Weergaloos meesterschap Volksmuziek apart en verfijnd vertolkt MAAK KANS OP 2.500,-! 20 ZE Bel de oplossing gratis door via 0800 -1123 POSTCODE De Spot in Middelburg en Muziekpodium Zeeland haalden zaterdag met de Mike Stern Band niet één, maar wel vier jazzlegendes op het podium. Jazzgitarist Mike Stern heeft een 'bandje' om zich heen verzameld: bassist Darryl Jo- nes, saxofonist Bob Malach en drummer Keith Carlock. Met zijn vieren goed voor zo'n honderdvijftig jaar er varing op het podium, dat onder meer werd gedeeld met Miles Davis, Stevie Wonder, Sting en de Rolling Stones. En nu staan deze le vende legendes in Middel burg om even te laten zien hoe het moet. Veel woorden heeft Stern niet nodig. Op het meer maals voorstellen van zijn band en het regelmatig be danken van het publiek na, praat hij niet. Dat is ook niet nodig. De muziek voert het woord. Of het nou langge rekte solo's zijn, of het zin derende samenspel dat het ene moment voortkabbelt als een rustig beekje, en dan weer als een stortvloed van het podium afknalt. In de kleine twee uur die gespeeld wordt, waarin de nadruk toch wel op het re centere werk van Stern ligt, is het geen moment saai. Virtuositeit Ondertussen staart het pu bliek in trance naar de vir tuositeit die voor ons staat. Muziek is het ambacht, en de meesters vertonen hun kunsten. Waar dit soms uit loopt op een gevecht om de spotlight, is dat hier abso luut niet het geval. Alle vier krijgen ze de tijd en ruimte om hun kwaliteiten tentoon Het is prachtig te zien hoe de vier mannen van eikaars spel genieten te spreiden. Stern trekt met zijn vingervlugheid het ui terste uit zijn gitaar, waarna hij het stokje over geeft aan Jones die met speels gemak zijn baslijnen neerlegt. Ver volgens zit Carlock als een beest achter zijn drumstel, gevolgd door Malach die de solo's op zijn sax uit zijn te nen haalt. Het is prachtig te zien hoe de vier mannen van eikaars spel genieten en grijnzend naar elkaar kijken als de ene na de andere solo door de zaal vliegt, alsof ze voor het eerst samen staan te spelen. Als Malach een welverdiend applaus krijgt voor een su blieme solo, glundert Stern van oor tot oor. Het is teke nend voor het plezier van de mannen. Ze sluiten af met twee co vers. Het één na laatste nummer is Red House van Jimi Hendrix. Dan gaan de lichten aan en lopen Malach en Jones rustig het podium af. Stern en Carlock hebben er echter nog even zin in en gaan op verzoek van het pu bliek nog even door. Jean Pierre van Miles Davis wordt ingezet, de lichten gaan weer uit en Malach en Jones voegen zich weer bij hun kameraden op het podium om de avond af te maken. Meer muzieknieuws en re censies www.3voor12zee- land.nl Die afwisseling was er en het programma was boeiend. De vier musici van Revue Blan che: Lore Binon (sopraan), Caroline Peeters (fluit), Kris Hellemans (altviool) en Anouk Sturtewagen (harp) zorgden voor een mooi kleurenpalet in het programma 'Folklore'. Op het programma stonden klassieke composi ties die geïnspireerd zijn op de volksmuziek. Les Cinq Mélodiespopulaires Greques van Ra- vel is een cyclus gebaseerd op vijf anonieme korte Griekse teksten. De liederen zijn speels en luchtig. De harp speelde de oorspronke lijke pianopartij en dat klonk verrassend na tuurlijk. In de cyclus bereidt een jonge vrouw zich voor op haar huwelijk en je kon de schroom en het klokgelui herkennen. In lied 4 wordt in een langzaam tempo een droom beeld van de liefde getekend en 'Tout gai' is één brok uitbundige vreugde. Lore Binon