'Cruijffiaanse' Guardiola is de grote winnaar in derby 7 qua spel zien dat het nog wel degelijk meetelt in de titelrace pauze werd Bayern weggecounterd, omdat bijna alle spelers alleen maar aan aanvallen dachten. En dat is flirten met het nood lot als je op dit moment tegen Borussia Dortmund speelt. Dat is de ploeg die kan omschakelen als de beste. Het jonge, frisse, ener gieke Dortmund heeft aan de hand van de nieuwe trainer Lucien Favre het voetbal van het schoolpleintje meegenomen naar de grote stadions. Kijk naar de derde beslis sende goal van Dortmund en besef dat een succesvolle counter een van de grote schoonheden van het voetbal is. Waar moet je ei genlijk beginnen om het suc ces van koploper Dortmund te duiden? Bij aanvoerder Marco Reus, zaterdag goed voor twee goals, en in de vorm van zijn leven? Bij de Belg Axel Witsel, die na zijn goudjacht in China, eindelijk op niveau is gaan spelen en volgens de supporters de beste aankoop is sinds jaren? Bij Jadon Sancho, de 18-jarige Engelse sensatie op de vleugel, die Manchester City zomaar liet lopen? Of bij Paco Al- De wanhoop cacer, de supersub die gehuurd is van van Bayern Barcelona, zelden in de basis staat, maar München in de al acht keer heeft gescoord? Tegen Bay- hectische slot- ern begon hij weer op de bank, maar fase in beeld: maakte hij de winnende goal. doelman Ma- Vorig seizoen begon Borussia onder nuel Neuer is leiding van Peter Bosz ook sensationeel naar voren ge goed aan de competitie, maar al snel stuurd in de volgde de totale ineenstorting. Dat zal hoop de gelijk- met Favre niet zo snel gebeuren, zo den- maker te kun- ken de beleidsbepalers. Maar begin met nen forceren, de oefenmeester niet over de titel. „We fotoafp zitten nog niet eens op de helft van het seizoen. Waar hebben we het over?" Bovendien: in Dortmund vertrouwen ze Bayern voor geen meter. Nadat de grote baas Uli Hoeness was bekomen van een vijandelijke bierdouche op de tribune, had hij zaterdag alweer de be kende praatjes. In Duitsland weten ze het: je bent nooit van Bayern af. NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND Het elftal van Pep Guardiola haalde bij vlagen een uitzonderlijk hoog niveau tegen de weggetikte ploeg van José Mourinho. Het ver schil in klasse tussen beide rivali serende clubs was in jaren niet zo groot. Van alle bedwelmende statistie ken gaf de opsomming van het aantal verstuurde passes in de eer ste twaalf minuten het verschil in klasse het best weer. Manchester United kwam niet verder dan twaalf, waarvan er slechts vijf de beoogde bestemming bereikte. City haalde in hetzelfde tijdsbe stek het duizelingwekkende aantal van 104. Er voetbalde één ploeg. Mourinho weigerde zich na af loop te laten vastpinnen op stats, in zijn woorden 'gebruikt door mensen die niets van voetbal be- W Het verschil in klasse tussen de beide rivalen was in jaren niet zo groot grijpen'. De Portugees beweerde net zo stellig, dat de Red Devils aanspraak maakten op de gelijk maker toen de derde treffer van City viel. Dat The Citizens de bal via 44 schijven uiteindelijk bij II- kay Gündogan bezorgden bij de totstandkoming van een van de mooiste teamgoals van het sei zoen, was hem duidelijk ontgaan. Manchester United, achtste op de ranglijst met een negatief doel saldo (-1), kon zich tegen City niet terugvechten, zoals eerder in de week in Turijn tegen Juventus in de Champions League wel lukte (1-2 winst). Het enige schot tussen de palen was een benutte straf schop van Anthony Martial (2-r) die min of meer uit de lucht kwam vallen. De treffers van David Silva (1-0) en Sergio Agüero (2-0) vorm den het gevolg van precisie, tech niek en samenspel. In een week vol openbaringen van klokkenluiderscollectiefFoot- ball Leaks over financiële trucs re ageerde de koploper met een show. De kiem van het spel lag niet bij een sjeik uit Abu Dhabi maar bij Johan Cruijff van wie Gu ardiola zo veel leerde. De Catalaan riep zijn voorbeeld in herinnering toen hem gevraagd werd naar het voor United vernederende rond- tikken van de bal: „De beste ma nier van verdedigen is door zelf de bal te hebben." maandag 12 november 2018 A Marco Reus brult het uit van vreugde. Hij maakte twee goals voor Dort mund. FOTO AFP Erwin Koeman (foto) heeft als interim-coach van Fener- bahge opnieuw succes ge boekt. De voormalige assis tent van de ontslagen hoofd coach Phillip Cocu leidde de Turkse ploeg op eigen veld naar een overwinning tegen Alanyaspor. De thuisclub ze gevierde met 2-0 dankzij tref fers van André Ayew en Mi- chael Frey in de eerste helft. Ferdi Kadioglu bleef bij Fener- bahge op de bank. Mede dank zij een doel punt van Hans Hate- boer (foto) heeft Atalanta Bergamo op eigen veld Inter Milaan met liefst 4-1 verslagen. Hate- boer maakte de openingstref fer. Voor Atalanta, met ook Marten de Roon in de basis, betekende het de vierde zege op rij. Bij Milaan zat Stefan de Vrij negentig minuten op de bank. Uvi Memphis Depay (foto) heeft weer eens de hoofdrol voor zich opgeëist bij Olympi- que Lyon. De aanvaller te kende in de gewonnen uit wedstrijd tegen En Avant de Guingamp voor twee doelpun ten en twee assists (2-4). De oud-PSV'er is dit kalenderjaar bij 29 treffers in de Ligue 1 betrokken geweest en mag zich nu de meest waardevolle speler van de Franse compe titie noemen. Manchester City bevestigde gis teren zijn suprematie in de Pre mier League met een zege op stadgenoot United in de derby in het Etihad Stadium (3-1). Geert Langendorff Manchester David Silva juicht na zijn ope ningsgoal voor Manchester City. FOTO GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35