O CD O Doelman Rijnberg blinkt uit maesamEBm 10 Periodetitel voor Zeeuwse vrouwen Vijftiger Cappon is jongeren te snel af Nederlaag kost PWG koppositie Zaterdag-derdeklasser brengt Kloetinge aan het wankelen in bekerduel, maar verliest na strafschoppen. DISTRICTSBEKER NET GEEN STUNT Sparta/JVOZ heeft de eerste-periodetitel bin nen in de tweede klasse van het zaterdagvoet bal. De Zeeuwse voetbalsters hadden weinig moeite met nummer twee RCL 2. In Leider dorp werd het maar liefts o-io voor de koplo per. De voetbalsters van Hontenisse dachten giste ren ook al de eerste-periodetitel binnen te hebben. Zij hielden zich in de topper in de tweede klasse van het zondagvoetbal knap staande tegen nummer twee Antibarbari. Na een o-t-achterstand bij de rust werd het 3-3. Dat resultaat was echter nog niet voldoende voor de koploper om de eerste-periodetitel in de wacht te slepen. Eric Cappon schreef gisteren de eerste VAC Natuurloop in Cadzand-Bad op zijn naam. De 52-jarige atleet uit Zuidzande won verrassend de wedstrijd over tien kilometer. Frederique Versluijs, eveneens uit Zuidzande, deed dat bij de vrouwen. Voor Cappon was de zege een verrassing. Hij nam het op het zware parkoers door de dui nen en over het strand op tegen tal van jon gere atleten. „Ik voel me thuis op dit parkoers en heb me meteen voorin genesteld", zei de Zuidzandenaar, die uitkwam 39.42 minuten. Cijsouw Het damteam van PWG 's-Gravenpolder ver speelde zaterdag de koppositie in de eerste klasse B. De Zeeuwen verloren in een uitwed strijd met 12-8 van Den Haag, terwijl concur rent Constant-Charlois 2 met 11-9 van De Hofstad Dammers won en nu twee punten los staat. Vier keer op rij won PWG, maar Den Haag, vorig jaar nog actiefin de hoofdklasse, bleek zaterdag een lastige hindernis. Alleen Jeanine van der Horst won haar partij. Van Anrooij Rijnberg verrichtte miraculeuze reddingen. „De doelman heeft de wedstrijd voor Terneuzense Boys gewonnen. Zij hebben geprofiteerd van onze fouten", reageerde Zaam- slag-trainer Dominique D'Hooghe. Rijnberg steeg ver boven het niveau uit van zijn teamgenoten, die niet Districtsbeker in de wedstrijd zaten. Zij konden hun goede vorm uit de competitie niet meenemen naar de beker derby. Zo werd topscorer Miroslav Peric aan banden gelegd. De ploeg van trainer Hubert van den Hemel speelde zonder bezie ling en achter de aanvallen zat geen idee. Dat kwam ook door de speel wijze van Zaamslag, dat vanuit een compacte organisatie geen kansen weggaf en levensgevaarlijk was in de omschakeling. Daarbij onder scheidden zich de 'dikke dertigers' Jordy Bakker en Peter Dieleman. Het ervaren duo, dat na de degrada tie naar de derde klasse een stapje terugdeed, stelt zich alleen nog be schikbaar als de nood aan de man is. Zaterdag was de selectie van Zaamslag, net als die van de Ter- neuzenaren wat smal door het ontbreken van een aantal spelers. Alleen het kwam de thuisploeg niet slecht uit, want Dieleman en Bak ker toonden hun kwaliteiten en waren een meerwaarde voor de ploeg. „Ik had mijn spelers er nog zo voor gewaarschuwd. We lieten ons verrassen", zei Van den Hemel, die in een niet zo ver verleden trainer van Zaamslag was en het tweetal door en door kent. Bakker en Diele- Districtsbeker Het was een gek ge zicht zaterdagmid dag. Terwijl de spe lers van Kloetinge min of meer afdro pen, maakten de gladiatoren van 's-Heer Arendskerke een buikschuiver voor eigen pu bliek. Het bekerduel tussen der deklasser Arendskerke en eer steklasser Kloetinge (2-2, Kloe tinge wns) toonde aan waarom het