heeft een mooi natuurlijk vi brato, bezit een goede dictie en zingt zuiver. Bordel 1900 van Piazzolla werd vertolkt door harp en dwarsfluit, een prachtig ebben houten instrument met een mondstuk van tropisch hout waardoor de klank vol en toch ook zacht was. Caroline Peeters is een dyna mische fluitiste en dat kwam goed uit in dit ritmisch levendige werk. Als Britten gebrek aan inspiratie had, be werkte hij folksongs. Zowel met begeleiding van piano als harp. Hij voegde met simpele middelen een extra laag toe aan de melodieën en Revue Blanche voegde daar nog eens een extra kleur aan toe vanwege de aparte com binatie van instrumenten. Toch had de emo tie in de interpretatie iets groter mogen zijn. Binon voelde zich thuis in de liederen van Berio, die vanwege de grote intervallen en toonafstanden ook een groter stembereik vereisen. Pretentieloos De 25 Norske Danser van Grieg zijn een be werking voor piano van Noorse volksmu ziek. De aanleiding tot het schrijven van deze pretentieloze werkjes was triest, de dood van zijn één jaar oude dochtertje. De musici brachten deze muziek in de juiste sfeer. Spiegel im Spiegel van Part in zijn bekende tintinnabuli stijl (twee soorten stemmen waarbij de eerste gebroken tonische drie klanken speelt en de tweede een normale toonladder in stapsgewijze beweging) harp en altviool riepen met deze minimalistische muziek in een meditatief tempo een drome rige sfeer op. Adembenemend mooi vertolkt. Met het Solveigs lied uit Peer Gynt en zes liederen over de liefde van Grieg werd het concert afgerond. Hoewel, de toegift was een lied van De Falla. O H O E F G A N G E R A R B E Z O D IJ A P W B P E O R R U L L O U N E S 1 A D O P L L O O 1 D A D E W A 1 1 B Z P H R C L R A H T R 1 E H E E D E R C N A B G E W E 1 O D N A K L P A A R E G N 1 L S N E M M O R G D H U P T O O P R E T H C A B t.w.v. 15,- BEDREIGD BEHAARD BIZON BUIDELDIER CHINCHILLA GEPIEP GEWEI GORDELDIER ACHTERPOOT ANTILOPE GROMMEN HOEFGANGER KARBOUW NIJLPAARD OERWOUD SLINGERAAP ZEBRA maandag 12 november 2018 GO Niek Joosse RECENSIE Revue Blanche zoekt de grenzen op. Het publiek dat gisteren naar Porgy en Bess in Terneuzen kwam kon luisteren naar een afwisselend repertoire. Jeanette Vergouwen RECENSIE Open Haard Concert. Werken van Ravel, Piazzolla, Britten, Berio, Part en Grieg. Door Revue Blanche. Gehoord zondag 11 november in Cultuurpodium Porgy en Bess in Terneuzen. 500f VPf? Op werkdagen van 09.00-21.00 uur en op zaterdag van 10.00-16.00 uur. Smart Full HD LED TV Bladcadeau Nintendo Switch Deelname aan deze actie is gratis. Deelname vanaf 18 jaar. Deze actie wordt mogelijk gemaakt door de Nationale Postcode Loterij. Als u belt naar 0800-1123 zult u de vraag krijgen of er een aanbod tot deelname aan de Nationale Postcode Loterij, VriendenLoterij of de BankGiro Loterij mag worden gedaan. Medewerkers van de Nationale Postcode Loterij, VriendenLoterij en de BankGiro Loterij zijn uitgesloten van deelname. De looptijd van de actie is van 1 september tot en met 30 november 2018. Alle winnaars ontvangen persoonlijk bericht en worden vanaf 6 januari 2019 gepubliceerd op postcodeloterij.nl/winactie. De volledige actievoorwaarden vindt u op postcodeloterij.nl/puzzel. U8y Speel bewust Los de puzzel op door de afgebeelde woorden in de letterbrij te zoeken en deze te omcirkelen. Als alle woorden omcirkeld zijn, blijven er nog enkele letters over die samen de oplossing van de woordzoeker vormen. INATIONALEI LOTERIJI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20