bij matig Terneuzense Boys 11 de strafschoppen beter te nemen. „Het was geen beste wedstrijd van ons, maar uiteindelijk telt het resul taat." Bij Arendskerke was er geen cha grijn of teleurstelling te ontdekken. „We zijn als ploeg trots op wat we vandaag hebben laten zien", ver woordde Harinck. „Dat gevoel over heerst." Harinck speelde tegen veel (oude) bekenden. Bij JVOZ speelde hij in één elftal met de Kloetinge- spelers Tom Wuyts en Ramon Jan- son. Roy Mulder, die wegens een blessure toekeek, is een goede vriend van de Arendskerke-spits. „Eén minuut na de loting stuurde ik al een WhatsApp'je naar Roy. Ik stuurde: 'maak je borst maar nat, jullie gaan het niet cadeau krijgen'. Het is mooi dat dat dan ook gebeurt. Voor ons is het natuurlijk gewoon een hele geslaagde dag. Graadmeter De maand november is voor Arendskerke een mooie graadmeter. Na het pittige bekerduel met Kloe- tinge, wachten deze maand nog Ka- pelle en VCK. Respectievelijk de nummers drie en vier van de derde klasse A. Arendskerke bezet in die zelfde competitie plek twee, achter koploper Walcheren. „Een mooi programma", aldus Harinck. „Nu kunnen we laten zien wat we echt waard zijn. We willen heel graag. Dat heeft iedereen vandaag kunnen zien. Kloetinge speelt twee niveaus hoger, maar met lef kun je een heel eind komen." Ondertussen vierden de bierpul len hoogtij in de kantine. En dat zou ook nog wel even zo blijven in 's- Heer Arendskerke. „We gaan van avond lekker die Duitse avond vie ren met zijn allen", doelde Harinck op Das Grofie Arendskerke Fest, dat bij de Bevelandse voetbalvereniging aansluitend op het bekerduel met Kloetinge werd gehouden. „Een hoop vrijwilligers hebben zich heel de dag ingezet om er een leuk feest van te maken. Het zal vast laat wor den, haha." hummel TWEEDE RONDE man waren dan ook met Rijnberg de beste spelers op het veld. Zaamslag creëerde met name voor rust vijf, zes goede kansen, maar de inzetten van Dieleman en Bakker werden door Rijnberg uit het doel geranseld. „Dennis ver keert al weken in een uitstekende vorm. Hij is zeer gedreven. Dankzij hem gingen we niet met een 3-0- achterstand de rust in", prees Van den Hemel zijn doelman. „Als wij snel op voorsprong waren geko men, was het een andere wedstrijd geworden", probeerde Boys-mid denvelder Bart Gort de onmacht van het team te maskeren. Het probleem was echter dat de oranje-zwarten geen kans wisten te creëren. Van den Hemel probeerde zijn ploeg tijdens de rust op scherp te zetten. Het liep ook wat beter, maar het was Zaamslag dat na een kwartier op voorsprong kwam. Dieleman ging neer in het straf schopgebied, nadat hij even werd vastgehouden door Boys-verdedi ger Ewoud van Troost. Scheids rechter Sjarco van den Bergen legde de bal op de stip. „Een goedkope strafschop. Peter ging graag neer, maar dat weet je met hem", oor deelde Van den Hemel. Zuur Niek Luime schoot feilloos raak, waardoor Rijnberg toch nog werd geklopt. Lang plezier hadden de groen-witten niet van de voor sprong. Jordi Maas besloot namelijk van afstand te schieten en kwam door een fout van Zaamslag-doel- man Dominique Pijpelink (hij liet de bal door zijn handen glippen) goedkoop aan de 1-1. Pijpelink zocht niet naar een excuus. „Ik had de bal moeten hebben. Het is extra zuur als je dan verliest." Want dat was wat hem te gebeuren stond. De krachten gingen Zaamslag parten spelen. De concentratie ebde wat weg, waardoor Terneuzense Boys een klein kwartier voor tijd kon profiteren van een aarzeling bij Roy van der Staal. De vrijgelaten Bart van Fraeijenhove schoot zijn ploeg naar de 1-2. In de extra tijd was er een enorme scrimmage voor het Boys-doel, maar Rijnberg kwam als winnaar uit de strijd. Dat leidde nog tot een opstootje na de wedstrijd, maar de afterparty zorgde voor verbroedering. maandag 12 november 2018 er een GPC VIissingen-SSV'651- 7 (0-3). Casper van Sab- ben 0-1, Rick Mulder 0-2, Perry Bek 0-3, Perry Bek 0-4, Perry Bek 0-5, Odesse Richardson 1-5, Claude de Smit 1-6, Erwin van der Linden 1-7. Bijzon derheden: Perry Bek mist strafschop bij 1-5-tussen- stand. Halsteren-SPS 8-0 (4-0). Mike de Nijs 1-0, 3-0, 4-0 en 7-0, Jess Ernest 2-0, Roy van Gils 5-0, 6-0 en 8- 0. Noad'67-Kruiningen 1-2 (0-0). Joost de Witte 1-0, Thomas Paauwe 1-1, Stef Dane 1-2. RCS- Hoedekenskerke/Kwa- dendamme 5-0 (3-0). Sven van Rosevelt 1-0 (strafschop), Yordi Nijland 2-0, Yordi Nijland 3-0, Yordi Nijland 4-0, Nicky van Mer- rienboer 5-0. VCK-Arnemuiden 1-3 (1- 0). Jesper Harinck 1-0, Ro- naldo Meijer 1-1, Joey dos Santos 1-2, Jannick Schaier 1-3 (strafschop). Walcheren-Serooskerke 1-3 (1-0). Louis Ponte 1-0, Robbie Sturm 1-1, Alex Jobse 1-2 (strafschop), Robbie Sturm 1-3. ZSC'62-Noormannen 4-5 (2-1). Nicky van der Velden 1-0, Erwin Pouwelse 1-1, Jos Erades 2-1, Dylan Mal- jers, Erwin Pouwelse 2-3, Mark Minderhoud 2-4, Jos Erades 3-4, Nicky van der Velden 4-4, Marlo Janisse 4-5. HVV'24-Rood-Wit W 4-0 (3-0). Jasper Sponselee (strafschop) 1-0, Joris Blommaert 2-0, Mats de Rijcke 3-0, Marnicq de Regt 4-0. Meto-Clinge 3-0 (2-0). Gijs Veressen 1-0, Martijn de Nijs 2-0, Gijs Veressen 3-0. WVV'67-Philippine 2-3 (1- 2). Rosario Taelman 0-1, Haitam Kadiri 0-2, Quirijn Schevenhoven 1-2, Björn Verbrugge 2-2, Dennis de Nooijer 2-3. Terneuzense Boys-doelman Dennis Rijnberg redt op een inzet van Zaamslag-aanvaller Niek Luime. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39