bekertoernooi iets speciaals is. Spanning, strijd, strafschop pen; alle ingrediënten waren aanwezig. Na negentig minuten stond er 2-2 op het scorebord, maar de bezoekers namen de strafschoppen beter. Kloetinge bereikte weliswaar de volgende ronde, maar echt vrolijke ge zichten waren niet te ontdek ken. Arendskerke kende een droomstart. Na twee minuten werd Michel Harinck al bedol ven onder zijn medespelers, toen hij de 1-0 op het scorebord zette. „Ik heb eigenlijk helemaal niet op de klok gekeken", lachte de 24-jarige spits na afloop. Arendskerke groef zich vervol- gens niet in, waardoor er een boeiend gevecht ontstond. De thuisploeg was feller in de du els, probeerde Kloetinge vast te zetten en hun spel te ontrege len. Derhalve stond het halver wege 1-0. „In de rust zijn er wel woorden gevallen", bekende Kloetinge-verdediger Jeroen de Jonge. Na de hervatting schakelden de bezoekers een tandje bij, maar in de 70ste minuut bracht Harinck met zijn tweede van de middag Arendskerke in extase: 2-0. „Als spits is het extra lekker om twee keer te scoren", sprak We zijn als ploeg trots op wat we vandaag hebben laten zien. Dat gevoel overheerst Harinck. „Het maakt niet uit wie ze maakt, maar ik bedoel: daar sta je voor." Kloetinge vocht zich echter terug in de wedstrijd. Remco van Tiggele zorgde vanaf de stip voor 2-1, in valler Guus de Leeuw tekende de 2-2 aan. In extremis leek De Jonge matchwinnaar te worden, maar hij werd teruggefloten wegens buitenspel. „Ik heb net de beelden teruggekeken", baalde de centrumverdediger. „Daarop kon je duidelijk zien dat het geen buitenspel was." Uiteindelijk trok Kloetinge als nog aan het langste eind, door maandag 12 november 2018 PM VOETBAL ATLETIEK DAMMEN Richard Tacken uit Heikant is zaterdag winnaar geworden van de GP Denis Steijaert in Graauw. Dit is een individuele tijdrit voor ID- renners in de polders tussen Graauw en Nieuw-Namen. Tacken reed de 7 kilometer in 13.51 minuten. Liam de Mey, lid van RKHAV uit Hulst, schreef zaterdag in Heikant de Jeff Thuy Me- morial op zijn naam. De afstand van 12.250 meter voltooide de Belg in 45.03 minuten. Wim Vercruyssen uit Nieuw-Namen werd derde. Bij de vrouwen finishte de Terneuzense Cathy Poppe als tweede. Marathon schaatser Joe- rec Cijsouw is zaterdag in Heerenveen tiende gewor den in het B- peloton. De Oostburger, die voor Forte Sportswear rijdt, zag in de vierde wedstrijd voor de KPN Marathon Cup zeven mannen een ronde voor sprong pakken. Daarachter handhaafde de Zeeuws-Vla ming zich goed voorin. Voor Cijsouw was het zijn beste klasse ring in dit jonge seizoen. Veldrijdster Shirin van An rooij heeft zich goed gemani festeerd tijdens de Superpres tige in het Bel gische Gavere. Tussen tal van profs en semi- profs eindigde de zestienja rige Kapelse gisteren als twintigste. Ze was de enige juniore in het deelnemers veld. o. De man van de wedstrijd was za terdag in de derby tussen Zaam- slag en Terneuzense Boys niet moeilijk aan te wijzen. Het was aan doelman Dennis Rijnberg te danken dat de 'Boys' door de 2-1- zege op de streekrivaal de vol gende ronde van het toernooi om de districtsbeker bereikte. Aector Doorns Zaamslag KI Zaamslag n Terneuzense Boys 60. Luime (pen) 1-0 66. Maas 1-1 75. Van Fraeijnhove 1-2 Eric Cappon, hier op archiefbeeld, liet ie dereen in Cadzand-Bad z'n hielen zien. Q Arendskerke Kloetinge (wns) 2. Harinck 1-0 70. Harinck 2-0 73. Van Tiggele (pen) 2-1 81. De Leeuw 2-2 Stefan Maas 's-Heer Arendskerke - Dominique D'Hooghe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38