaculaire acties maakt", zei zij. „Ik moet zorgen dat ik vrij kom en een goede pass krijg. Dan is het voor mij lekker om te schieten." In haar vak staat ze samen met Stephan den Boer in de spits. „We zijn beiden aanvallend inge steld, maar hebben een andere stijl. Dat is prima voor ons alle bei. We moeten alleen nog wel meer samenwerken. Soms zit ten we nog puur in onze eigen wereld. Dat hoort er ook wel een beetje bij als je zo graag doelpunten maakt. Maar het is beter als we steeds allebei te gelijk gevaarlijk zijn en goed el kaar in het oog houden. Dat is voor de tegenstanders ook veel lastiger. Die moeten dan op ons allebei letten en kunnen niet wat makkelijker achterover gaan hangen. En het is helemaal mooi als ook de andere twee nog meescoren." In de eerste helft van het duel met Fortis sprankelde het nog - Aïsja Zuidweg niet echt bij Swift. Mede door de zakelijkheid van Aïsja Zuidweg, die er al vier maakte voor rust, was er een 9-3-voorsprong. „In de kleedkamer zeiden we vooral tegen elkaar dat we plezier moesten gaan maken in de tweede helft. Dat we dus het publiek - het zat helemaal vol - iets moois moesten laten zien. En dat is wel aardig gelukt." Roeland van Vliet Middelburg Naomi en Aïsja Zuidweg scoren makkelijk van vijf a zes meter, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42