Khalid El Hattach zet de lijnen uit bij Groene Ster Vlissingen 13 Derdeklasser delft na strafschoppen onderspit tegen Vlissingen D Districtsbeker Het was zo'n klein kwartier voor tijd en typerend voor het gevoel dat de Vlissingse gelederen in het bekerduel tegen Terneuzen binnensloop. Dennis Tukker en Josimar Pattinama voelden elkaar bij een aanval niet aan, staken de armen wanhopig omhoog en scha kelden met een vertwijfelde blik om. Vlissingen kwam met de schrik vrij, omdat het de strafschoppen beter nam. Tussen de hoofdklasse en de derde klasse zit drie klassen verschil, maar daar was in het bekerduel tussen Ter neuzen en Vlissingen niet veel van te merken. Beide ploegen hielden elkaar na negentig minuten op 2-2. Terneu zen mikte in de serie van vijf vanaf elf meter twee keer op de lat, Vlissingen miste één penalty. Josimar Pattinama schoot als laatste van zijn ploeg raak en verzekerde Vlissingen van een ver lenging van het bekeravontuur. De aanvoerder besefte als geen an der dat zijn team door het oog van de naald was gegaan en sprak over een scenario, dat nu eenmaal bij beker voetbal hoort. „Je ziet het wel meer hè", zei de routinier, verwijzend naar voorbeelden uit het betaald voetbal. „We waren hier met een gehavend team en één wissel. Dat mag geen ex cuus zijn, maar toch. We zijn door, dat is het belangrijkste." Vlissingen domineerde in de eerste helft tegen een compact verdedigende thuisploeg, maar moest na de rust toe staan dat Terneuzen qua veldspel nau welijks minderwas. „In de eerste helft waren zij beter en kwamen wij er soms gevaarlijk uit", vond Terneuzen- aanvoerder Jarno Waebeke. „In de tweede helft waren wij in fases beter. Dat geeft vertrouwen. Een week gele den speelden we tegen HW'24 (2-0- verlies) de beste wedstrijd van het sei zoen en vandaag hebben we weer la ten zien dat we een goede ploeg heb- ln de tweede helft waren wij in fases beter. Dat geeft vertrouwen ben. We hebben genoeg kwaliteit om te stijgen." Vlissingen trad in Terneuzen met een sterk vertimmerde ploeg aan. Van de elf die aan de aftrap stonden, moest meer dan de helft de voorbije weken genoegen nemen met een rol op het tweede plan. De bezoekers begonnen met vier spelers van onder de twintig jaar, waar Terneuzen de wedstrijd na het inbrengen van verse krachten het duel eindigde met zes man van twin tig jaar of jonger. „Allemaal jongens uit eigen jeugd", stelde interim-trai ner Remco van Leeuwen tevreden vast. Vlissingen kwam op slag van rust op voorsprong door de uit Clinge afkom stige Samarony Goossens, die later ook voor de 2-2 tekende. Terneuzen kwam na de gelijkmaker van Jeremie Noa (1- 1 in de 51ste minuut) op voorsprong door een verdwaalde voorzet van Sonny Huitema. „Daar schrok ik niet van", zei Josimar Pattinama, spits én aanvoerder van Vlissingen. „Wij heb ben zoveel kwaliteit, ik wist dat dat goed zou komen." Terwijl zijn ploegmaten plannen maakten om een avondje te gaan stappen in Middelburg, be schouwde Khalid El Hattach de wedstrijd na. „Ik denk dat we van daag goed gespeeld hebben", sprak de 28-jarige rechtspoot. „Goed vanuit de organisatie. Daar hebben we ook op gehamerd na vorige week." El Hattach doelde op de zeperd in Roermond (4-1). „Dat was een partij die we niet konden winnen, al duurde die twee uur." Tegen Marlène, de gedeelde nummer twee van de ranglijst, kwam de Zeeuwse eredivisionist amper in de problemen. „Dat had ik niet verwacht", aldus El Hattach. Halverwege leidde Groene Ster met 2-0 door treffers van Saïd Bouzambou (intikker) en Josimar Pattinama (verwoestende knal). Eigenlijk was de ruststand wat aan de lage kant. „We hadden genoeg kansen om uit te lopen", zag ook El Hattach. In de rust waar schuwde trainer Samir Yaaqobi zijn ploeg. Toch kwamen de be zoekers kort na de hervatting te rug in de wedstrijd, via Nigel Wij- denbosch. „We waren op verschil lende momenten te laat met druk zetten", analyseerde El Hattach. Dat Groene Ster niet in paniek raakte en uiteindelijk de overwin ning over de streep trok, was aan de hele ploeg te danken. „Er werd met zijn allen gestreden", zei El Hattach na afloop trots. In het tweede bedrijf verzorgden Hoes- sein Bouzambou, Stefan Dol (e.d.) en Mourad Azzanagui de Vlis singse productie. Als er iemand uitsprong, dan was het de vijfvou dige international El Hattach wel. Hij stuurde zijn ploeg aan, zorgde er met sterk defensief werk voor dat doelman Karim Ben Sel- lam een redelijk simpel avondje had en kreeg het publiek op de banken met enkele mooie acties. Zoals hij in de eerste helft op schitterende wijze een bal uit de lucht met zijn hak panklaar legde voor Badr Belhadj. Niet het eerste hoogstandje dit seizoen. „Het gaat lekker", beaamde El Hattach. „Ik speel van achteruit en sta daar de lijnen uit te zetten", vervolgde de Vlissinger. „Ik probeer m'n per soonlijke duels te winnen en daarna vooruit te voetballen." Sinds hij ervaring in België heeft op het hoogste niveau, is El Hat tach wat verdedigender gaan spe len. „Ik stond daar echt als 3 en we hadden twee goede flankspelers, die de actie wel gingen maken. Ik ben heel eerlijk tegen mezelf: als iemand een betere actie in huis heeft, lever ik de bal bij hem in." Het verklaart ook meteen zijn opvallende productie; El Hattach was dit seizoen nog niet trefzeker. Tegen Marlène hielp hij enkele kansen om zeep. „Ik had vandaag toch wel twee goals kunnen ma ken", toonde El Hattach zich zelf kritisch. „Alleen, ik hou helemaal niet van goals maken. Ik geef liever een assist." De technicus leverde tegen Marlène twee assists en kwam zo dichter bij zijn doel. „Bij minimaal 25 goals betrokken zijn." maandag 12 november 2018 PM Terneuzen laat tanden zien Terneuzen Vlissingen (wns) 45. Goossens 0-1 51. Noa 1-1 62. Huitema 2-1 67. Goossens 2-2 Hoewei zondag-hoofdklasser Vlis singen drie klassen hoger speelt dan zondag-derdeklasser Terneu zen, was het bekerduel tussen beide ploegen gisteren ongekend spannend. De bezoekers namen de leiding, kwamen daarna op achter stand, maar maakten nog gelijk (2- 2) en wonnen uiteindelijk pas na strafschoppen. Peter van Kouteren Terneuzen - Jarno Waebeke De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen staan weer wat steviger in hun schoenen. Vrij dagavond werd er in sporthal Baskensburg afgerekend met FC Marlène: 5-3. Stefan Maas Vlissingen Khalid El Hattach. FOTO LEX DE MEESTER Joma ,li 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41